MOV ve hatta FLAC dosyaları kadar popüler olmasa da ara sıra bir MKV veya Matroska dosyasıyla karşılaşabilirsiniz. Bir ses veya video parçasındaki altyazılarla uğraşırken MKV dosyası kullanışlı olabilir.

Bir MKV dosyasını MP4 dosyası gibi cihazınızın destekleyeceği bir şeye dönüştürme zamanı geldiğinde, herhangi bir veri kaybını önlemek için bu adımları uyguladığınızdan emin olmanız önemlidir.

Resim telif hakkı sahibinin izniyle kullanılmıştır

BulutDönüştür

Bir MKV dosyasını MP4 dosyasına dönüştürmenin en iyi yolu çevrimiçi bir hizmet kullanmaktır. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok şey var, ancak CloudConvert’ın en iyisi olduğunu düşünüyoruz. Oldukça basittir ve çok çeşitli dosya formatlarını destekler. Barındırılan bir hizmet olduğundan video dosyalarınızı sunucularına yüklemeniz gerekir. Gizlilikle ilgili endişeleriniz olabilir ve varsa bunları kendi cihazınızda düzenlemek için yazılımı kullanabilirsiniz.

Aksi takdirde, dosyanızı dönüştürülür dönüştürülmez hemen silme seçeneğiniz vardır. Sadece şunu seçin X yanındaki simge İndirmek Bunu yapmak için düğmesine basın. Bu işlemin 24 saate kadar sürebileceğini ancak videolarınızın sunucularından kalıcı olarak silinmesi gerektiğini unutmayın.

CloudConvert’ı nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Aşama 1: Şuraya git: CloudConvert ana sayfası ve tıklayın Dosya Seç Bilgisayarınızdan bir dosya seçmek için seçeneğini seçerseniz Aşağı ok içinde Dosya Seç düğmesini kullanarak Google Drive, Dropbox veya diğer depolama seçeneklerinde sakladığınız dosyalar arasından seçim yapabilirsiniz.

Adım 2: Şunu seçin: Ok yanında E dönüşmek ve sonra seç MP4 video formatları listesinden. Şunu seçin: Dönüştürmek işlemi başlatmak için düğmesine basın.

CloudConvert'in web sitesindeki MKV'den MP4'e Dönüştürücü.

Resim telif hakkı sahibinin izniyle kullanılmıştır

Aşama 3: Dönüşüm çok uzun sürmez ve indirme seçeneği göründüğünde işlemin tamamlandığını anlarsınız. (CloudConvert, yeni dönüştürülen videonuzu sizin için otomatik olarak oynatabilir, böylece yeni dosyayı indirmeden önce dönüşümün iyi gidip gitmediğini görebilirsiniz.)

Yeşili seç İndirmek Yeni videonuzu indirmek için düğmesine basın. MP4 dosyanızı indirdikten sonra herhangi bir uyumlu cihaz veya platformda kullanabilirsiniz.

Online-convert.com’un MKV’sinden MP4’e dönüştürücü

Beğendiğimiz bir diğer çevrimiçi dönüştürücü seçeneği ise Online-convert.com’un MKV’den MP4’e dönüştürücüsüdür. Kullanımı CloudConvert kadar kolaydır. İşte nasıl kullanılacağı:

Aşama 1: Web tarayıcınızı açın ve şuraya gidin: Online-convert.com’un MKV’den MP4’e dönüştürücü web sitesi.

Online-convert.com'dan MKV'den MP4'e dönüştürücü.

ekran görüntüsü/Anita George / Dijital Trendler

Adım 2: Şunu seçin: Dosya seçin PC’nizden bir dosya seçmek için düğmeyi kullanın. Veya şunu seçebilirsiniz: Aşağı ok Hakları için Dosya seçin Dropbox, Google Drive veya bir URL’den yükleme gibi daha fazla yükleme seçeneği için.

Aşama 3: MKV dosyanız yüklendikten sonra hemen yeşil rengi seçebilirsiniz. Başlangıç Dönüştürme işleminizi başlatmak için düğmesine basın veya aşağıdaki isteğe bağlı ayarları yapın ve ardından Başlangıç.

(Bu isteğe bağlı ayarlar arasında bir ön ayarın seçilmesi, ekran boyutunun değiştirilmesi, bit hızının ayarlanması ve hatta videonun kısaltılması yer alır.)

Adım 4: MKV dosyanız MP4’e dönüştürüldüğünde size aşağıdakiler sunulacaktır: Tamamlamak Dosyanızı bir bulut depolama hizmetine yüklemek veya dosyanızı bilgisayarınıza indirmek de dahil olmak üzere, yeni MP4 dosyanızı kaydetmenin çeşitli yollarını içeren sayfa.

Dosyanızı indirmek için yeşil olanı seçin İndirmek düğme. Yeni dosyanız hemen PC’nizde görünmelidir. İndirilenler el ilanı.
genel-19