Heyecanla beklenen devam oyunu Dragon’s Dogma 2, oyunun ilk kez oynanabildiği Tokyo Game Show 2023’ten çok sayıda yeni görüntü (bazıları 4K olarak çekilmiş) aldı.

İlk izlenimlere göre Capcom’un büyük ölçüde orijinal oyunun temel özelliklerini geliştirmeye odaklandığı açık. İfadeyi haklı çıkarmak için, Dragon’s Dogma 2’nin “nostaljik” yönlerinden biri, yolculuğunuz boyunca gezinmenize yardımcı olmak da dahil olmak üzere, her zamankinden çok daha fazla “katkıda” bulunacak şekilde yenilenen orijinal “Piyonların” dahil edilmesidir. ve oyuncu karakteriyle daha çok konuşmak.

Capcom’un ortaya çıkardığı önizleme, Fighter’dan başlayarak dört farklı sınıfı içeriyordu. Adından da anlaşılacağı gibi, Savaşçı tek elli bir kılıç ve kalkanla donatılmıştır ve düşman saldırılarını engelleyebilir. Archer ise uzun menzilli saldırılara sahip, isteğe bağlı “üçüncü şahıs nişancı benzeri nişan alma sistemine” sahiptir. Büyücünün farklı aşamalara ve büyülere sahip çeşitli büyüleri vardır, ancak güçlü büyüyü çağırmak, diğer sınıfların hızlı saldırılarından daha fazla zaman gerektirir. Son olarak Hırsız, hançerlerle “hızlı tempolu” saldırılara hedeflenir ve hatta canavarların üzerine bile tırmanabilir.

Capcom’un bu unvana yönelik büyük hedefleri var ve Capcom ile yapılan bir röportajda VGCCapcom’un yapımcısı Yoshiaki Hirabayashi, IP’nin kendileri için “değerli” olduğunu söylüyor. Ünlü yönetmen Hideaki Itsuno, Capcom’un orijinal oyundaki donanım sınırlamaları veya zaman nedeniyle hissettikleri “eksiklikleri” giderdiğini ifade etti (orijinal Dragon’s Dogma, 2012’de PlayStation 3 ve Xbox 360’ta piyasaya sürüldü).

Çoğunlukla Dragon’s Dogma’nın çıktığı dönemde başaramadığımız şeyleri almak istiyorduk; ister zaman yetersizliğinden, ister o dönemde var olan donanımın sınırlarını zorlamaktan olsun. Yani asıl ilham kaynağımız bir bakıma kendimizdi ve sonunda bu mevcut konsol neslinde istediklerimizi başarabilmekti.

Orijinal oyun hakkında birçok oyuncunun söylediği şeylerden biri de piyonlardan sıklıkla aynı şeyi duymalarıydı. Bu, o zamanlar piyon diyaloğuna ne kadar dahil edebildiğimiz konusunda biraz teknik bir sınırlamaydı.

Dragon’s Dogma 2, “nostaljik” havayı koruyan ve savaşta ve marka Piyon sisteminde ilerlemeler uygulayan eksiksiz bir paket gibi görünüyor. IP’nin birçok hayranı uzun süredir devam oyununu bekliyordu (devam oyunu ilk oyunun 10. yıl dönümünde duyurulmuştu), ancak Capcom henüz bir çıkış tarihi belirtmedi, ancak bunun bir ara çıkacağına bahse gireriz. gelecek yıl. Oyun Xbox Series X|S, PlayStation 5 ve PC’de satışa sunulacak.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecangenel-17