Apple iPhone 15 ve Apple iPhone 15 Pro ile ilgili tüm haberlerin ardından küçük ama bazıları için önemli bir özellik kayboldu: iPhone 15 serisinin USB-C bağlantı noktası LAN özelliklidir. İlgili adaptörle RJ45 Ethernet kablosunu Cupertino’nun en yeni iOS akıllı telefonunuza bağlayabilirsiniz!

Satın almadan önce acilen okuyun:

Apple iPhone 15, RJ45 LAN bağlantı noktasını destekler

Herkes bizimkini kullanmayacak MacSöylentiler Yeni Apple iPhone 15 serisinin USB-C bağlantı noktası hakkında onaylanmış ek bilgileri kullanın. Yine de nextpit’in editör ekibi olarak biz, sizi bu olağanüstü özellik hakkında bilgilendirmenin görevimiz olduğunu düşündük. Çünkü iPhone 15 serisinin yeni USB Type-C bağlantı noktası, burada önerdiğimiz Ugreen Gigabit adaptörü gibi bir USB-C Ethernet adaptörünün bağlantısını da yönetiyor!

Ancak Apple, iPhone 15 (Plus) ve iPhone 15 Pro (Max) modelleri arasında ayrım yapmasaydı bugün bulunduğu yerde olmazdı. Çünkü Camila’nın Cupertino’nun en yeni temel modeliyle ilgili ilk testinde de belirttiği gibi, bu sadece bir USB 2.0 bağlantı noktası. Endişelenmeyin, ağ bağdaştırıcısıyla da çalışır, ancak yalnızca saniyede 480 megabit (Mbps) teorik maksimum hız ile çalışır. Genel olarak adalet adına, bu bağlantının ve hızın, ilgili Lightning to LAN adaptörüyle de elde edilebileceğini belirtmek gerekir.

İnternete bir gigabit ile

İki Pro modeli, USB 3.2 bağlantı noktasıyla tamamen farklı hızları işleyebilir. Burada (teorik olarak da) maksimum 10 GB/s aktarım hızına ulaşılabilir. İlk sonuçlar, ilgili adaptörün Apple iPhone 15 Pro’ya bağlanmasıyla geldi.

USB Type-C 3.0 bağlantı noktasına sahip Apple iPhone 15

Apple iPhone 15’in USB-C bağlantı noktası da LAN uyumludur. / © Jordan Golson | Bangladeş | sonraki çukur

Bağlantı kurulduktan sonra iPhone 15 ekranında daha önce bilinmeyen bir pencere açıldı. Daha sonra size IP ile ilgili bilgiler gösterilecek ve bazı ayarları manuel olarak yapabileceksiniz. İlk testler, maksimum indirme ve yükleme sürelerinin bir gigabitin biraz altında olduğunu, yani adaptör tarafından sağlanan tam veri aktarım hızını gösterdi.

Büyük miktarda veriyi A noktasından B noktasına hızlı ve güvenli bir şekilde taşımak istiyorsanız bu tür internet bağlantısı faydalı olabilir. Sabit bir bağlantı, gişe rekorları kıran bir filmi yayınlarken veya çevrimiçi oynarken de çok yararlı olabilir.

Gigabit hızlı USB-C Ethernet adaptörünü Apple iPhone 15’e takma olasılığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Başka yararlı senaryolarınız var mı veya mobil veya Wi-Fi bağlantısı sizin için yeterli mi? Görüşlerinizi yorumlarda bize yazın. Çok heyecanlıyız.genel-27