Balonunuzu patlattığım için üzgünüm ama gerçek şu ki “Bannerlord’da Şöhret kazanmanın en hızlı yolu” diye bir şey yoktur. Aslında Bannerlord’da Şöhret kazanmanın tek bir yolu var ve süreci optimize etmenin birçok küçük yolu var.

Bugün bakacağımız şey budur. Mümkün olan en fazla Şöhreti kazanmak için oyun boyunca uygulayabileceğiniz tüm küçük ipuçları ve optimizasyonlar. Çoğunlukla gözden kaçırdığımız küçük şeyler bizim için en faydalı olanlardır.

Bannerlord’da Şöhret Kazanmanın En Hızlı Yolu Savaşları Kazanmaktır

Bannerlord’da çok fazla Şöhret kazanmanın en hızlı ve tek yolu büyük savaşları kazanmaktır. Ancak bir önkoşul var. Önemli olan sadece büyük savaşları kazanmak değil, güç dengesinin eşit veya düşmanın lehine olduğu büyük savaşları da kazanmaktır.

Bu nedenle, her karşılaşmayı kazanıyor olsanız bile Şöhret kazanımlarınız aynı kalıyor. Tecrübelerime göre bu durum genellikle Bannerlord’un en iyi gruplarından birine katıldıysanız meydana gelir. Birimlerinin rekabeti kolaylıkla domine etme eğiliminde olduğu bilinen bir gerçektir, bu da uzun vadede daha düşük Şöhret kazancı anlamına gelir.

Popo Çıplak Koşular Bannerlord’da Çiftlik Deneyimi Kazanmanın En İyi Yoludur

Popo çıplak koşmak

Biliyorum. Bu son derece aptalca geliyor ve muhtemelen sırf bunları önerdiğim için deli olduğumu düşünüyorsunuz. Ancak bu aslında Bannerlord’da çok fazla Şöhret kazanmanın en iyi yoludur. Karakterinizi iç çamaşırlarına kadar soyun ve yerleşim yerlerindeki tüm birimlerinizi garnize edin.

Yüksek seviyeli birimler, güç çubuğu dengesinde en fazla ağırlığa sahiptir. Bundan sonrası sizin zırhınızdır. Şaşırtıcı bir şekilde, silahlar güç çubuğunun dengesini çok fazla değiştirmez, bu nedenle ne istersen taşıyabilirsin.

Eğer Realistic’de oynuyorsanız ideal olarak bu sürece başlamadan önce evlenmelisiniz. Klanınızda her zaman ölümünüz durumunda görevi devralabilecek biri olsun. Kazalar meydana gelme eğilimindedir, özellikle de bu kadar riskli bir şey yapıyorsanız.

Kendinizi soyup tüm birliklerinizi yerleştirdikten sonra, vahşi doğaya çıkıp haydut gruplarını avlamanın zamanı geldi. Çok fazla menzilli veya süvariye sahip olmayan haydutlara öncelik vermelisiniz. Yağmacılar, Eşkiyalar, Deniz Baskıncıları, bu türler. Ne pahasına olursa olsun Orman haydutlarından ve Bozkır Haydutlarından kaçının.

Savaşa girdikten sonra etraflarında dolaşın ve onları birer birer toplayın. Haydut partisi ne kadar büyük olursa, sonunda o kadar çok Şöhret kazanırsınız. Sadece başıboş bir kayaya çarpmamaya çalışın.

Hangi Avantajlardan Yararlanacaksınız?

Bannerlord’da çok fazla Şöhret kazanmak istiyorsanız avantajlar kesinlikle vazgeçilmezdir. Bannerlord’da bu süreç için gerekli olan iki avantaj var ve üçüncüsüne sahip olmak güzel. Onlar:

Ünlü Komutan

ünlü olmanın en hızlı yolları Ünlü Komutan

Pek çok kişiye göre, Ünlü Komutan, tartışmasız tüm oyundaki en faydalı avantajdır. Açıkçası eğer bu özelliğe sahip değilseniz kendinize kötülük yapıyorsunuz demektir. Ünlü Komutan, Liderlik ağacında bulunur ve Liderlik’te 100 beceri seviyesine ulaştığınızda kilidi açılabilir.

Elit bir orduya sahip olmak istiyorsanız bu avantaj da harikadır. Bannerlord’da savaşları kazanmak ve mahkumları ele geçirmek istiyorsanız bu kesinlikle vazgeçilmezdir. Kendinizi destekleyecek ekonomik temele sahip olduğunuzdan emin olun.

Kamu Konuşmacısı

Kamu Konuşmacısı

Bannerlord’da çok fazla Şöhret kazanmak istiyorsanız, Topluluk Önünde Konuşmacı sahip olabileceğiniz en iyi ikinci avantajdır. Ancak iki açıdan daha aşağıdır. Birincisi, size yalnızca %30 bonus verirken, Famous Commander size %50 bonus veriyor. İkincisi, 225 cazibe becerisinde kilidi açılır.

Ayrıca Bannerlord’da avantajların bir araya gelmediğini de belirtmek önemlidir. bana sorarsan bu gerçek bir serseri. Bu yüzden onun yerine Ünlü Komutanı tercih ediyorum. Yalnızca bir komutan karakteri olarak rol oynamıyorsanız Public Speaker’ı tercih edin.

Esnaf Topluluğu

Çatışma zamanları kahramanlık hikayeleri yaratmak için harikadır. Barış zamanları için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Neyse ki Ticaret ağacının barış zamanlarında bile Şöhret kazanmanıza yardımcı olabilecek iki avantajı var.

Zanaatkar Topluluğu, her karlı atölye için size +1 Şöhret kazandıran, 125 ticaret becerisi seviyesinde bir avantajdır. Onun muadili, her karlı karavan için size +1 Şöhret verir ki bu kesinlikle daha düşüktür. Mümkünse her zaman Artisan Topluluğu’na gidin.oyun-5