90 yaşındaki Michael Caine, son filmi olabileceğini ima ettiği filmin vizyona girmesinden önce olağanüstü hayatı ve kariyeri üzerine düşünüyor.

Yakın zamanda yapılan bir röportaj sırasında TelgrafOscar ödüllü İngiliz aktör, filmdeki rolünü anlatıyor Büyük KaçakçıHaziran ayında, çekimler bittikten sadece aylar sonra 87 yaşında ölen Glenda Jackson’la birlikte rol aldığı filmde.

Oliver Parker’ın yönettiği film, Fransa’daki D Günü kutlamalarının 70. yıldönümüne katılmak için bakım evinden kaçan İngiliz İkinci Dünya Savaşı gazisi Bernard Jordan’ın (Caine) gerçek hikayesine dayanıyor.

Caine, çıkışa “Bunu yapmaktan çok mutlu oldum” dedi. “Bernie karakterini çok sevdim. Onun inanılmaz olduğunu düşündüm ve çok güzel yazılmıştı.”

Caine, COVID-19 nedeniyle üç yıldır film yapmadığı için oyunculuğu bitirdiğini düşündüğünü, ancak daha sonra Bernard’ı oynama fırsatı bulduğunu ve “birdenbire bunu yaptığını ve harika vakit geçirdiğini” söyledi.

Rolü oynamanın fiziksel olarak oldukça zorlayıcı olduğunu kabul etmesine rağmen. “Bana çok iyi bir baston verdiler ve buna ihtiyaç duyan sahneleri çekebildim. Bunları yalnızca bir kez yapar ve sonra düşerdim” diye açıkladı. “Ama sadece tek bir çekim, hepsi bu. Unut gitsin.”

Daha sonra röportaj sırasında emeklilikle ilgili soru sorulduğunda Caine artık “bir nevi” emekli olduğunu söyledi. “Şu anda 90 yaşındayım ve düzgün yürüyemiyorum falan” diye ekledi.

Eğer Büyük Kaçakçı Caine’in son filmi olmasına rağmen, 100’den fazla jenerikle sektörde onlarca yıllık bir kariyerin ardından gelecek. Kara şövalyePrestij, Elma Şarabı Kuralları, Sessiz Amerikalı ve dahası.

Daha sonra, “Düşünebildiğim mümkün olan en iyi hayatı yaşadım” dedi. “Mümkün olan en iyi eş ve mümkün olan en iyi aile. Başkalarının olabilecek en iyi aile diyebileceği bir aile olmayabilirler ama benim için olabilecek en iyi aile.”

Neyle anılmak istediğine gelince, “Hayatım boyunca oyuncu olarak kalmam ve asla başka bir işe girmemem. Hiç ayrılmadım, hiç ayrılmak istemedim.”

Caine daha önce 2021’de BBC Radyo programında yaptığı bir açıklamanın ardından oyunculuk kariyerini kapatmayacağını açıklamıştı. Kermode ve Mayo Görünüşe göre bu onun rolünü ima ediyordu En çok satanlar onun sonuncusu olabilir.

Büyük Kaçakçı 6 Ekim’de yayınlanacak.sinema-2