Kuzey Carolina’lı bir adamın ailesi, Salı günü Google’a karşı dava açtı ve şirketin çok kötü durumda olduğunu iddia etti. izin verme konusunda ihmalkar Haritaları yönlendirmek için başvuru adam sürmek çökmüş bir köprüden aşağı indi daldı ölümüne. 47 yaşındaki iki çocuk babası Philip Paxson, 30 Eylül 2022’de kızının dokuzuncu doğum gününden eve giderken Google Haritalar’ın arabasını sürmesini önerdiği iddia edildi. Karşısında Jeep Gladyatörü 2013 yılında çöken bir köprü.

Paxson’un kayınvalidesi, “Kendisini beton bir yoldan nehre inen bir köprüye yönlendiren GPS’ini takip ediyordu” dedi. yazdı o sırada Facebook’ta. Köprünün 9 yıl önce yıkıldığını ve bir daha onarılmadığını ifade eden Erdoğan, köprüde “47 yaşındaki iki kız çocuğu babasının ölümünü engelleyecek herhangi bir bariyer veya uyarı levhasının da bulunmadığını” ifade etti.

Paxson’un dul eşi Alicia adına açılan davada “Google Haritalar’dan gelen talimatların yanlış yönlendirildiği” iddia ediliyor [her husband] Aileyi temsil eden hukuk firması Saltz Mongeluzzi Bendesky, “ölümüne kadar” ve ailenin Florida’dan Hickory, Kuzey Carolina’ya taşınmasından kısa bir süre sonra meydana geldiğini söyledi. basın bülteni.

Olay yerine müdahale eden ve Paxson’un cesedini Snow Creek’te bulan eyalet polisleri, dosyada herhangi bir bariyer veya köprünün çöktüğünü bildiren yol işareti bulunmadığını söyledi. ABC Haberleri bildirdi. Paxson’un köprünün korumasız kenarından çıkarak yaklaşık 20 fit aşağıya düştüğünü bildirdiler.

“Kızlarımız babalarının nasıl ve neden öldüğünü soruyorlar ve ben onların anlayabilecekleri kelimeleri bulamıyorum çünkü bir yetişkin olarak GPS yönlerinden ve köprüden sorumlu olanların nasıl bu şekilde hareket edebildiklerini hâlâ anlayamıyorum. basın açıklamasında eşi Alicia Paxson, insan hayatına pek saygı gösterilmediğini söyledi.

Şikayet, Google’ın Haritalar’a zamanında güncellemeler sağlamadığını ve bunun da iddiaya göre Paxson’un ölümüyle sonuçlandığını ileri sürüyor.

Google Sözcüsü José Castañeda, Gizmodo’ya e-postayla gönderdiği açıklamada, “Paxson ailesine en derin sempati duyuyoruz” dedi. “Amacımız Haritalar’da doğru rota bilgileri sağlamak ve bu davayı inceliyoruz” diye ekledi.

Davada ayrıca ihmal edilen yıkılmış köprünün sahipleri olduğu belirlenen diğer iki sanık Tarde, LLC, James Tarlton ve Hinckley Gauvain, LLC de yer alıyor.

Avukat Robert Zimmerman basın açıklamasında, “Bu trajediden yıllar önce, Hickory sakinleri birileri yaralanmadan veya öldürülmeden önce yolun onarılmasını veya uygun şekilde barikat kurulmasını istiyordu” dedi. “Talepleri yanıtsız kaldı. Google’ın haritasını ve yol tarifini düzeltmesi ve yolu KAPALI olarak işaretlemesi yönünde halktan şikayetler almasına rağmen, Google Haritalar’ın yıllardır Bay Paxson gibi sürücüleri bu çökmüş yola yanlış yönlendirdiğini keşfettik.”

Şöyle ekledi: “Philip’in dul eşi Alicia, adaleti sağlamak ve bu trajik kabusa benzer bir şeyin başka bir ailenin başına gelmeyeceğinden emin olmak için mümkün olan her şeyi yapmamız konusunda kararlı.”

Alicia Paxson’un avukatları Gizmodo’nun yorum talebine hemen yanıt vermedi.genel-7