Her uzay oyununun ihtiyaç duyduğu bir şey varsa, o da havalı gemilerdir. Starfield’ın stüdyonun önceki çalışmalarına kıyasla ana yeni özelliği, kendi geminizi inşa etmenize, satın almanıza ve tamamen özelleştirmenize olanak tanıyarak kendinizi gerçek bir gemi kaptanı gibi hissetmenize odaklanmıştır. Oyunu yalnızca geminiz için gereken temel şeyleri yaparak, ona daha çok gösterişli bir hızlı seyahat sistemi gibi davranarak tamamlayabilirsiniz, ancak konu geminizi inşa etmek ve kullanmak olduğunda oynanmayı bekleyen bir oyun dolusu mekanik var. Çok derin olduğundan ve farklı amaçlar için dikkate alınması gereken çok fazla silah ve parça olduğundan, roket bilimi gibi gelmeye başlayabilir. Süreci basitleştirmek için, Starfield’da alınabilecek en iyi gemi silahları ve parçalarını burada bulabilirsiniz.
En iyi gemi silahları

Starfield’daki gemi silahları dört türdedir: balistik, lazerler, füzeler ve parçacık silahları. Her biri, hem kalkanlara hem de gövdelere zarar vermek için daha uygundur ve her birinin olumlu ve olumsuz yanları vardır. Ancak birkaçı diğerlerinden daha iyi olarak öne çıkıyor.
Atlatl 280C füze fırlatıcı
Bu füze fırlatıcı belki de oyundaki en iyi gemi silahıdır, hiçbiri hariç. Her füzenin menzili 4.000’dir, hem gövdeye hem de kalkanlara 264 hasar verir ve maksimum gücü 4’tür. İki dezavantajı, atış hızının 1 olmasıdır, ayrıca bir füze fırlatıcı olarak ilk önce sizin olmanız gerekir. ıskalamayı önlemek için ateş etmeden önce hedefi kilitleyin.
Torch-P 250MW UV Darbe Lazeri
İkincil bir seçim olarak Torch-P, düşman kalkanlarını kesinlikle parçalamak için tasarlanmıştır. Gövde hasarı sadece 8’dir, ancak füzelerinizin veya balistik silahlarınızın devreye girdiği yer burasıdır. 5 atış hızında 25 kalkan hasarı verirken, birkaç saniye boyunca sabit bir darbe akışını sürdürdüğünüz sürece kalkan çubuğunun erimesini izleyeceksiniz.
Taretler
İstatistikler açısından hiçbir taret geleneksel bir silah kadar iyi olmayacaktır, ancak yalnızca kendilerinin ateşlenmesi onları herhangi bir gemi için vazgeçilmez kılmak için yeterlidir. Aralarından seçebileceğiniz düzinelerce var; mevcut silah teçhizatınıza en uygun olanı seçin. Örneğin, büyük gövde hasarına sahip bir yapıya sahipseniz, kalkan hasarına odaklanan Scorch-S 80MW Darbeli Lazer Taret gibi bir kuleyi tercih edin.
En iyi gemi parçalarıgenel-19