Terraria, tüm zamanların en iyi PC oyunları arasında yüksek bir rakam olmaya devam ediyor ve geliştirici Re-Logic şu anda en son ve potansiyel olarak son güncellemesi üzerinde çalışıyor. Bu arada Eric ‘ConcernedApe’ Barone’un Stardew Valley’i o kadar büyük bir etki yarattı ki, temelde çiftçilik ve yaşam oyunlarının bir alt türünü yeniden tanımladı. Peki ya Terraria’nın açık dünyadaki hayatta kalma zanaatını ve gizli avlanma becerilerini alıp Stardew’in rahat, yukarıdan aşağıya perspektifine enjekte etseydiniz? Cevap TeslimatDevam eden Steam çiftçilik festivalinin bir parçası olarak çıkış yapan, gelecek vaat eden yeni bir ortak sandbox oyunu.

Avustralyalı geliştirici Sagestone Games’ten gelen Delverium, açık dünya sandbox oyununda çiftçilik, zanaatkarlık, madencilik ve dövüşün bir karışımıdır. Perspektif kesinlikle Stardew Vadisi’ni çağrıştırıyor, özellikle de topraklarınızı düzenlerken ve mahsul ekerken, piksel sanatı stili ve basit savaş animasyonları Terraria’yı anımsatsa da, Delverium’un prosedürlerle ilgili bir dünyayı keşfetmeye ve gömülü sırları açığa çıkarmaya yönelik daha serbest biçimli yaklaşımı gibi. yüzeyin altında.

Tarlalar ve ormanlarla dolu çok rahat bir arazide yola çıkarak malzeme toplayacak, teçhizat üretecek, bir çiftlik kuracak ve daha nadir kaynaklar bulmak için vahşi doğada veya mağaraların ve zindanların derinliklerinde görevlere çıkacaksınız. Ancak derinliklerde gizlenen bir tehlike var; Delverium’un daha tehditkar ve tuhaf biyomlarını keşfederken, ülkenin kendisine ciddi bir tehdit oluşturan gizemli ‘Hataların’ doğasını ortaya çıkarmaya başlayacaksınız.

Sagestone Games, “ister sıradan çiftçilik ister yerleşim inşası, heyecan verici keşif veya tehlikeli zindan taraması olsun” en çok keyif aldığınız şekilde oynayabileceğinizden emin olmak istediğini söylüyor. Bu, Delverium’un tek oyunculu bir oyun olarak veya dört oyuncuya kadar yerel veya çevrimiçi işbirliğinde keyfini çıkarma yeteneğini de içeriyor. Ayrıca envanter yönetiminin veya yorgunluk ve dayanıklılık gibi sistemlerin eğlencenin önüne geçmesini engelleyen sıkıntıları en aza indirmek için tasarlanmış “aerodinamik mekanikler” de vardır.

Hoş piksel görünümünün yanı sıra Delverium, en çok Rome Total War, Alien Isolation ve son olarak Unpacking’deki çalışmalarıyla tanınan BAFTA ödüllü besteci Jeff van Dyck’in ses tasarımına sahiptir. Müzik kesinlikle fragmanın en çarpıcı kısımlarından biri, bu yüzden Arızaların derinliklerine daldıkça nereye varacağını duymak beni heyecanlandırıyor.

Delverium - Geceleri meşalelerle aydınlatılan, birçok binanın taş yollarla birbirine bağlandığı küçük bir kasaba.

Delverium’un şu anda Steam’de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Henüz belirlenmiş bir tarih yok ama kesinlikle yakından takip edeceğim bir tarih; eğer siz de aynısını yapmak istiyorsanız, yapabilirsiniz ekle Gelecekteki güncellemelerden haberdar olmak ve mevcut olduğunda bir ping almak için istek listenize ekleyin.

O zamana kadar, yeni bir çiftçilik eğlencesi arıyorsanız Stardew Valley gibi en iyi oyunların yanı sıra 2024’te arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en iyi co-op oyunlarını da bulacaksınız.

Bizi ayrıca takip edebilirsiniz Google Haberleri günlük PC oyunları haberleri, incelemeleri ve kılavuzları için veya bizim PCGN fırsat takipçisi kendinize bazı pazarlıklar yapmak için.oyun-2