Son State of Play yayını sırasında yayınlanan yeni Marvel’s Spider-Man 2 fragmanının ardından Insomniac Games, bilgi kapılarını açtı. Oyunun New York City sunumuna Queens ve Brooklyn ilçelerinin eklenmesi sayesinde oynanabilir alanın orijinal oyundakinin neredeyse iki katı kadar büyük olduğunu biliyoruz, ancak bu, bu devam oyununda da uzunluğun arttığı anlamına mı geliyor?

Insomniac’ın Kıdemli Yaratıcı Direktörü Bryan Intihar aslında durum böyle değil söz konusu GamesIndutry.biz ile yapılan röportajda. Spider-Man 2’nin tahmini uzunluğu ilk oyunla benzer olacak; HowLongToBea’ye göreBu, ana görev için yaklaşık 17 saat, ana görev artı yan içerik için 25,5 saat ve tam tamamlama koşusu için 34,5 saat anlamına gelir.

Hiçbir zaman ‘ah bu kadar uzun sürecek’ demeyiz. Yapmaya çalıştığımız şey vizyonu belirlemek. Amacımız nedir? Bunu destekleyen sütunlar nelerdir? Daha sonra üzerinde çalışmaya başlıyoruz ve organik olarak işe yarıyor.

Bununla birlikte bunun Miles Morales’ten daha büyük bir deneyim olacağını biliyorduk. Ama anlatmak istediğimiz hikaye için doğru olanı yapmakla ilgiliydi. Spider-Man 1’e çok benzediğini söyleyebilirim. Oyunun boyutunu ikiye katlamış değiliz. Bu deneyimi yaratmak için ihtiyaç duyduğunuz vizyon, zaman ve dikkat için doğru olanı yapmak ve aynı zamanda ekibimizle ilgilenmek istiyoruz. 200 saatlik bir oyun değil. 200 saatlik bir oyun olsaydı saçlarım çok daha az olurdu.

GI.biz röportajının başka bir yerinde Intihar, bu devam filminin hedeflerinden birinin, PS5’in neredeyse anlık yükleme süreleri sayesinde mümkün olan daha büyük setler (özellikle patron savaşları) yapmak olduğunu açıkladı.

Spider-Man 2’yi PlayStation 5 için yapacağımızı başından beri biliyorduk. Sonra da yararlanabileceğimiz şey PlayStation 5’in neler sunduğuyla ilgili. Oyunun yapımcılarından Mark Cerny ile çalıştığımız için çok şanslıyız. O benim akıl hocamdır. Bugün profesyonel anlamda kim olduğum konusunda ona çok şey borçluyum. Mark’la çalışmak konsolun nereye gittiğini anlamamıza yardımcı oldu. SSD’yi biliyorduk. Oyuncuların ‘Daha hızlı, daha hızlı ve daha hızlı sallanmak istiyorum’ fantezisini gerçekleştirebileceğimizi biliyorduk.

Ama aynı zamanda… Oyunun vizyonunu sunmamıza olanak tanıyan konsol nedir? Setlerimizin, kötü anlarımızın daha büyük görünmesini istedik. Ve yer altından yer üstüne sorunsuz bir şekilde, dışarıdan içeriye hızlı bir şekilde geçmek istedik. PS5 ve yükleme sayesinde bunu eskisinden çok daha kolay yapabiliriz.

Dün Insomniac, Spider-Man 2’de yer alacak grafik ön ayar modlarına da açıklık getirdi. En son oyunlarında her zaman olduğu gibi üç tane olacak: saniyede 30 kare, saniyede 60 kare ve eğer varsa saniyede 40 kare. VRR ve HDMI 2.1 destekli 120Hz ekran. İlk kez bu modların tümüne ışın izleme desteğini dahil etmeyi başardılar ancak elbette kalite, kare hızı hedefine göre değişecek. Ek olarak, ışın izlemeli yansımalar su yüzeylerini ve okyanusun kendisini kapsayacak şekilde genişletildi.

Spider-Man 2, 20 Ekim’de PlayStation 5’te çıkıyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde PC versiyonunun da çıkması muhtemeldir.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecangenel-17