Samsung Galaxy S23 FE’nin bu yılın sonlarında Galaxy S21 FE’nin halefi olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Şubat ayında piyasaya sürülen Galaxy S23 serisinin Fan Edition modelinin, serinin en popüler özelliklerini makul bir fiyat aralığında topladığı söyleniyor. Telefon daha önce sertifikasyon sitelerinde listelenmişti ve bu da yakında piyasaya sürüleceğine işaret ediyordu. Diğer raporlar Galaxy S23 FE modelinin olası teknik özelliklerine ve fiyat aralığına dair ipucu verdi. Şimdi ise yeni bir rapor, iddia edilen telefonun tasarım görsellerini sızdırdı.

Galaxy S23 FE’nin canlı görüntüleri daha önce sızdırılmıştı. Ancak yeni bir Teknoloji Görünümü rapor Telefonun yeni tasarım görselleri sızdırıldı. Kavisli kenarlar ve dar yan çerçevelerle görülüyor. Ön kamera sensörü için ekranın üst kısmında ortaya hizalanmış bir delik açma yuvası görülüyor.

Siyah renk seçeneğiyle görülen Galaxy S23 FE, arka panelin sol üst köşesinde üç ayrı dairesel ünite halinde dikey olarak düzenlenmiş üçlü bir arka kamera ünitesine sahip görünüyor. Kamera modülüne bir LED flaş ünitesi eşlik ediyor. Ses seviyesi düğmesi ve güç düğmesi telefonun sağ kenarında görülüyor.

Son zamanlarda telefon TENAA sertifikasyon sitesinde görüldü. Galaxy S23 FE’nin ABD versiyonunun muhtemelen Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 SoC tarafından destekleneceği, global modelin ise şirket içi Exynos 2200 yonga setiyle gelebileceği öne sürülüyor. Telefonun 128 GB veya 256 GB depolama seçenekleriyle 8 GB’a kadar RAM ile gelmesi bekleniyor. Android 13 tabanlı One UI 5.1 ile birlikte gönderileceği söyleniyor.

Telefonun 2340×1080 piksel çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip 6,3 inç ekrana sahip olması bekleniyor. Galaxy S23 FE, optik açısından 50 megapiksel birincil sensöre, 12 megapiksel sensöre ve arkada 8 megapiksel sensöre sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Telefonun ön tarafında 10 megapiksel sensör sunacağı söyleniyor. 25W kablolu hızlı şarj desteğine sahip 4.370mAh batarya ile desteklenmesi muhtemel. Telefonun 158.0mm x 76.5mm x 8.2mm boyutlarında ve 210 gram ağırlığında olduğu söyleniyor.

Samsung Galaxy S23 FE’nin Hindistan’da Rs civarında piyasaya sürülmesi bekleniyor. 60.000. Telefonun daha önce Galaxy Tab S9 FE ve diğer ürünlerle birlikte 2023’ün 4. çeyreğinde piyasaya çıkacağı bildirilmişti.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8