Bannerlord’da yeniyseniz kendinize Bannerlord gruplarından hangisinin başlangıç ​​için en iyi grup olduğunu soruyor olabilirsiniz. Neyse ki oyun sizi tek bir seçimle sınırlandırmıyor, böylece daha sonra bağlılığınızı özgürce değiştirebilirsiniz.

Söyleniyor ki, şurası açık ki bazı gruplar açıkça diğerlerinden daha iyidir. YouTube’daki birçok hızlandırılmış videoya bakın ve bu gerçeği hemen fark edeceksiniz.

1

Batı İmparatorluğu

Bannerlord grupları söz konusu olduğunda, Batı İmparatorluğu Bannerlord’un açık ara en iyi grubudur. İnsanlar genellikle birimlerinin aynı olması nedeniyle 3 İmparatorluk grubunu tek bir grup halinde gruplandırma eğilimindedir. Bu aslında büyük bir adaletsizlik, çünkü 3 İmparatorluk fraksiyonu da birbirlerine göre çok farklı konumlarda başlıyor.

Batı İmparatorluğu Toprakları

Batı İmparatorluğu, eski Kalradya İmparatorluğu’nun batı kenarlarında başlar. Bu coğrafi olarak son derece iyi bir konum, Her iki taraftan da oldukça “tıkanma noktası” olan bir arazi tarafından korunduğu için. Bu büyük bir artı, özellikle de Batı İmparatorluğu’nun başlangıçtaki komşularını düşündüğünüzde.

Kuzeyde ise en kötü gruplardan biri olan Battanyalılar ve Sturgialılar var. Güneyde, iyi rakipler olan ancak dar noktalar nedeniyle engellenen Aserai ve Güney İmparatorluğu var. Bu da batıdaki Valandlıları tek gerçek rakipleriniz olarak bırakıyor.

2

Valandia

Valandia

Valandia’dan bahsediyoruz. Bannerlord’un en iyi ikinci grubudurlar. Bannerlord gruplarını karşılaştırırken muhtemelen Valandia en az dezavantaja sahip olan gruptur. Bununla birlikte, gözden kaçırılmaması gereken önemli bir dezavantajı var. Bu dezavantaj, okçuların tamamen yokluğu, bunun yerine yalnızca tatar yaylarına güvenilmesidir.

Valandia Toprakları

En azından coğrafi olarak mükemmel bir başlangıç ​​konumundalar. Tek gerçek tehditleri doğudaki Batı İmparatorluğu’dur. ve hepsi bu. Bannerlord Yoldaş Rehberi’ni araştırırken fark ettiğim bir diğer şey de Valandia’nın her yerde en iyi yoldaşların ortaya çıkma eğiliminde olduğudur. Neden böyle olduğu hakkında hiçbir fikrim yok ama öyle.

Ama dediğim gibi. Yetenekli menzilli birliklerin eksikliği, onları diğer Bannerlord gruplarına kıyasla büyük bir dezavantaja sokuyor. Oyundaki en iyi atlı birliklerden bazılarına sahip olmak, düşmana zorlukla ulaşabileceklerini anlayana kadar harikadır. Sanırım Derthert Agincourt Savaşı’nı hiç incelememiş.

3

Kuzey İmparatorluğu

Kuzey İmparatorluğu

Bu sıralamayı yapmak inanılmaz derecede zordu. Kağıt üzerinde Kuzey İmparatorluğu muhtemelen oyunun başında en iyi konumda. ancak pratikte çoğu zaman 3 İmparatorluk fraksiyonu arasında en kötü sonucu verir. Bannerlord’da binlerce saat geçirdikten sonra bile neden böyle olduğu hakkında hiçbir fikrim yok.

Kuzey İmparatorluk Toprakları

Kuzeybatıda, fethedilmesi en kolay gruplardan biri olan Sturgia ve Battania var. Kuzey İmparatorluğunun tek gerçek muhalefeti doğudan Khuzait ve güneyden Batı İmparatorluğu şeklinde geliyor.

Söyleniyor ki, AI, kaynaklarını yönetme konusunda berbat ve durumdan en iyi şekilde yararlanmak için gerçekten oyuncunun ona katılmasına ihtiyacı var. Kuzey İmparatorluğu’na katılırsanız komşularınızı fethetmenin çok kolay olduğunu göreceksiniz. Fakat. Başka bir gruba katılırsanız yapay zekanın her şeyi hızla berbat ettiğini göreceksiniz.

4

Güney İmparatorluğu

Bannerlord Grupları Güney İmparatorluğu

Güney İmparatorluğu benim en sevdiğim Bannerlord grubudur ve muhtemelen Bannerlord’da potansiyel bir evlilik bulmak için en iyi gruptur. Bununla birlikte benMuhtemelen coğrafi olarak en kötü konuma sahiptir.

Güney İmparatorluk Toprakları

Her iki tarafta da güçlü rakipler var. Kuzeyde Kuzey İmparatorluğu var. Doğuda ise güce aç Khuzait var. Batıda, Garios’un yönetimindeki Batı İmparatorluğu topraklarına can atıyor. Ve güneyde Aserai’ler kendi ölümlerini planlıyor.

Kapılarında tüm bu tehditler varken, Güney İmparatorluğu’nun oyunlarda ne kadar iyi performans gösterdiğine her zaman şaşırıyorum. Bazı nedenlerden dolayı Rhegea’nın yapay zekası diğerlerinden daha iyi. Bu yüzden Kalradya İmparatorluğu’nun gerçek varisi olmayı hak ediyor.

5

Huzait

Huzait

Biliyor musun, bu ironik. Khuzaitler muhtemelen Bannerlord’da en az sevdiğim gruptur ve yine de Bannerlord’da bir oyun oynadığımda öncelikle onların birimlerini kullanırım. Grubun kendisi orta düzeyde olabilir ancak birimleri inanılmaz derecede güçlüdür.

Khuzait Toprakları

TKhuzaitler doğudan yola çıkarlar; burada tek gerçek tehditleri batıda İmparatorluklar, güneyde ise Aserai’dir. Kuzeydeki Sturgialılar neredeyse hiçbir zaman tehdit oluşturmaz ve oyunun ilk birkaç yılında kolayca yutulurlar.

Khuzaitlerin muhtemelen oyundaki en iyi süvarilerden bazılarına sahip olduğunu, kısmen de olsa İmparatorluğun ve Valandia’nın süvarilerinin olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak bir uyarı olarak, normal piyadeleri berbattır. Kısacası. Süvarilerini kullanın, normal piyadelerini göz ardı edin.

6

Aserai

Aserai

TaleWorlds’e göre, Aserai Bannerlord’da en az oynanan gruptur. Kendi başlarına kötü değiller, sadece diğer Bannerlord gruplarının sunabileceği daha çok şey var, bu yüzden oyuncular onlara daha sık yönelme eğiliminde.

Aserai Toprakları

Aserai oyunun başında en büyük kara kütlesine sahip. aynı anda hem profesyonel hem de aleyhte olan bir gerçek. Kolayca savunulabilir, ancak onu geçmek o kadar uzun sürüyor ki, bir süre sonra güçlük haline geliyor.

Birimleri savunma konusunda da son derece güçlüdür. Aserai çok fazla direnmiyor ama pes de etmiyor. Bannerlord’da mahkumların pek çok kullanım alanı olduğundan, birimleri mahkumları çiftçilik yapmak için harikadır ve bu her zaman harikadır. Daha önce tartıştığımız gibi.

7

Battanya

Battanya

Teorik olarak Battania harika. Pratikte neredeyse her zaman diğer Bannerlord grupları tarafından ilk önce yenir.

Battanya Toprakları

Battania’nın başlangıç ​​pozisyonu başlangıçta harika görünebilir ama aslında berbat. Batıda ve güneyde, oyundaki en güçlü gruplara sahipler ve bu da doğu rotasını tek genişleme yolu olarak bırakıyor.

Sturgialıları ezmek kolaydır, evet. Ancak Battaniye’ye ait olmayan birimler kullanıyorsanız durum böyledir. Battanyalılar menzilli savaşta uzmanlaşmıştır. Sturgialılar kalkan duvarları konusunda uzmandır. Sorunun nerede olduğunu görüyor musunuz? Kesinlikle.

8

Sturgia

Sturgia

Sonunda, hepsinin en büyük pis kokusuyla karşı karşıyayız – Sturgia. Objektif olarak Bannerlord’un en kötü grubu.

Sturgiya Toprakları

TSturgialılar iyi bir başlangıç ​​pozisyonuna sahip. Ancak yapay zekaları o kadar kötü ki çoğu zaman yıllarca hiçbir şey yapmadan kalıyorlar. Neredeyse oynadığım her oyunda Sturgialılar yavaş bir ölüme mahkum edildi.

Onlara katılmaya karar verirseniz Sturgia ile çok eğleneceksiniz, ancak dost canlısı vasallarınızın çok fazla şey yapmasını beklemeyin ve ağır yüklerin çoğunu kendi başınıza yapmayı bekleyin.oyun-5