Asus, herhangi bir ek güç kablosu gerektirmeyen GeForce RTX 40 ekran kartlarını piyasaya sürmeye şimdiden hazır. Asus BTF (Geleceğe Dönüş) adaptörleri 15 Eylül’de yani yarın tanıtılacak.İlginçtir ki, BTF sadece yeni ürünlerin adı değil, aynı zamanda Asus’un yanı sıra Thermaltake ve Silverstone’un da katıldığı bir girişimdir. PC bileşenleri ve tasarımında yeni bir standart oluşturmayı amaçlayan projeye her şirket bir rol oynuyor ve katkıda bulunuyor. Bu nedenle, video kartlarına güç sağlamaya yönelik yeni seçeneğin artık yaygınlaşma şansı daha yüksek.

En güçlü video kartlarında hiç güç kablosu yoktur ve kabloların gizleneceği PC'ler vardır.  Asus BTF ittifakını kurdu

Üstelik bu ittifak sadece yeni Asus ekran kartlarını tanıtmak için yaratılmadı çünkü şirketin bunun için aslında herhangi bir ortağa ihtiyacı yok. Amaç, tüm temel bileşenleri yeniden düşünmektir. Bunun bir örneği, daha önce duyurulan Micro-ATX formatındaki TUF Gaming B760M-BTF WIFI anakarttır; tüm güç konektörleri arka tarafta yer almaktadır. Asus’un, diğer şeylerin yanı sıra güç kaynakları da üreten Thermaltake ve Silverstone ile ortaklığının kullanışlı olduğu nokta burasıdır.

En güçlü video kartlarında hiç güç kablosu yoktur ve kabloların gizleneceği PC'ler vardır.  Asus BTF ittifakını kurdu

Asus’un GC-HPWR konnektörü olarak adlandırdığı Advanced BTF konnektörüne sahip ilk ekran kartı, yarın tanıtılacak olan RTX 4070 BTF olacak. Ne yazık ki bu özel model yalnızca Çin pazarında piyasaya sürülecek gibi görünüyor.genel-22