Pokemon Scarlet ve Violet DLC’nin Birinci Bölümü The Teal Mask resmi olarak yayınlandı. Bu DLC, oyuncuları yeni bir bölge olan Kitakami’ye götürüyor ve aynı zamanda yeni bir okul olan Blueberry Academy’yi tanıtıyor. Blueberry Academy’nin konumu hayranlar arasında popüler bir spekülasyon konusu oldu ancak yeni DLC, nerede olduğunu resmen doğruladı.

The Teal Mask’e başladıktan kısa bir süre sonra, ilk DLC’de Kitakami’ye yapacağınız saha gezisinde size eşlik edecek olan Blueberry akademisinden bir öğretmen olan Bayan Briar ile tanışacaksınız. Kendisi ve Jacq ile yapılan bir sohbet sırasında Blueberry Academy’nin Pokemon Black and White’da yer alan Unova bölgesinde yer aldığı ortaya çıkıyor.

Blueberry Academy resmi olarak Pokemon Black and White’ın Unova bölgesinde bulunuyor.

Bu DLC’nin bazı bölümlerinin Pokemon Black and White yeniden yapımlarına işaret ettiğine ve Unova’nın bir bölümünde yer alan ikinci DLC’nin bu yangını biraz daha körüklediğine dair bazı spekülasyonlar zaten vardı. Bazı Reddit Kullanıcılar daha önce DLC’nin ya Unova’da yer alacağını ya da Siyah Beyaz’ın yeniden yapımına işaret ettiğini teorileştirmişti ve bu en azından ilk kısmı doğruluyordu.

Game Freak bir süredir ana hat girişleri arasında Pokemon oyunlarını yeniden yapıyor; sonuncuları dördüncü neslin yeniden yapımı olan Pokemon Brilliant Diamond ve Shining Pearl’dür. Siyah Beyaz beşinci nesil, dolayısıyla bu oyunların bir sonraki oyun olması mantıklı olacaktır.

Pokemon Scarlet ve Violet’in DLC’si The Indigo Disk’in 2. Bölümü bu yılın sonlarında yayınlanacak.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde yer alan herhangi bir şeyi satın almanız durumunda GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1