ABD’deki çoğu zaman kesintiye uğrayan, karışık şarj deneyiminden bıkan EV sahipleri, federal hükümetten bir cankurtaran halatı almak üzere.

ABD Ulaştırma Bakanlığı, “mevcut ancak çalışmayan elektrikli araç (EV) şarj altyapısının onarılması ve değiştirilmesi” için 100 milyon dolar yetki veriyor. Yatırım, 2021 İki Partili Altyapı Yasası kapsamında onaylanan EV şarjına yönelik 7,5 milyar dolarlık bir paradan geliyor. Bakanlık, ABD’deki büyük otoyollara binlerce yeni EV şarj cihazının kurulumu için halihazırda yaklaşık 1 milyar doları onayladı.

Arızalı EV şarj cihazları, EV’nin daha geniş çapta benimsenmesinin önünde büyük bir engel olmaya devam ediyor. Ve pek çok EV sahibinin bu yılın başlarında JD Power’a yaptığı bir ankette söylediği gibi, bu durum bir EV sahibi olma deneyimini zedeleme eğiliminde. Pazar araştırma firmasının raporuna göre, ABD’de EV şarjına ilişkin genel memnuniyet yıldan yıla azaldı ve şu anda şimdiye kadarki en düşük seviyede.

Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg bile çalışan bir EV şarj cihazı bulma mücadelesinden muaf değil. Buna göre Wall Street JournalButtigieg, yoldayken ailesinin hibrit minivanını şarj etmekte zorluk çekiyordu.

Buttigieg, “Kesinlikle bu deneyimi yaşadık” dedi. Günlük.

Enerji Bakanlığı’nın kamuya açık EV şarj cihazları veri tabanına göre, 151.506 kamuya açık şarj noktasından yaklaşık 6.261’i “geçici olarak kullanılamıyor” olarak rapor edildi; bu da toplam sayının yüzde 4,1’ine tekabül ediyor. Bir şarj cihazının, rutin bakımdan güç sorunlarına kadar çeşitli nedenlerle geçici olarak kullanılamadığı tanımlanabilir.

USDOT, yeni fonların muhtemelen “tüm uygun projelerin” onarım veya değiştirme maliyetlerini karşılayacağını belirterek, paranın hem kamuya hem de özel sektöre ait şarj cihazlarını içeren “kolaylaştırılmış bir başvuru süreci” aracılığıyla verileceğini de sözlerine ekledi. kısıtlama olmaksızın halka açıktır.”genel-2