Uyarı! Bu makale Ahsoka 5. bölüm hakkında spoiler içermektedir.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Özet

  • Purrgil uzay balinalarının dönüşü, Ahsoka’nın farklı bir galakside Sabine Wren ve Büyük Amiral Thrawn’ı bulması için potansiyel bir yol sağlar.
  • Purrgiller, daha hızlı seyahat etmeyi sağlayan ayrı bir boyut olan hiperuzayda seyahat edebiliyor. Clouzon-36’yı tüketmeleri hiperuzaya erişmelerini sağlıyor.
  • Purrgil’in göç yolları onları farklı galaksilere götürür ve Ahsoka, bir haritaya güvenmek yerine içgüdülerine güvenmeye karar verir. Bu konsept, Jedi’ların teknoloji yerine doğaya ve hayvanlara olan güveniyle uyumludur.

Ahsoka 5. bölüm purrgil uzay balinalarının sürpriz dönüşünü işaret ediyor Yıldız Savaşları İsyancılar Sabine Wren’i ve yeni bir galaksiyi bulmanın olası bir anahtarı olarak. Seatos uçağında Ahsoka ve Sabine, Nightsister Morgan Elsbeth ve yörüngede Sion’un Gözü adı verilen devasa bir hiperuzay halkası inşa eden güçleriyle çatışmaya girdi. Bu gemiyi eski bir haritayı takip etmek ve kayıp Büyük Amiral Thrawn’ı bulup geri getirmek için farklı bir galaksiye seyahat etmek için kullanmayı umuyorlar. Kayıp Jedi Ezra Bridger’ı bulmaya kararlı olan Ahsoka ve Sabine, Elsbeth’in izini çok yakından takip ediyor.

Ancak 4. bölümde Ahsoka’nın denize düştükten sonra öldüğü varsayıldı ve Sabine, gidecekleri yere giden harita yok edildikten sonra kötü adamlarla birlikte Sion’un Gözü’yle yola çıktı. Onlara ulaşmanın hiçbir yolu olmadığından kahramanlar yalnızca Seatos’ta sahip oldukları şeylerle kaldılar. Ahsoka, Dünyalar Arasındaki Dünya’da Anakin Skywalker’ın bir hayaletiyle buluştuktan sonra döndükten sonra, düşmanlarının yöneldiği ayrı galaksiye ulaşmak için Seatos göklerindeki purrgil’i kullanma fikrini aklına getirdi. Purrgiller, ikonik olarak doğa ve Güç ile derin bir bağa sahip olan ve onlara doğru bir yol çizmek için yanlarında olan devasa, hiperuzay becerisine sahip uzay balinalarıdır. Yıldız Savaşları’ yeni galaksi.

Star Wars’un Uzay Balinaları Hiperuzayda Seyahat Edebiliyor

Purrgiller, hiperuzayda seyahat edebilen biyolojik yaratığın eşsiz bir örneğidir. Peki Yıldız Savaşlarında hiperuzay nedir? Hiperuzay, evrende hala büyük ölçüde bir gizem olmaya devam ediyor, ancak ‘gerçek uzaya’ (normal evren) göre çok daha kısa bir sürede uzun mesafelere yolculuk yapılmasına olanak tanıyan ayrı bir boyut olduğu biliniyor. Purrgillerin bu boyuta ulaşabilmelerinin yolu, ilk kez ortaya çıktıklarında görüldüğü gibi Clouzon-36 tüketmeleridir. İsyancılarhiper yakıt olarak kullanılabilecek nadir bir gaz, gemilerin hiperuzaya erişmesine izin veren özel motorlar için yakıt.

Purrgiller galakside çok eskidir ve aslında hipersürücüyü yaratan duyarlı varlıklara ilham kaynağı olduğu ima edilir. Buradan Ahsoka’nın purrgil ve Ezra ile Thrawn’ın kaderi hakkındaki bilgisinin onu aramaya devam etmek ve Sabine’i bulmak için bunları kullanmaya güvenmeye yönelttiği varsayılabilir. Mırıltıların onu tam olarak nereye götüreceğinden emin olmasa da Ahsoka’nın yaratıklara ve Güç’e olan inancı onu yeni galaksiye götürecektir.

İLGİLİ: Ahsoka 5. Bölüm Yıldız Savaşları Paskalya Yumurtaları ve Kaçırmış Olabileceğiniz Önemli Ayrıntılar

Purrgil Göç Yolları Onları Galaksilerin Ötesine Taşıyor

Ahsoka'dan Purrgil 3. bölüm ve uzay giysisindeki Ahsoka

Purrgil’in, bilinen galaksinin çeşitli yerlerinde çok eski bir güç olduğu ima ediliyor. Yıldız Savaşları medya ama Ahsoka dizi galaksiden bile olmayabileceklerini gösteriyor gibi görünüyor. Bu canlı aksiyonda yeni bir konsept Yıldız Savaşlarıama farklı galaksilerden türler de var Yıldız Savaşları Galaksiler arasındaki boşluk inanılmaz derecede geniştir, bu nedenle hiperuzayın gücü, varış noktası bilgisi ile birlikte purrgil’in bu alandan güvenli bir şekilde geçmesine izin verir.

Galaksiler arasında seyahat etmenin asıl tehlikesi, galaksiler arasında kaybolmaktır. Yıldız Savaşları ‘galaksiler arası boşluk’ diyor ve Ahsoka, kendisini yönlendirmek için gerçek harita yerine purrgil’in içgüdülerine güvenmeye karar veriyor. Bu sadece onun sorununu çözmenin zekice ve Güç’e çok uyumlu bir yolu değil, aynı zamanda teknolojinin ötesinde hayvanların içgüdülerine güvenmek Jedi’ların somut örneğidir. Bu konsept George Lucas’ın idealleriyle uyumludur. Yıldız SavaşlarıEwok’larda görüldüğü gibi Jedi’ın dönüşü teknolojik olarak üstün bir İmparatorluğu yenmek.

İLGİLİ: Purrgil Açıkladı: Yıldız Savaşlarının Hiperuzay Balinaları

Morgan Elsbeth’in Yıldız Haritası Antik Purrgil Göç Yollarına DayanıyorduBaylan Skoll, Ahsoka 4. bölümde Ahsoka Tano'ya atlıyor

Morgan Elsbeth’in yıldız haritasının tasarımına ve son jeneriğine çok dikkat edildikten sonra AhsokaHaritanın öğelerini daha büyük, stilize edilmiş ayrıntılarla tasvir eden mırıltıların, haritanın yaratılışını doğrudan etkilediği açıktır. Purrgil glifleri haritadaki projeksiyonlarda görünüyor ve purrgil glifleri, Ahsoka’nın 4. bölümde Baylan Skoll ile düello yaparken gördüğü başka bir galaksi olan hedefe giden bir rotayı takip ediyor gibi görünüyor. Purrgil de gökyüzünde sıklıkla görülüyor. Haritanın kullanılabileceği çok özel bir henge alanı olan Seatos’un üstünde. Seatos, Purrgil’lerin kendi evleri bile olabilecek ayrı galaksiye hiperuzay atlayışlarında başlangıç ​​noktası olarak kullandıkları özel hedef gibi görünen Denab sisteminde yer alıyor.

Tüm bu ayrıntılar bir araya geldiğinde, vatandaşların uzun süredir gözden kaçırdığı galaksiler arası seyahatin ne kadar önemli olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Yıldız Savaşları galaksi, purrgil yoluyla mümkündür. Uzay yolcularının burnunun dibinde ve eski efsanelerinde purrgiller, doğal göç modellerine güvenerek galaksiler arası boşlukta güvenli bir şekilde sıçramanın anahtarını tutuyor. Bu, yalnızca Jedi droidi Huyang’la bilinmeyene maceraya atılan ve kayıp çırağı Sabine Wren’i, kayıp arkadaşı Ezra Bridger’ı ve tehditkar Baş Amiral Thrawn’ı arayan Ahsoka Tano’ya inanılmaz derecede yardımcı olacak. Ahsoka doruk noktasına doğru hücum ediyor.

Ahsoka yeni bölümleri Salı günleri 18:00 PT / 21:00 ET’de Disney+’ta yayınlanıyor.sinema-1