Cyberpunk 2077’nin büyük revizyonu yakında 2.0 Güncellemesi ve Phantom Liberty genişletmesi şeklinde gelecek ancak çıktığında oldukça CPU yoğun olacak gibi görünüyor.

Cyberpunk 2077 Güncelleme 2.0 ve Phantom Liberty Genişlemesi PC’de ve Özellikle 8 Çekirdekli CPU’larda Çok Zahmetli Olacak

Filip PierścińskiCD Projekt Red’in baş sahne programcısı, X.com’da, Güncelleme 2.0 ve Phantom Liberty genişletmesinin yakında piyasaya sürülmesiyle birlikte, yeni güncellemeler çok külfetli olacağından PC Oyuncularının CPU’larının düzgün şekilde soğutulup soğutulmadığını kontrol etmeleri gerektiğini belirtti.

Filip, 8 çekirdekli bir çipte CPU kullanımının %90’a ulaşmasının beklendiğini belirterek, CPU’nuzun kararlılığını Cinebench gibi bazı popüler kıyaslama uygulamalarında test etmenizi tavsiye ediyor. Filip’in yazısı şöyle:

Birkaç soruyu yanıtlayan Filip, CD Projekt Red’in iyi bir CPU termal performansı sağlamak istemesinin nedeninin, oyunun yerel olarak 8 çekirdek ve 16 iş parçacığını destekleyecek şekilde yükseltilmesi ve böylece CPU’nun tam kullanımını sağlamak için artık modlara ihtiyaç duyulmaması olduğunu söylüyor. Daha önce Cyberpunk 2077 mod geliştiricileri, burada bildirildiği gibi AMD ve Intel CPU mimarilerinin daha düşük kullanımına yönelik resmi olmayan bir SMT düzeltmesi yayınlamıştı.

Ancak bu aynı zamanda daha yüksek sıcaklıklara ve daha fazla güç tüketimine neden olur. Bu nedenle, CPU’nuzun soğutmasını kontrol etmeniz akıllıca olacaktır, aksi takdirde en kötü durumda, termal kısıtlama ve hatta çökme nedeniyle muhtemelen beklentilerinizin altında bir performansla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca 12 çekirdekli veya daha yüksek çekirdekli yongalarda SMT’yi kapatmanın daha iyi olabileceği, bunun daha iyi performans sağlayabileceği ancak bunun kullanım durumlarına bağlı olduğu da belirtiliyor.

Görünüşe göre CD Projekt Red ekibi, Cyberpunk 2077’nin yeni nesil PC’ler için gerçek bir referans noktası olmasını sağlamak için ellerinden geleni yapıyor. Güncelleme, görsel doğruluğu bir sonraki seviyeye taşımak için Yol İzleme, RT Overdrive ve yakında çıkacak DLSS 3.5 Işın Yeniden Yapılandırma teknolojileri gibi grafik açısından en yoğun özelliklerden bazılarını içerecek. 26 Eylül’de yeni nesil genişleme paketiyle piyasaya sürüldüğünde oyunu kendimiz denemek için kesinlikle sabırsızlanıyoruz.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

heyecan





genel-17