Gill, “Potansiyel büyümede devam eden düşüşün, dünyanın çağımızın artan sayıdaki zorluklarıyla başa çıkma yeteneği üzerinde ciddi etkileri var” dedi.

Dünya Bankası raporunun genel mesajı, küresel ekonomik büyüme yavaşladıkça diğer tüm zorlukların daha da büyüyeceği yönündeydi.

Bunun sessizce vazgeçmekle ne alakası var? Yerel düzeyde ekiplerin ve bireylerin küresel düzeyde ekonomiye nasıl katkı sağladığı söz konusu olduğunda, konu sadece ekonomi veya finans değil, aynı zamanda insanlarla da ilgilidir.

Gallup Raporu “Küresel İşgücünün Durumu” 2023 tam olarak şunu gösteriyor: Şirketler dünyayı yeniden doğru yöne yönlendirmek istiyorsa, insan kaynakları yönetimlerini uyarlamaları gerekiyor.

Memnun olmayan çalışanlar paraya mal olur

Düşük işyeri katılımının yıllık maliyeti tahminen 8,8 trilyon dolar olup, bu da küresel GSYİH’nın %9’una tekabül etmektedir. Başka bir deyişle, çalışanların katılımındaki büyük ölçekli bir artış, Dünya Bankası’nın uyarısını boşa çıkarmada önemli bir adım olacaktır.

Küresel görüş bu, ancak yelpazenin diğer ucunda kişisel görüş iyi biliniyor: Kötü yönetim, mutsuz işçiler, kar kaybı ve negatif büyüme anlamına gelir; nispeten yeni olan sessiz fesih olgusundan (motivasyonsuz ve bağlantısız işçiler) bahsetmeye bile gerek yok. sadece yapmaları için para aldıkları şeyi yapın, daha fazlasını değil.

Gallup raporu, işte başarılı olan çalışanların, sessizce vazgeçenlerin ve “yüksek sesle vazgeçenlerin” (yani şirketi aktif olarak baltalayan ve hedeflerine karşı çıkanların) oranını inceliyor. Şu anki sessiz bırakanların oranı %59 gibi şok edici bir rakam; yani neredeyse on kişiden altısı; %23’ü ise başarılı sayılıyor. İlginç bir şekilde bu sayıların her ikisi de rekor seviyelere işaret ediyor.

Büyümeyi artırma fırsatı

Rapor, sessiz bırakılanların sayısının ortadan kaldırılması gereken bir engel veya ele alınması gereken sorunlu bir kötülük olarak görülmemesi gerektiğini de ekliyor. Aksine, büyümeyi teşvik etmek için harika bir fırsatı temsil ediyorlar. Sessizce Vazgeçenler aynı zamanda organizasyon içinde yaşayan bir rehberdir ve belirlenebilirse hangi unsurların değişmesi gerektiğini gösterir.

Doğru liderlik ve teşvikle motive ve üretken ekip üyelerine dönüşme potansiyeline sahiptirler. Artan katılımın işletmenizi nasıl dönüştürebileceğini burada bulabilirsiniz.

stres seviyelerini azaltmak

Çalışanların kendini iyi hissetme oranı yüzde 23 ile rekor seviyeye ulaşırken, stresten etkilenen ekip üyesi sayısı da yüzde 44 ile rekor seviyeye ulaştı. Bu rakamların tersine çevrilmesi durumunda herkesin ve dünyanın daha iyi durumda olacağını söylemeye gerek yok.

Gallup raporu, en fazla stresi ABD ve Asya’daki işçilerin hissettiğini gösteriyor. Ayrıca, çalışanların bağlılığı arttıkça stres düzeylerinin de azaldığına dair kanıtlar bulunmaktadır.

Personel cirosunu azaltın

Sessiz işten çıkarmalar olduğu gibi fiili işten çıkarmalar da var. Küresel İşgücünün Durumu, çalışanların %51’inin aktif olarak mevcut pozisyonlarından ayrılmayı düşündüğünü ortaya koyuyor. Tamamen kendini adamış çalışanlar, maaş beklentilerinin sessiz bırakanlara göre önemli ölçüde daha yüksek olması nedeniyle işlerinden çok daha az ayrılırlar. Yüksek düzeyde bağlı çalışanların etraflarında bir koruma katmanı bulunduğunu söyleyebilirsiniz.

Yararlı bilgiler edinin

Elbette yöneticiler ve işverenler işleri ileriye taşımak için her zaman ekiplerini dinlemeye teşvik edilir, ancak sessiz kalanlar söz konusu olduğunda bu her zamankinden daha önemlidir: zaten bir ayağı kapıda olanlar, neyin değişmesi gerektiğini biliyorlar. kalmalarını sağlamak için.

Aynı zamanda nadiren basit bir zam vakasıdır. Süreçler, yönetim tarzı ve kurum kültürü masaya yatırıldığında, diğer şeylerin yanı sıra cesur bir yön değişikliği bir şirketi dönüştürebilir.

Sessizce işten ayrılmak işverenler için bir zorluk teşkil eder, ancak aynı zamanda çalışanlar için de potansiyel olarak sağlıksız bir yaklaşımdır; bununla tutkunuzu ateşleyin SonrakiPit iş panosuaynı kalıba düşmeden önce.

Thermondo GmbH Berlin’de bir tane arıyor Kıdemli Yazılım Mühendisi (m/f/d). Bu işte, küçük ekipler halinde bağımsız projelerde çalışacak, iş gereksinimlerini analiz edecek ve yüksek kalite standardını korurken ve başlangıç ​​hızında gelişirken çözümleri uygulayacaksınız. Başvurmak için web uygulamaları geliştirme konusunda en az beş yıllık deneyime sahip olmanız ve kullanıcı odaklı özellikler geliştirme ve kullanıcılarla doğrudan iletişim kurma konusunda rahat olmanız gerekir.

Şehrin en önemli sağlık merkezi Stuttgart’ta üç lokasyon bulunuyor: Katharinen Hastanesi, Olga Hastanesi ve Bad Cannstatt Hastanesi aranıyor SAP sistem geliştiricisi(e/k) son birkaç yıldır dijital dönüşüme öncülük ediyor. Bu ödüllendirici pozisyonda, tıbbi personelin performansını sağlayan karmaşık sorunların işlenmesine destek olacaksınız. Çeşitliliği teşvik etmek amacıyla, engelli adayların bu pozisyona başvurmaları teşvik edilmektedir.

Cep telefonu sağlayıcısı Check24 bir tane arıyor Tam yığın geliştiriciuygulamasının sürekli geliştirilmesinden sorumludur. Ön ve arka uç hizmetler arasındaki sinerjiyi vurgulamak için bu pozisyon, yerel kullanıcı arayüzlerinin yeniden geliştirilmesini, web görünümlerinin kusursuz entegrasyonunu ve ara yazılımın uygulama süreçlerine daha da geliştirilmesini içeriyor. Eğer bu tür bir yaratıcı özgürlük ilginizi çekiyorsa ne yapacağınızı biliyorsunuz.

NextPit iş panosunda iş aramaya bugün başlayın. Bu makale Doug Whelan tarafından yazılmıştır.genel-27