Nintendo’nun geçen ay Gamescom’da Switch 2’yi kapalı kapılar ardında sergilediği bildirildi. Eurogamer’a göre, seçkin oyun geliştiricileri, Switch’in halefine erken bir göz atmanın yanı sıra, gelişmiş performansını vurgulayan teknoloji demolarını da elde etti. Böyle bir demoda, 2017’deki The Legend of Zelda: Breath of the Wild oyununun geliştirilmiş bir versiyonunun gösterildiği ve orijinalin 30 fps’sine kıyasla daha yüksek bir kare hızı ve çözünürlüğü hedeflediği açıklandı. Bununla birlikte, oyunun 2024’ün ikinci yarısında piyasaya sürülmesi beklenen yeni konsol için yeniden yayınlanıp yayınlanmayacağı belli değil. Ağustos ayında Nintendo, test için belirli stüdyolara geliştirme kitleri de göndermişti. taşınabilir mod

Takip etme Eurogamer’ın Ilk rapor, VGChttps://www.videogameschronicle.com/news/sources-nintendo-showed-switch-2-demos-at-gamescom/ Nintendo’nun ayrıca Epic Games’in The Matrix Awakens’ı gizlice sunduğunu da ekleyerek iddiayı doğruladı teknoloji demosu, etkinlikte. Gerçek zamanlı deneyim, Unreal Engine 5’in mümkün kıldığı yüksek kaliteli görselleştirmelerin yanı sıra PS5 ve Xbox Series S/X’in gücünü sergilemek için 2021’de piyasaya sürüldü. VGC kaynakları, demoda Nvidia’nın Işın izleme etkinleştirilmiş DLSS yükseltme teknolojisi.

Bu, Nintendo ve Nvidia’nın bir çip üzerinde birlikte çalıştığı anlamına gelebilir mi? Ne olursa olsun, ışın izlemenin Switch 2’nin ham gücünün mevcut nesil konsollara yakın olduğunun bir işareti olarak alınmaması gerektiğini belirtmekte fayda var. Switch 2’nin hâlâ taşınabilir olması ve pil gücünden tasarruf etmesi gerekiyor; oysa PlayStation ve Xbox konsolları gücü doğrudan prizden alıyor.

Daha önceki raporlar, Switch 2’nin, fiziksel oyunları okumak için bir kartuş yuvasına ek olarak, maliyet düşürücü bir önlem olarak birinci sınıf OLED’ler yerine bir LCD ekranla geleceğini iddia etmişti. Geriye dönük uyumluluk oyuncular için avantajlı olsa da, bazı üçüncü taraf geliştiricilerin yeni donanım için oyunları yeniden satabilmek amacıyla bu fikre karşı çıktığı görülüyor. Gelecek yıla girerken şirket, mevcut Nintendo Switch için Super Mario Bros. Wonder’dan isimsiz Princess Peach oyununa kadar uzanan güçlü bir özel oyun serisine sahip. Yeni bir Nintendo oyun sistemine olan ihtiyaç, akıcı kare hızları sağlamakta zorlanan The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom’ın piyasaya sürülmesi sırasında çok açık bir şekilde ortaya çıktı.

Switch Pro’nun söylentileri 2020’de başladı. Bloomberg Nintendo’nun Nvidia’nın yükseltilmiş donanımından ve 4K çözünürlüğünden yararlanması gerektiğini bildiriyor. Öte yandan Avrupa Birliği, pil sürdürülebilirliğine ilişkin yeni bir düzenlemeyi kabul etti; bu düzenleme, 2027 yılına kadar el konsollarının değiştirilebilir pilleri barındırması gerektiğini ima ediyordu. Bu düzenleme, üreticilere ürünlerini yeniden tasarlamaları için dört yıllık bir zaman çizelgesi sundu; böylece müşteriler Taşınabilir pilleri piyasada satılan araçları veya pakette bulunması gereken özel araçları kullanarak çıkarın ve değiştirin. Şu anda Nintendo’nun Switch takibinin bu kurallara uyup uymayacağına dair bir bilgi yok, ancak konsol üreticilerinin yoğun muhalefeti kararın geçmesini bile engelleyebilir.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8