Bütün geceyi tıka basa doyurmak için gereken uykuyu feda etmemi sağlamak için Güney Kaliforniya’da bir kasırga gerekti. Çocuk oyuncağı Ve Chucky tek bir haftasonunda franchise – en büyük çocukluk korkumla yüzleşmeye hazırlanmamın çok önemli bir parçası Cadılar Bayramı Korku Geceleri en Universal Stüdyoları Orlando.

Doğru, sonunda imkansız olan gerçekleşti; hayır, Los Angeles’taki kasırga değil ama katil bebek Chucky ile kaçınılmaz yüzleşmem. Korku, tüm alt tür iyiliğiyle en büyük aşklarımdan biridir; slashers, vücut korkuları, buluntu görüntüler, folklor, paranormal, büyücülük ve palyaçolar; bunların hepsine kesinlikle katılıyorum. Bebekler mi? Üç ya da dört yaşımdayken Tom Holland’ın yanında oturmaya zorlandığım zamanki gibi çığlıklar atarak koşardım. Çocuk oyuncağı. Aile partilerinde küçüklerle sıkışıp kaldıklarında korku filmleri çeken genç kuzenlerim vardı. Garip bir şekilde, giydiklerinde Ölüm yüzleri Ben iyiydim ama Chucky? Bebek bakıcısının pencereden uçtuğu anda, Don Mancini’nin eseri (unutulmaz bir şekilde Brad Dourif tarafından seslendirildi) ailemin parasını kurtardı çünkü o andan itibaren bana hiçbir porselen bebek, tahta kukla ya da iri gözlü plastik bebek almak zorunda kalmadılar. Barbie’ler ve küçük ölçekli Disney Prensesleri sadece bana özel!

Yıllar boyunca Cadılar Bayramı Korku Gecelerinde Chucky’den kaçmıştım; birkaç Titans of Terror evinde bir bölümü ve gözlerim kapalı yaşadığım stüdyo turu deneyimleri vardı. Uğursuz olaylar ya da Cadılar Bayramı dışında bile Chucky gibi giyinen birine tekme atma dürtüsüne karşı koymak zorunda kalırdım. İşin garibi, izlemeyi başardım Chucky’nin gelini Ve Chucky tohumu Seri o noktada daha çok kara komedi korku rotasına yöneldiğinden korkumu yenmek için bir girişimde bulundum, ancak pek işe yaramadı. Her zaman Chucky’den kaçtığım, çöplükte ya da çocukluğumun geçtiği evde hareketsiz oturduğu ve birdenbire yatağının altında bulduğu kabuslar geri geliyordu.

Çok saçmaydı, kabul ediyorum ama işler değişti Sihirbazlık evrenin Annabelle’i ortaya çıktı. Aniden, beni eğlenceli bir şekilde korkutacak tek korkutucu film gibi görünen oyuncak bebeklerin dehşetiyle başa çıkabildim. Korku türünün geri kalanından sadece keyif aldım ve bazen korktum (teşekkürler) Ölüm yüzleri, Sanırım). Sonra geldi M3ganAkela Cooper’ın komik ve şiddetli yapay zeka kanka kabusu, işleri gerçekten de dans eden gey ikonumuza hayran olduğum noktaya getirdi. Geçen sonbahar Universal Studios Cadılar Bayramı Korku Geceleri’nde Chucky perili evini duyurduğunda, neden sonunda her şeyi başlatan oyuncak bebekle yüzleşmeyeyim diye düşündüm.

Bu bir yıl önceydi ve tabii ki, Los Angeles’taki evim büyük bir kasırga alarmı altına girene kadar bu içkiyi ertelemiştim, o kadar endişeliydim ki doktorumdan Lexapro dozumu artırmasını istemeyi düşündüm. Belki de korkuya yönelmek, tüm hayatım boyunca olduğu gibi, hayal edilemez şeylerle başa çıkmama yardımcı olmanın bir yoluydu. Neyse ki, kasırga karaya ulaştığında o kadar da büyük bir olay olmaktan çıktı ama bu stresi Chucky korkumun üstesinden gelmeye odaklanmak için kullanmak gerçekten eğlenceli oldu. Orijinal Çocuk oyuncağı geriliminin her sahnede arttığını ortaya koyan taş gibi soğuk bir korku filmi. Yeterince komik olan, karanlıkta arka koltukta kimse yokken yolcu koltuğunda oturmaktan korkmak (Chucky arabalara binme konusunda çok beceriklidir) veya bebek bakıcılığı yaparken pencerelere çok yaklaşmaya cesaret etmek gibi, geliştirdiğim tikleri tanıdığımı fark ettim. ya da ruhumun herhangi bir oyuncak bebek tarafından alınmasından duyulan genel korku. (Kocamla bağ kurduğumuz ilk kısa filmlerden biri Rodrigo Blaas’ınkiydi.) Alma bu ortak korku yüzünden. Sanırım bu, bir oyuncak bebek filminden gerçekten korktuğum son seferdi.)

Gerisi Çocuk oyuncağı filmler beklendiği gibi korku devam filmi notlarına ulaştı, ancak bu Mancini’ninkiydi Chucky’nin gelini…ile-Chucky…beni büyük bir hayran yapan seri boru hattı. Ben? Chucky’nin çocukken uykumu mahvetmesinden, oyuncak mağazalarının reyonlarını mahvetmesinden ve tulumla çizgili giyme fikrini mahvetmesinden otuz yıl sonra. Aniden Chucky ve Tiffany’nin çılgın ailesini sevimli buldum ve Glen/Glenda’ya aşık oldum; Ayrıca filmlerin kendi eğlence evreni kurallarını koyan meta doğasından da keyif aldım. Jennifer Tilly kendisi olarak Ve Tiffany, türün kraliçesinin ortaya çıktığı her film ve bölümde bir gösteri gösterisi yapıyor. Ve Syfy’nin yeni çocukları Chucky dizi benim de kalbimi kazandı. Gösterinin öyle tanımlanmış bir estetiği var ki (büyük Hannibal Mancini’nin Bryan Fuller’la birlikte çalıştığı bir dizi olan titreşimler) ve Mancini’nin kara komedi korku filmini ustalıkla ele alması ve mitolojik geri çağrılar ve kurulumları yerine getirmesi tarafından yönlendirilen benzersiz bir ton. Onu seviyorum ve sabırsızlıkla bekliyorum gelecek ay üçüncü sezon.

Yani sonuçta hazır olduğumu düşünüyorsun değil mi? Geçen hafta Universal Studios Orlando’daki Cadılar Bayramı Korku Geceleri’nin açılışı sırasında etkinliği ziyaret etmeye davet edildim ve deneyimledim. Chucky: Nihai Öldürme Sayısı, Universal’in perili evi, Chucky’nin seri boyunca ve dizideki ikonik cinayetlerini kutluyor. Serinin önermesinden bir sayfa alarak – ya Chucky ruhunu birden fazla bebeğe koyabilseydi? – beni sersemleten, güldüren ve çığlık atan, ekrandaki Chucky bebek saldırıları ve karşılaşmalarla dolu bir evde yönlendiriliyorsunuz. .

İşte HHN Orlando için bazı spoiler içeren video (hassas olanlar için flaş ışığı uyarısı):

İşte karşınızda! BEN yapmadı gözlerimi kapat ve yaptı Charles Lee Ray ile yüzleşin. Beni yakaladı mı? Açıkça evet. Yine mi korkuyorum? Zor (belki doğuştan bu özellikle doğmuştur, belki de Lexapro’dur). Bir Chucky bebeğim olur mu? Hayır, yapabileceğim en iyi şey bir Hello Kitty Chucky peluşu. Chucky ve ben sonuna kadar arkadaş mıyız? Tabii onu da yanımda getirebilirsem. Bakalım Universal Studios Hollywood’un HHN’sinde ikinci turu kazanabilecek miyim? Chucky Bu hafta sonunda kontrol edeceğim ev.


Eğer hayranıysanız Chucky ve Korku Geceleri için Universal Studios Orlando’ya gezi rezervasyonu yaptırmayı unutmayın Chucky’nin Çarpık Oyun Alanı yüzyılın ortasından ilham alan Cabana Bay Resort’ta, HHN gezileri için orada kalan konuklara açıktır.

İşte bu deneyimin bir galerisi ve tema parkına bir bakış Chucky HHN sırasında bulabileceğiniz ikramlar.genel-7