WhatsApp yakında Android'de büyük bir kullanıcı arayüzü revizyonuna gidebilir

Meta’ya ait anlık mesajlaşma hizmeti Naber Kullanıcı deneyimini geliştirmek için platformu güncellemeye devam ediyor. WABetaInfo tarafından hazırlanan bir rapora göre şirket, Android için yeni bir arayüz üzerinde çalışıyor. WhatsApp, Google Play Beta Programı aracılığıyla yeni bir güncelleme yayınladı. Yeni beta güncellemesi, beyaz bir üst çubuk ve yeşil bir uygulama adı ekleyecek yeniden tasarlanmış bir arayüze işaret ediyor. En yeni arayüz şu anda geliştirilme aşamasındadır ve beta test kullanıcılarına sunulmamaktadır. WhatsApp, uygulamanın gelecekteki bir güncellemesiyle bu arayüzü tanıtabilir.

Ancak benzer değişikliklerin WhatsApp’ta da geliştirilme aşamasında olduğunu belirtmekte fayda var. iPhone’lar. Raporda, WhatsApp’ın her iki uygulamayı da benzer arayüz ve özelliklere uygun hale getirmeyi planladığı belirtiliyor. Android uygulaması aynı zamanda Materyal Tasarımı 3 yönergelerine uygun olacak şekilde ayarlanmıştır.

Bu arayüz nasıl görünebilir?
Raporda, bu yeni WhatsApp arayüzünün kullanıma sunulduğunda nasıl görüneceğini gösteren bir ekran görüntüsü yer alıyor. Rapora göre şirket, üst uygulama çubuğunu beyaz yaparak yeniden tasarlamayı planlıyor. WhatsApp’ın Android uygulamasındaki durum çubuğunun da beyaza dönüşmesi muhtemel. Bunun dışında şirket, yeşil renkte görüntülenmesi beklenen uygulama adının yazı tipini de değiştirmeyi planlıyor.

Ayrıca Oku

WhatsApp yakında kullanıcıların orijinal kalitede fotoğraf ve video göndermesine izin verebilir
Mac'te WhatsApp kullanarak grup video görüşmeleri nasıl yapılır?

Bu yenilenen arayüz halen geliştirilme aşamasındadır ve WhatsApp, beta test kullanıcıları için resmi olarak yayınlanmadan önce onu daha da geliştirecektir. Raporda ayrıca şirketin üst uygulama çubuğuna başka geliştirmeler de getirmeyi planladığı belirtiliyor. Yenilenen üst çubuk, uygulamanın gelecekteki bir güncellemesiyle de kullanıma sunulacak.

Beklenen diğer özellikler
WhatsApp’ın ayrıca kullanıcıların sohbetlerini sıralayarak konuşmalarını filtrelemelerine olanak tanıyacak yeni bir özellik üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bu filtre, kullanıcıların sohbetleri okunmamış mesajları, kişisel konuşmaları ve iş sohbetlerini içerecek bir listede kategorilere ayırmasına yardımcı olacaktır.

Bu özellik, kullanıcılara konuşmaları arasında arama yaparken daha fazla kontrol sunacak. Raporda ayrıca WhatsApp’ın bu arayüze bazı daha dikkat çekici iyileştirmeler eklediği belirtiliyor. Bu filtreleri değiştirmeye yarayan düğmeler artık öncekilere kıyasla çok daha yuvarlak kenarlara sahip.

FacebookheyecanLinkedInmakalenin sonugenel-9