Grant Morrison bazılarından sorumludur en büyük çizgi romanlar efsanevi dönüşlerinden itibaren modern çağın Yeni X-Menbeğenilenlere Yeşil Fener, All-Star Süpermen, Kıyamet Devriyesive çok daha fazlası. Ancak geçen yıl düzyazı kurgu dünyasına daldıktan sonra onların romanı Luda Morrison çizgi romanlara geri döndü… düzyazı bir değişiklikle!

Bağımsız çizgi roman pubı Ahoy Comics’in 5. yıl dönümünü kutlamak amacıyla yayıncı, katillerin yazarlık yeteneklerini bir araya getirerek, on üç bölümlük yeni bir antoloji yazdı. Ceset Kısmen Çıplak Geldi!. Her bölüm farklı bir yazar tarafından yazılmıştır; Morrison, Alex Segura, Carrie Harris, Kirk Vanderbeek, Lisa Jonté ile birlikte ve dahası— Dizi önümüzdeki 3 ay boyunca Ahoy’un kitaplarının 13 sayısında yayınlanacak ve Ahoy’un tüm kitaplarına dolgu malzemesi olarak kısa düzyazı ekleme geleneğini kutlayacak. Kısmen Çıplak illüstratör Jon Proctor’un çizimleri de yer alacak.

Bir Dilim Çizgi Roman Efsanesi Grant Morrison'ın Yeni Absürt Noir'ını Oku başlıklı makale için resim

Resim: Merhaba çizgi roman

Dizi önümüzdeki hafta Morrison’ın bizzat kendisinin yazdığı yeni diziyle uzatılmış bir bölümle başlıyor. Proje: KriptidPaul Cornell, Mark Russell, PJ Holden ve Jordi Perez’le başlayan çok sayıda yazar ve sanatçının imzasını taşıyan yeni bir gizemli canavar antolojisi dizisi. Ama önce Morrison’ın açılış bölümünün özel bir ön izlemesine göz atın. Ceset Kısmen Çıplak Geldi! io9’da ilk çıkışını yapıyor!


ALL-STAR YILLIK TOPLANAN RAHAT DEDEKTİFLER KULÜBÜ

CESET KISMEN ÇIPLAK GELDİ!

BİR AHOY ÇİZGİ Roman BEŞİNCİ YILDÖNÜMÜ EPİK DİZİSİ

BİRİNCİ BÖLÜM, GRANT Morrison

1. Beni Şimdi Durdurmayı Deneyin!

Davadaki gerçekler fazlasıyla açıktı; Cinayet sanki lokantanın sahibiymiş gibi içeri girmiş, bir sandalye çekmiş ve kendini evindeymiş gibi hissetmişti.

Dedektif Jim “James” Toledowski, duvarlardaki bazı geniş kan parçalarının gizli bir suikastçı alfabesini o kadar andırıyor ki, grafiti etiketleri için çılgın ölü ziller olduklarını düşündü. Zaten bir kez neşeli, uyumlu bir çöp kutusuna atmıştı ve onu kızdıracak yalnızca kuru öğürme ve lifli safra asitleri kalana kadar bunu beş kez daha yapacaktı.

Bu “I2LUVu2”ye benziyor mu? Şiddetli Suçlardan sorumlu Özel Dedektif Rince Cormoran dedi. Bırakın karımı ve metremi, savcının ofisine böyle bir şeyi nasıl açıklayabilirim?

Karın ve metresin aynı mı? Polis Çavuşu Emo Verbiage, kontrol edemediği o geniş jambon ve pastırma aksanıyla söze karıştı ve bu tür durumlar için sakladığı pirinç zillerin parlak, pürüzlü sesiyle amacını vurguladı. Bu çılgınca bir konuşma, şef! Canlı insan etini özel aletlerle tahrip etmeyi seven bir psikopatla karşı karşıyayız! Bundan kaçış yok, bu zavallı parçalanmış pisliğin kanı ve beyni, Betty Grable’ın efsanevi bacakları kadar veya büyük olasılıkla ondan daha uzun bir silecek tarafından duvarın üzerinden süpürüldü.

İşte bu, “James” Toledowski’nin beynine büyük pençesindeki bir diken gibi saplanabilecek türden bir görüntüydü ve bu yüzden de öyle oldu. Tüm hasar o gün verildi; Big Apple’daki ilk işinde, Fort Wayne, Indiana, New York’tan çok önce biliniyordu. En azından kendisi söz konusu olduğunda.

“James” o zamanlar Betty Fable’ın kim olduğunu bilmiyordu ve şimdi de bilmek umurunda değildi. Kesin olarak bildiği tek şey, Osiris Katili’nin kanlı işinin, midesi bulanan kanun adamını, parmesan kokulu bütirik asit kokan, kökten yapısı bozulmuş öğle yemeğini teftiş için sergilemeye sevk ettiği o günden bu yana, onlarca yıldır onun o kahrolası pençelerini düşündüğüydü.

Neden Osiris Katili? Toledowski’nin dumanı tüten spekülasyonlardan ayırabildiği tek şey, tanrı Set’in kardeşi Osiris’in cesedini parçalara ayırmasıyla ilgili bir şeydi.

Shot bardağı elinde bir marketin kapısının üzerindeki endişeli zil gibi sinirli bir şekilde takırdıyordu. Ne zamandır kendi kendine konuşuyordu?

Bacakları ileri geri hareket ediyor, pahalı şeffaf çoraplarının 30 denye’si gıcırdıyor ve Missouri yağmur damlalarıyla ıslanmış bir ön camdan kısa süreli berrak bir gökkuşağını süpürüyor; tüm o yumuşak kalpli kovboyların tüm gözyaşlarıyla tuz mavisine düşen türden. yapay elmaslarla kaplı bir otoyolda yalnız bir arabaya binen adam!

Bunu aklından çıkarmak için ne kadar çabalarsa çabalasın, ön camında biriken cam boncukların göz kamaştırmasını temizlemek için boşuna çalışan o çoğalan kadın uzuvlarının ısrarlı zihinsel resmi, yalnızca mahmuzlarını tekmeleyecek ve düşünceleri daha da derine, zonklayarak kazacaktır. zihni yavaş yavaş zayıflarken, dikkati dağılmış halde topallamaya başladı.

Bir gün nazik Androkles’in gelip, acımasını ve tüm bu lanet olası zayıflatılmış metaforu, hafızasından tamamen çıkararak merhametli bir şekilde sona erdirmesini, ardından bıraktığı delik yarasını, TSSB’yi bulmadan önce pozitif bir olumlama enjeksiyonu ile dezenfekte etmesini diledi. içeri gir. . .

Devam edecek PROJE: KRİPTID #1

On üç yazarın ve bölümlerin tam listesi için, buraya tıklayın.


Ceset Kısmen Çıplak Geldi önümüzdeki hafta ne zaman başlayacak Proje: Kriptid #1, 6 Eylül’de raflarda yerini alıyor.


Daha fazla io9 haberi mi istiyorsunuz? En son gelişmeleri ne zaman bekleyeceğinizi öğrenin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlanıyor, sırada ne var Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7