Tüketici elektroniği sektörünün en büyük küresel ticaret fuarlarından biri olan IFA 2023 bu hafta açılırken çok sayıda yeni ürünün görücüye çıkmasını bekliyoruz. Bu ürünler, telefonlarımızdan, tabletlerimizden ve akıllı saatlerimizden keyif almanın ek yollarını sunarak mobil deneyimimizi geliştirmeyi amaçlamaktadır. “Ürünler” derken şarj cihazları, Bluetooth hoparlörler, kulaklıklar ve daha fazlası gibi mobil aksesuarları kastediyorum. Harman’ın üç yeni JBL akıllı hoparlörü çok yakında piyasaya çıkacak. 70’li yıllardan ilham alan oldukça etkileyici retro tasarımlarının yanı sıra, eşzamanlı sesli asistanları da ilk kez sunacaklar. Hem Alexa’yı hem de Google Asistan’ı aynı anda kullanabilirsiniz (üzerinden) Google).

Sesli asistanlar, ister müzik dinliyor olalım, ister akıllı ev cihazlarımızı yönetiyor, alarm kuruyor veya soru soruyor olalım, günlük rutinlerimize kusursuz bir şekilde entegre oldu ve 100 milyondan fazla Amerikalı, sesli asistan kullanan kişi sayısı olduğundan buna kefil olabilir. ABD’de. Yeni JBL Authentics serisinde, Alexa veya Google Assistant’ı yalnızca ilgili uyandırma sözcüklerini (“Hey Google” ve “Alexa”) kullanarak çağırabilirsiniz.

Bu yeni çoklu asistan özelliği, çeşitli görevlerinize göre size bunlar arasında geçiş yapma özgürlüğü sunuyor. Örneğin, Google’dan bir zamanlayıcı ayarlamasını ve Alexa’nın bunu durdurmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca, ekibinizde her iki sesli asistanın da bulunması, Google ve Amazon hizmetlerinden elde edilen bilgilerden keyif alacağınız anlamına gelir. Buna Arama güncellemeleri ve Amazon’un alışveriş önerilerinden YouTube Müzik veya Amazon Müzik’ten alınan şarkılara kadar her şey dahildir.

Şimdi, bunun çığır açıcı olduğunu düşünmeden önce, buranın pek de keşfedilmemiş bir bölge olmadığını belirtelim. Sonos gibi markalar yıllardır Google ve Alexa arasında seçim yapma imkanı sunuyor ve hatta bu karışıma kendi sesli asistanları da dahil. Ancak asıl önemli nokta şu: Hangi asistanı istediğinize kurulum sırasında karar vermelisiniz veya ikisini aynı anda ancak farklı cihazlarda kullanabilirsiniz.

Örneğin, bir evde, bazı Sonos cihazlarında Amazon Alexa’ya, diğerlerinde ise Google Asistan’a sahip olabilirsiniz. Bu, yatak odanızda Alexa olan bir konuşmacıdan, mutfakta Google varken bir hoparlörde müzik çalmasını isteyebileceğiniz anlamına gelir; bunun tersi de, tahmin edebileceğiniz gibi, her ikisinin de tek bir hoparlörde olmasından biraz farklıdır.

JBL Authentics akıllı ev hoparlörü serisi hakkında biraz daha

JBL Authentics’in yeni hoparlör üçlüsü (200, 300 ve 500) 17 Eylül’de hem çevrimiçi hem de fiziksel mağazalarda piyasaya çıkacak. JBL Authentics %100 geri dönüştürülmüş kumaştan, %85 geri dönüştürülmüş plastikten ve %50 geri dönüştürülmüş alüminyumdan üretilmiştir ve Siyah renkte mevcuttur.

Alüminyum çerçeve üzerine siyah sentetik deri ile retro bir tasarıma sahip olan üç hoparlörün tümü Wi-Fi, Bluetooth ve ethernet seçenekleriyle donatılmıştır. AirPlay, Alexa çok odalı müzik ve Spotify Connect aracılığıyla müzik akışıyla çalışırlar ve yerleşik bir Chromecast ile birlikte gelirler.

Başrolde yer alan JBL Authentics 500 akıllı hoparlör, 699,99 dolar fiyat etiketine sahip olacak. Bu amiral gemisi modeli, sürükleyici bir dinleme deneyimi için Dolby Atmos desteğine sahiptir.
Paketin ortasında bulunan JBL Authentics 300, şarjlar arasında 8 saat oynatma sağlayabilen dahili pili çalıştıran tek cihazdır. Fiyatının 429,99$ olması bekleniyor.

Yeni serinin en küçük üyesi JBL Authentics 200 ise 329,99 dolardan satışa sunulacak. Tıpkı büyük kardeşi Authentics 500 gibi 200 modeli de evde kullanım için tasarlanmıştır ve pil takımıyla birlikte gelmez.telefon-1