Şirket Salı günü yaptığı açıklamada, YouTube’un içerik oluşturuculara içerik kurallarını ihlal etmeleri konusunda daha fazla alan sağlamak için topluluk kurallarını değiştirdiğini duyurdu. İçerik oluşturucular artık videolarının kuralları neden ihlal ettiğini inceleyen bir eğitim kursuna katılma fırsatına sahip olacak. Hareket geliyor gibi sosyal medya şirketleri bu konuda daha az rahat görünüyor içeriği denetleme önünde 2024 başkanlık seçimi.

Mevcut kurallara göre içerik oluşturucular, 90 gün boyunca geçerli olan kuralları ihlal etmeleri halinde uyarı alıyor ancak yeni protokole göre, ihlal bildirimi alan kişilerin dersi alması halinde YouTube uyarıyı kanaldan kaldıracak. Uyarı şu ki rahatsız edici yaratıcılar aynı politikayı ihlal edecek videolar yayınlamaktan kaçınmalıdır 90 gün boyunca.

YouTube, 2019’da politikalarını “istemeden” ihlal eden içerik oluşturuculara tek seferlik bir uyarı vereceğini duyurdu ve Salı günü bu konuda iddiada bulundu. haber bülteni Değişikliğin ardından uyarı alan kişilerin %80’i “bir daha asla politikalarımızı ihlal etmeyecek.” Bu yeni önlem, YouTube’un platformundan sonlandırdığı kanal sayısını azaltmayı amaçlıyor.

YouTube iddia içerik oluşturucuları şirkete, videolarının neden kuralları ihlal ettiğini anlamanın bir yolunu istediklerini söyleyerek protokolde değişikliğe yol açtı. Şirket, yaptığı açıklamada, “Eğitim çabalarının, politikalarımızı istemeden ihlal eden içerik oluşturucuların sayısını azaltmada başarılı olduğuna inanıyoruz” dedi.

Açıklama şöyle devam etti: “Ayrıca bir ihtar almanın, bir içerik oluşturucunun paylaşım programını aksatabileceğini ve YouTube İş Ortağı Programımız aracılığıyla iş kuran içerik oluşturucular için kasıtsız bir ihtar almanın yalnızca sinir bozucu olmadığını, aynı zamanda mali açıdan da olumsuz sonuçlar doğurabileceğini biliyoruz.onların kârlılığını etkiliyor.”

YouTube, bunları ortadan kaldırmadığını söylüyor üç vuruş kuralıBu, kalıcı bir uyarının ardından üç ihtar alan içerik oluşturucuların kanallarının kapatılacağı anlamına gelirancak kuralları ihlal edenlerin eğitim kursuna katılmasına izin verildiğinde daha az sayıda yaratıcı kapatılacak.

AYouTube daha nazik ve daha nazik bir denetleme sistemine geçiyorşirket duyuruldu Haziran ayında yapılan bir haber bülteninde, 2020 seçimlerinin eski Başkan Donald Trump’tan çalındığını iddia eden videolar gibi yanıltıcı iddiaları veya yanlış bilgileri artık izlemeyecek.

YouTube, bir basın bülteninde seçimle ilgili yanlış bilgilendirmeye yönelik yaklaşımını çevreleyen yönergelerini güncellediğini söyledi ve şunları söyledi: “Tartışmalı veya çürütülmüş varsayımlara dayananlar bile siyasi fikirleri açıkça tartışabilme yeteneği, işleyen bir demokratik toplumun temelidir – özellikle de Seçim sezonunun ortasında.”

Şirket, eski politika kapsamında iki yıl içinde on binlerce videoyu kaldırdığını ancak bunu yaparak, şiddet veya gerçek dünyaya zarar verme riskini anlamlı bir şekilde azaltmadan, siyasi söylemi kısıtlamak gibi istenmeyen bir etkiye de sahip olabileceğini belirtti. .”

YouTube’un yeni politika değişikliği, daha önce kapatılmış olan kanalların gelişmeye devam edebilmesi nedeniyle platformda yanlış bilgilerin yayılmasına izin verme kararını zedeleyebilir. Bu arada, kanallarından uyarıları kaldırmaya yönelik bir kursa katılma seçeneği, öncelikli olarak hedeflenen soruları içeriyor gibi görünüyor YouTube’un cinsel içerik politikaları.genel-7