2023 yılındaki bir sonraki Apple etkinliğinin tarihi artık bir söylenti değil; taşa yerleştirilmiştir. 12 Eylül, teknoloji devinin bizim için neler hazırladığını göreceğimiz gün. Yeni nesil Apple Watch Series 9’un yanı sıra bir sonraki iPhone 15 serisini de bekliyoruz ancak sabırsızlıkla bekleyecek bir şey daha var gibi görünüyor.Bloomberg’in Mark Gurman bildirdi Apple’ın USB-C şarj bağlantı noktasına sahip güncellenmiş AirPod’ları sunabileceği. Önceki söylentiler, Apple’ın Lightning bağlantı noktasını geride bırakarak USB-C’yi tercih ettiğini ve tüm yeni ürünlerin yeni şarj bağlantı noktasını benimsemesinin mantıklı olduğunu gösteriyor.

Gurman, bu güncellenmiş AirPod’lar hakkında yeni özellikler veya şarj bağlantı noktası dışındaki diğer değişiklikler gibi herhangi bir ek bilgi sunmuyor. Yani belki de hepsi bu kadar; yeni bir USB-C şarj bağlantı noktası. Öte yandan, Apple’ın AirPods’u (3. nesil) en son tanıtması yaklaşık iki yıl önceydi, dolayısıyla şirket aynı çizgiyi takip etmeye devam ederse 12 Eylül’deki etkinlikte yeni nesil AirPods’u tanıtabilir.

Durum böyleyse AirPod’ları şarj etmenin birden fazla yeni yolunu görebiliriz. AirPods (4. nesil), Apple Watch şarj cihazıyla şarj etmeyi de benimseyebilir.

Dördüncü nesil AirPods’un, geçen yılın en yeni AirPods Pro’da (2. nesil) kullanılanla aynı olan H2 çipiyle geleceği söyleniyor. Apple’ın buna uyması durumunda, Kişiselleştirilmiş Uzamsal Sesi iyileştirebilir, eşleştirmeyi hızlandırabilir ve aygıtlar arasında geçiş yapmayı daha sorunsuz hale getirebilir.

Ve hepsi bu değil. Apple yaklaşan etkinliğinde gerçekten yeni nesil AirPod’ları tanıtırsa işitme sağlığı ve vücut sıcaklığı özelliklerinde büyük gelişmelere tanık olabiliriz. Bu, kulak kanalı yoluyla vücut ısısını ölçmek için farklı tonlara ve sensörlere sahip bir işitme testi seçeneğini içerebilir.

Şirketin neler hazırladığını ve Apple’ın yeni nesil AirPods’u mu tanıtacağını, yoksa sadece mevcut olana USB-C şarj bağlantı noktalarını takıp AirPods’u (4. nesil) daha önce söylendiği gibi 2024 veya 2025’te mi tanıtacağını çok yakında göreceğiz sanırım. O halde bizi izlemeye devam edin!telefon-1