Ülkenin uzayda olup bitenlere ilişkin farkındalığını artırmak amacıyla ABD Uzay Kuvvetleri ve Ulusal Keşif Ofisi bir araya gelerek SILENTBARKER’ı fırlatmaya hazırlanıyor./NROL-107 görevi yarın sabah yörüngedeki mevcut ve beklenen tehditleri takip edecek.

Görev, fırlatma hizmeti sağlayıcısının Cuma günü Florida’nın Cape Canaveral Uzay Kuvvetleri Üssü’ndeki fırlatma rampasına sunduğu United Launch Alliance Atlas V roketine binecek. bir göre rapor UPI’den.

Sır misyon Uzay Kuvvetleri ve NRO arasındaki bir işbirliğidir Savunma Bakanlığı ve İstihbarat Topluluğu’nun uzay koruma hedeflerini karşılamak. Sessiz BArker, uzaydaki nesneleri tespit edip takip etmek ve aynı zamanda uydu operatörlerinin Dünya’daki nesneleri aramasına olanak sağlamak üzere tasarlandı.

Lansman şu anda 08:34 ET için planlanıyor 29 Ağustos’ta. Bir ULA Aşağıda verilen canlı yayının o sabah 8:15’te yayına başlaması planlanıyor. Ancak yaklaşmakta olan Tropikal Fırtına Idalia, fırtınanın daha da hızlanması planlandığından Salı günkü fırlatma için bir tehdit oluşturabilir. kasırgaya yükseltildi Çarşamba sabahı Florida’ya varmadan önce.

29 Ağustos Canlı Yayın: Atlas V SILENTBARKER/NROL 107

ULA, açıklamasında “SILENTBARKER/NROL107, ülkenin hayati çıkarlarını korumak ve dünya çapındaki insani çabaları desteklemek için NRO’nun ulusal karar alıcılara, savaşçılara ve istihbarat analistlerine geniş bir yelpazede zamanında istihbarat bilgisi sağlama yeteneğini güçlendirecek” dedi. İnternet sitesi.

Atlas V’in tek bir motora ve iki itme odasına sahip olan RD-180 motor sistemi, Silent B’yi piyasaya sürecek.Arker yükü yörüngeye yerleştirildi. Roket, Roket İtici Gazı-1 olarak bilinen yüksek derecede saflaştırılmış gazyağı ve sıvı oksijeni yakarak 860.000 pound’un üzerinde itme gücü yaratacak. Beş iticinin her biri ilave 371.000 poundun üzerinde itme gücü sağlayacak; ULA buna atıfta bulunuyor “morarıcı” olarak özel Atlas kiti” konfigürasyonu, çünkü roketin en güçlü çeşididir. Sessiz Barker uydusu dinlenecek 16 fit uzunluğunda (5 metre uzunluğunda) bir alanın içinde sandviç tarzı Fırlatma son aşamasına ulaştığında parçalanması amaçlanan yük kaportası.

Askeri şube ülkenin yörüngedeki varlığını savunmaya devam ederken, uzay alanı farkındalığının artması ABD Uzay Kuvvetleri için önemli bir hedeftir. Msırasında diğer ülkelerden gelen tehditleri yönetmek savaş zamanı silinmez bir yönüdür uzay alanı farkındalığı, ancak Uzay Kuvvetleri’nin aşılması gereken başka, daha acil bir engeli daha var: uzay çöpü.

Avrupa Uzay Ajansı tahmini Aralık 2022’de, şu anda Dünya’nın yörüngesinde dönen roket aşamalarından boya lekelerine kadar her şey dahil olmak üzere 32.300 parça enkazın olduğu ve potansiyel olarak milyonlarcasının daha takip edilmediği belirtildi. Buna göre NASAUzay enkazı parçaları saatte 17.500 mil (saatte 28.160 kilometre) hıza ulaşabilir ve her 90 dakikada bir Dünya’nın etrafında dönebilir. Uzay enkazı, yörüngede dolaşan bir uyduyu veya görevi tamamen etkisiz hale getirebilir; bu nedenle, bu enkaz parçalarını karakterize etmek ve nereye hareket edebileceklerini tahmin etmek, uzay yolculuğu yapan ülkeler ve tüm şirketler için büyük endişe kaynağıdır.

Hayatınızda daha fazla uzay uçuşu için bizi takip edin heyecan ve Gizmodo’nun özel yer imlerine ekleyin Uzay uçuşu sayfası.genel-7