Starfield United Colonies grubu kimlerdir? Bethesda’nın yaklaşan destansı uzay RPG’si Starfield’ın çıkışını sabırsızlıkla beklerken toplayabildiğimiz her bilgi hayati önem taşıyor. Şu ana kadar yapılan çeşitli geliştirici güncellemelerinden Starfield grupları hakkında bilgi edinmenin önemli olduğu açıkça ortaya çıktı. Şu ana kadar beş ana grubun ve daha küçük grupların olduğunu biliyoruz ancak şimdilik Birleşik Kolonilere odaklandık.

Güçlü bir askeri ve siyasi güç olan Birleşik Koloniler, Starfield gruplarının en güçlüsüdür. Zengin tarihleri ​​galaksiler arası çatışmaları, ortak düşmanları ve üye kolonilerden oluşan bir ağ oluşumunu kapsar. Aşağıdaki grup rehberinde Birleşik Kolonilerin kim olduğu, onları nerede bulabileceğiniz, Starfield bilgisine ve zaman çizelgesine nasıl uydukları ve onlara nasıl katılabileceğiniz konularına derinlemesine bakıyoruz. Haydi gidelim.

Birleşik Koloniler kimlerdir?

Birleşik Koloniler grubu, Starfield’daki en büyük gruptur ve en güçlü, yerleşik ordunun yanı sıra güçlü bir siyasi kola da sahiptir. Bethesda’nın oyun istihbaratında yaygın olarak UC olarak bilinen bu grubun, Yerleşik Sistemler’deki iki hükümetten biri ve 2161’de kurulan önemli bir merkezi cumhuriyet olduğu doğrulandı.

‘Into the Starfield’ serisinin ikinci bölümünde baş görev tasarımcısı Will Shen, Birleşik Kolonilerin “idealleştirilmiş uzay cumhuriyetinin geleceğini” temsil ettiğini de ekledi. UC’yi, ağırlıklı olarak askeri ve siyasi güçleri aracılığıyla barışı korumaya odaklanan bir konfederasyon olarak ayırt etmek.

YouTube Küçük Resmi

Bethesda’nın geliştirici kısa filmlerinin bir parçası olarak tasarım direktörü Emil Pagliarulo, Birleşik Kolonilerin Starfield’ın başlangıcından 20 yıl önce, 2310’da Freestar Collective’e karşı nasıl kanlı bir Koloni Savaşına giriştiklerini ve şimdi “huzursuz bir barış” içinde yaşadıklarını anlatıyor. . 2315 yılında, UC’nin kendi sivil donanması olan ve sivillerin kendi gemilerini kullanmasına dayanan UC Vanguard kuruldu.

Her ne kadar Freestar Collective ile uzun süredir devam eden bir rekabet içinde oldukları açık olsa da, bu çatışma çözülmüş durumda (şimdilik…). Görünüşe göre Birleşik Kolonilerin en acil riski ve düşmanı, Kızıl Filo grubunun uzay korsanları.

Starfield United Colonies'in genel merkezi New Atlantis şehrinde 2161'de kuruldu.

Birleşik Koloniler nerede bulunuyor?

Birleşik Koloniler’in merkezi Yeni Atlantis’in başkentidir. Şehrin Alpha Centauri güneş sisteminde bulunan Jemison gezegeninde yer aldığını Starfield New Atlantis rehberimizden biliyoruz. Burası aynı zamanda bir başka büyük grup olan Constellation’a da ev sahipliği yapıyor.

Starfield Direct sırasında Emil Pagliarulo, Birleşik Kolonileri “uzaydaki ilk büyük insan yerleşimi” olarak tanımladı. “Burada yaşayan insanlar hukuka, disipline ve insanlık mirasına değer veriyor. Kendilerini Dünyanın gerçek çocukları olarak görüyorlar.”

Yeni Atlantis, şu ana kadar birçok Bethesda Softworks oyun güncellemesinde yer aldı; oyun içinde Birleşik Koloniler Güvenliği ve Güvenliği anlamına gelen ‘UCSEC’ ve Askeri, İdari ve Bilimsel Üçlü Yönetim anlamına gelen ‘MAST’ ile işaretlenmiş çeşitli binalar yer aldı. Hepsi Birleşik Kolonilerin Yeni Atlantis’teki güçlü askeri ve siyasi kalesiyle ilgili.

UC'nin ana operasyonlarıyla ilgili binaların bulunduğu New Altantis'teki Starfield United Colonies üssü

Birleşik Kolonilerin üyeleri kimlerdir?

Şu ana kadar aşağıdaki karakterler Birleşik Kolonilerin üyeleri olarak adlandırıldı:

  • Pascual Logan – UC Filo Amirali
  • John Tuala – Vanguard adına MAST’ta Teğmen
  • Kibwe Ikande – SysDef için UC Vigilance gemisinin komutanı

Into the Starfield geliştirici serisi sırasında dikkatli izleyiciler, Emil Pagliarulo’nun yazarken filme alındığı senaryodan isimleri seçti. Bu senaryo kapsamında hem John Tuala hem de Kibwe Ikande, MAST’taki UC Filo Amirali Pascual Logan’ın ‘Acil Bildirisinde’ isimlendirildi.

Bu nokta dışında, bir kişi tarafından nazikçe yazılmıştır. Reddit’teki kullanıcıBirleşik Kolonilerdeki üyeler hakkında daha fazla bilgi veya iletişim gizli tutuluyor.

YouTube Küçük Resmi

Birleşik Kolonilere katılabilir misin?

Diğer Starfield grupları gibi, Birleşik Koloniler de Kızıl Filo’yu yok etme görevi aracılığıyla birleştirilebilecek. Birleşik Kolonilerin bir üyesi olma fırsatı sunan bir görev sırasında size teklif verilecek.

Oyunun bir parçası olarak derin bir oyun incelemesi sırasında görüldü Yıldız Alanı Doğrudan, oyunculara görev bölümünün bir parçası olarak teklif ediliyor: “Hiç Birleşik Kolonilerin Öncüsüne katılmayı düşündün mü? UC vatandaşlığınızı bile mi alacaksınız?” UC’nin ordusu gibi görünen bir görevde yer alarak onlardan biri olma fırsatının bulunduğunu öne sürüyor. Bu görevin tek başına size yerinizi mi vereceği yoksa sadece diğer UC üyeleri nezdindeki itibarınıza mı katkıda bulunacağı açık değil.

Starfield’ın Discord’daki Soru-Cevap bölümünde Will Shen ve Emil Pagliarulo’ya şu soru soruldu: “Oyunda çifte ajan olabilir misin?” Will buna şu cevabı verdi: “Oynanabilir grupların tümü bağımsız olarak tamamlanabilir. Kızıl Filo hikayesi, UC SysDef (Birleşik Kolonilerin belirli bir askeri kolu) adına Filo içinde gizli bir ajan olmanızı içeriyor, ancak Filoya mı yoksa UC SysDef’e mi ihanet edeceğiniz, yapacağınız bir seçimdir.

Birleşik Koloniler grubu hakkında bildiğimiz her şey bu. Korkmayın, keyfini çıkarabileceğiniz daha pek çok Starfield içeriği var. Starfield çıkış tarihinden önce oyundaki tüm Starfield gezegenlerini, aylarını ve sistemlerini neden araştırmıyorsunuz? Çoğu kişiden daha hazırlıklı olacaksınız.

Hala daha fazlasını mı arıyorsunuz? İyi bir Starfield wiki’si kullanışlı bir bilgi kaynağı olsa da, yeni Yıldız alanı Veritabanı daha da ileri giderek size günlük haberler, aranabilir veri bankaları ve hatta etkileşimli araçlar sunar.oyun-2