Valorant Şampiyonlar Turu (VCT) 2024 sezonu: Tüm ayrıntılar

Valorant Şampiyonlar Turu (VCT), yeni bir uluslararası ligin oluşturulması, yeni lokasyonlarda küresel etkinlikler ve gelişimsel devrelerde yıl boyunca rekabet dahil olmak üzere 2024 sezonu için planlarını açıkladı.

Leo Faria, “Bu yıl başardıklarımızdan, özellikle de takımlarımızın sporu ve oyuncularını tanıtmak için nasıl adım attıklarından son derece gurur duyuyoruz ve 2024’te oyundaki en iyileri öne çıkarmak için daha fazla fırsatın kilidini açmaya hevesliyiz” dedi. Valorant Esports’un Küresel Başkanı. “Daha iyi ilerleme sağlamak, küresel ayak izimizi genişletmek ve oyuncuların ve hayranların Valorant’ı deneyimlemeleri için yeni yollar yaratmak için sezon tasarımında ve etkinliklerimizin kapsamında değişiklikler yapıyoruz.”

2024’ten başlayarak her Uluslararası Lig, sezonun ilk küresel etkinliği Masters Madrid için sekiz takımı daraltacak iki haftalık kapsamlı bir turnuvaya ev sahipliği yapacak. Bu, yılın en iyi takımını belirleyecek küresel bir VCT’nin İspanya’da ilk kez düzenlenecek olması olacak.

Challengers, daha fazla 2. kademe e-spor rekabeti sağlamak için yıl boyu takvimini genişletiyor. Ayrıca, Uluslararası Ligler, Meydan Okuyanlar ve Oyunun Kurallarını Değiştirenler arasında oyuncu akışının artmasına olanak tanıyan bir takım üyeliği ve oyuncu kredi sistemi de getirilecek. Valorant’ın yeni Premier modu, oyun içindeki VCT’ye giriş noktası görevi görecek.

2024 sezonunda benzeri görülmemiş sayıda elit takım en üst kademede yarışacak. Yükseliş etkinliğinin ardından, Challengers’dan zaferle ayrılan üç takım, iki yıl boyunca Uluslararası Liglere katılma hakkını kazandı. Guard, Gentle Mates ve Bleed Esports, bir yıl süren yoğun rekabetin ardından yerlerini aldılar.

Gelecek sezonda, Uluslararası Ligleri ve Küresel Turnuvaları birleştirmenin, takım performansını ölçmenin ve küresel etkinliklere katılma yeterliliğini belirlemenin bir yolu olarak Şampiyonlar Puanları yer alacak.

Şanghay, on iki takımın Şampiyonluk Puanları ve Şampiyonlar kalifikasyonu için mücadele edeceği sezonun ikinci Masters etkinliğine ev sahipliği yapacak.

FacebookheyecanLinkedInmakalenin sonu

Çamur Oyunlarıgenel-9