Çok az kişi Hollywood’un eskimiş “Hey millet, haydi bir gösteri düzenleyelim!” planını gerçekleştirdi. daha iyi Muppet’larVe ezilen senaryonun nihai farkına varmaları muhtemelen 1984’ün Broadway fantezisidir Muppets Manhattan’ı Ele Geçiriyor—sonra rol aldıkları üçüncü film Kukla Filmi Ve Büyük Muppet Kaparisive serinin en sonuncusu 4K Ultra HD sürümü.

Muppet Babies fikrini tanıtan filmde Kermit ve Miss Piggy’nin rolleri yer aldı. Belki gerçek bir düğün (kime sorduğunuza bağlı; gelin kesinlikle bunun yasal olarak bağlayıcı olduğunu söyleyecektir) ve hala tüm zamanların en iyilerinden biri olan bu düğünle övündü Kuklalar ünlü kameramanlar (sonsuza kadar Joan Rivers), “Dolby Vision ile orijinal kamera negatifinden 4K çözünürlükte yeniden düzenleniyor, ayrıca yönetmen Frank Oz tarafından onaylanan tamamen yeni Dolby Atmos sürükleyici ses 4K görüntü ve Atmos ses karışımı.” Kermit’in yüzündeki her keçe parçasını görebileceksiniz ve pratik olarak hissetmek Piggy’nin imzası niteliğindeki karate vuruşunun acı hissi.

Bu filmdeki diğer yıldız oyuncular, Art Carney, Dabney Coleman, Elliott Gould, Gregory Hines, Liza Minnelli ve Brooke Shields’ın da aralarında bulunduğu harika bir 80’ler grubu; kartal gözlü Yıldız Savaşları hayranlar aynı zamanda “Cheryl McFadden” olarak anılan ve bu filmde oynamadan önce Jim Henson Company’de çalışan Gates McFadden’ı da görebilirler. Bir sonraki nesilve burada Coleman’ın karakterinin sekreteri olarak ortaya çıkıyor.

Muppets Manhattan’ı Ele Geçiriyor Oz’un ortak yönetmenlik yaptıktan sonra tek başına yönetmenlik denemesi oldu Karanlık Kristal Jim Henson’la – ve zaten son derece iyi bildiği bir şeye takılıp kalması, işiyle hokkabazlık yapması mantıklı Miss Piggy, Fozzie Bear, Animal ve diğer rolleriyle kamera arkasında. Oz, o zamandan bu yana çoğunlukla komedi yönetmenliği yaparak muhteşem bir kariyere sahip oldu. Kirli Çürük Alçaklar, Giriş ve Çıkış, YayparmakVe Cenaze Töreninde Ölüm, 4K Ultra HD sürümünde yer alan tek özel özellik olan yepyeni yorum kanalına kesinlikle büyüleyici bir bakış açısı getirecek. Sürümdeki Blu-ray’de yalnızca iki tane var ve bunlar yeni değil: Merhum Jim Henson’la bir röportaj ve “Muppetisms” kısaları Miss Piggy, Kermit, Pepe ve Fozzie ile birlikte.

Muppets Manhattan’ı Ele Geçiriyor 24 Ekim’de 4K Ultra HD’ye ulaşacak.


Daha fazla io9 haberi mi istiyorsunuz? En son gelişmeleri ne zaman bekleyeceğinizi öğrenin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlanıyor, sırada ne var Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7