Moto G84 5G’nin yakında Hindistan’da piyasaya sürüleceği onaylandı. Akıllı telefonun lansman tarihi artık belli oldu. Geçtiğimiz birkaç hafta içerisinde çıkacak telefonla ilgili sızıntılar ve söylentiler, telefonun tasarımını ve önemli özelliklerini ortaya koyuyordu. Şirket ayrıca telefonun kamera, SoC ve depolama detayları da dahil olmak üzere temel özelliklerini açıkladı ve tasarım ve renk seçenekleriyle ilgili bilgi verdi. Telefon büyük olasılıkla 2022’de piyasaya sürülen Moto G82 5G ve bu yılın başlarında tanıtılan Moto G73 5G’nin bir yükseltmesi olacak.

Bir Flipkart mikro site Yaklaşan Moto G84 5G raporu, telefonun 1 Eylül’de Hindistan’da piyasaya sürüleceğini doğruluyor. Sayfada ayrıca telefonun 120 Hz yenileme hızına ve 1300 nit zirve parlaklık seviyesine sahip 6,55 inç 10 bit pOLED ekrana sahip olacağı da ortaya çıkıyor.

Telefonun, 12 GB RAM ve 256 GB dahili depolama ile eşleştirilecek olan Qualcomm Snapdragon 695 SoC tarafından desteklendiği doğrulandı. Android 13 ile birlikte gönderilecek. Telefonun ayrıca Marshmellow Blue, Midnight Blue ve Viva Magenta renk seçenekleriyle piyasaya sürüleceği de doğrulandı. Mikrositeye göre Viva Magenta rengi vegan deri kaplamayla sunulacak.

Kamera bölümünde, telefonun optik görüntü sabitleme (OIS) özelliğine sahip 50 megapiksel birincil arka sensörün yanı sıra ikincil 8 megapiksel ultra geniş sensör, 8 megapiksel derinlik sensörü ve bir LED flaş ünitesine sahip olduğu doğrulandı. Arka panelin sol üst köşesinde, hafifçe yükseltilmiş dikdörtgen bir kamera adasına yerleştirilirler. Ön kamera sensörü, ekranın üst kısmında, ortaya hizalanmış bir delik açma yuvasının içine yerleştirilecektir.

Telefon Dolby Atmos ve Moto Spatial ses desteği ve stereo hoparlörlerle gelecek. Moto G84’ün 5G bağlantısını destekleyeceği ve 30W kablolu hızlı şarjla 5.000mAh bataryaya sahip olacağı doğrulandı. Ayrıca toza ve su sıçramasına karşı dayanıklılık açısından IP54 derecesine sahip olacak.


Bağlı kuruluş bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir; ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8