Yılın en çok iftira atılan filmlerinden biri. Flaş, bugün Max akış hizmetine ulaşıyor. Ve film olduğundan beri temelde bir gişe felaketi200 milyon doların çok üzerinde bir yapım bütçesine karşılık yurt içinde yalnızca 108 milyon dolar hasılat elde eden film, muhtemelen çoğu insanın filme bakış açısı olacaktır.

Flaş başından beri üretim sorunları vardı. Birden fazla yönetmen ve yazar çatlaklar yaşadı filmde yıldız Ezra Miller vardı kanunla çok sayıda anlaşmazlıkYönetmen Andy Muschietti ekibe katılıp filmi çektikten sonra bile sorunlar devam etti. Batman ve Supergirl’ü oynayan yıldızlar Michael Keaton ve Sasha Calle’nin set fotoğrafları ortaya çıktı. daha sonra başka bir alternatif son olduğu ortaya çıktıbu da filmin yayınlanmadan önce ne kadar akıcı olduğu konusunda daha fazla spekülasyona yol açtı.

Bu makale bununla ilgili değil. O sonunu göremedim. Warner Bros.’un dışında çok az kişinin bunu yaptığını hayal ediyoruz. Hayır, bu makale birçok insanın gördüğü alternatif sonla ilgili: Warner Bros.’un filme CinemaCon’daki ilk büyük halka açık gösteriminde koyduğu sonla (bu da genel olarak olumlu bir tepkiye yol açtı) ve hayran kitleleri bunu takip eden haftalarda birden fazla ön izleme gösteriminde gördü. Aslında değildi yayınlanmanın son haftasına kadar filmin gerçek ve nihai sonunun ortaya çıktığı.

CinemaCon’da gösterilen son, filmi çok neşeli ve heyecan verici bir şekilde tamamladı. DC Evreninin geleceğine zemin hazırlayan bir şey. Daha komik ve pahalı olan gerçek son, tuhaf ve kafa karıştırıcı bir notla bitiyor. Ve bugün film yayına girdiğinde şunu merak ettim: beğendim mi Flaş çok daha fazla Bunu ilk kez diğer sonla gördüğüm için herkesten daha çok mu? Son sürümde bu son olsaydı bazı hayranlar buna karşı biraz daha hoşgörülü olur muydu?

The Flash'ın sonunda Barry Allen.

Barry Allen sonunda Flaş.
Ekran görüntüsü: Warner Bros./Max

(Şimdi sonlardan bahsedeceğiz, eğer izlemek isterseniz Flaşspoiler’a dikkat edin).

Flash'ın Alternatif Sonu Kaderini Değiştirmiş Olabilir mi? başlıklı makale için resim

Peki sonlar arasındaki fark neydi? Şimdi Max’te görebileceğiniz gerçek sonla başlayalım. Bu sonda Barry, babasını temize çıkaran duruşmanın ardından Bruce Wayne ile konuşuyor. Bruce’un arabası duruyor ve 1997’de Batman’i canlandıran ünlü George Clooney ortaya çıkıyor Batman ve Robin. Barry’nin kafası karışır çünkü bu, filmde karşılaştığı üçüncü Bruce’dur ve ikisi konuşurken Barry’nin daha önce yapıştırdığı dişi düşer. Kredileri yuvarlayın.

Burada temel fikri anlıyoruz. Barry babasına yardım etmek için geçmişi değiştirdi ama sonuç olarak kendini yine de alternatif bir evrende buldu. Ve şimdi George Clooney, çıkarılması zor olan filminizde yer alıyor. Ancak gerçek son, hayranlar salonu terk ederken pek çok soruyu cevapsız bırakıyor. “Barry gelecekteki filmlerde rol alacaksa artık bu evreni terk etmek zorunda mı kalacak?” “Ben Affleck versiyonuna ne oldu?” “Önceki filmlerdeki diğer Batman’ler orada mı?” Çünkü bununla yüzleşelim. George Clooney, bu kamera hücresini bile yapmaya hazır olsa da, daha fazla Batman filmi için geri dönmeyecek. Bütün bunlar ve komik olmayan diş geri araması, sonunda başınızı kaşımanıza neden oluyor. Hiç heyecan yok. Biraz sürpriz mi var? Elbette. İyiyi kim sevmez Batman ve Robin şaka? Ama bunun etkisi geçince, bir nevi ruhsuz oluyor.

George Clooney, Flash'ta

Bu adamın kesildiğini hayal edin? Aslında keşke olsaydı.
Ekran görüntüsü: Warner Bros./Max

Beni mutlu ve umutlu hissettiren, gördüğüm son çok daha basit ve daha akıllı. Başlangıçta her şey aynıdır. Barry mahkeme salonundan çıkıyor, Bruce’la telefonda konuşuyor, bir araba yaklaşıyor ve ayakların arabadan çıktığını görüyoruz. Bu noktada Barry “Kim bu adam?” diye bağırıyor. ve patlama, krediler akıyor. Batman’in kim olduğunu göremiyoruz. Barry’nin gördükleri arasından bunun yeni bir Batman olduğunu biliyoruz. Aynı zamanda gelecek için kapıyı açık bırakıyor, aynı zamanda bir PG-13 F-bombanızın mükemmel kullanımı konusunda katil oluyor.

Gelecekteki kısım ise, bazı izleyicilerin kesinlikle bileceği gibi, ne zaman Flaş bitiriliyordu, James Gunn ve Peter Safran DC Films’i devraldı. O zaman, evrende yeni bir Batman’i seçeceklerini duyurdular. Yani bence bu son, Barry’nin gelecekte kim olursa olsun o adamla görüşmesiydi. Barry’yi temiz bir şekilde yeni James Gunn DC Evrenine taşıdı. Ama aynı zamanda, eğer bunu bilmiyorsanız, onun kim olmasını istiyorsanız o olduğunu hayal edebilirsiniz: Robert Pattinson, Christian Bale, vb.

Şimdi elbette daha büyük bir sorun var: Filmin hangi sonu olursa olsun, filmin geri kalanı Flaş hala aynı. Ezra Miller’ın ekran dışı sorunları büyük görünüyor, hala aynı Herkesin nefret ettiği görsel efektler, herkesin nefret ettiği aynı final ve herkesin nefret ettiği aynı mizah. (Kuyu, benim dışımda herkes öyle hissediyor.) Ancak sonunda insanların kendilerini iyi hissetmelerini sağlayan büyük bir “Vay canına” anı güçlü bir araçtır ve izleyicilerin ayrılıp ayrılmadığını merak etmelisiniz Flaş Bir dişinin düşmesi yerine yeni Batman’in kim olduğundan bahsetseydik, kazandığından biraz daha fazla hayran kazanır mıydı? Biz öyle düşünüyoruz.

Hemen şimdi kendiniz karar verin Flaş Max’te yayın yapıyor. Ve eğer istersen Barry, Bruce Wayne’i görür görmez buna son ver.


Daha fazla io9 haberi mi istiyorsunuz? En son gelişmeleri ne zaman bekleyeceğinizi öğrenin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlanıyor, sırada ne var Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7