Baldur Kapısı 3 şüphesiz şimdiye kadarki en sevdiğim RPG oyunu. Türü ne olursa olsun, genel olarak bugüne kadar oynadığım en iyi oyun diyecek kadar ileri giderdim. Larian Studios, Baldur’s Gate 3 ile en üst düzey Dungeons & Dragons deneyimini bir video oyunu biçiminde sunmayı başardı, özellikle de ilginç karakter kadrosunu düşündüğünüzde. Birçoğumuz sadık hayranlar, özellikle bir arkadaşı ve onun sonunu merak ediyoruz. Baldur’s Gate 3’ü sonuna kadar oynadıysanız, Karlach’ın daha iyisini hak ettiğine inanabilirsiniz.

Henüz oyunun sonuna gelmediyseniz, spoiler görmekten çekinmiyorsanız okumaya devam etmeyin. Baldur’s Gate 3’teki DnD oyununun ne kadar harika olduğu inkar edilemez, ancak birçok oyuncu bazı karakterlerin sonlarından dolayı hayal kırıklığına uğrar. Bu tür hayranlar, Larian Studios’un forumlarında ve diğer sosyal medyalarında, oyunun son derece iyi yaptığını düşündüklerini ve belirli sonuçların nasıl olmasını dilediklerini paylaşıyorlar.

Bu gönderilere göre, özellikle daha iyi bir sonu hak eden bir Baldur’s Gate 3 arkadaşı Karlach. Evet, her zaman kabarcıklı ama tehlikeli Karlach. O bir dev, ama bu konuda nazik ve hepimiz onu bunun için seviyoruz. Ne yazık ki, Karlach da diğer yol arkadaşları gibi biraz bagajla geliyor. Ancak onun durumunda, oyunun sonunda ‘iyi’ bir çözüm yok.

Gale büyü ihtiyaçlarını kontrol altına alırken ve Shadowheart yalanların üstesinden gelirken Karlach, hiç istememesine rağmen Avernus’a dönmek zorundadır. Kalbi çok sıcak ve onu düzeltemezsin. Geçici olarak soğutuyorsun, sadece geri dönmediği takdirde patlayacağını öğreniyorsun. Sonunda size verilen karar, onunla Avernus’a gitmek, Wyll ile gitmesine izin vermek ya da onu bir zihin avcısına dönüştürmektir.

Bunların hiçbiri ideal değil, değil mi? Forum kullanıcısı ‘G4RIIK’in yazdığı gibi, Karlach’ın sonları “Karlach’ın öyküsünü kurtarma ve ona daha mutlu bir son verme olasılığını yaratan veya sunan birçok dal ve ipucunu ihmal ediyor gibi görünüyor.” Vantilatör, Gondian’lardan veya Çelik Dökümhanesinden bir çözüm gibi alternatif olasılıklar bile sunar. Ayrıca, “Dammon bir sonraki adımda çok sıkı çalıştığını iddia ediyor, ancak bu asla sonuç vermiyor” şeklinde de devam ediyorlar.

Genel hikaye çok iyi oluşturulmuş ve düşünülmüş olsa da, Larian Studios’taki kullanıcı gibi oyuncular forum geliştiriciye, oyunun daha sonra Karlach’ın hikayesini nasıl genişletebileceği konusunda bazı sağlam önerilerde bulunun. Bahsedilen posterin yazdığı gibi, “Larian, neşeli tavrı, pozitifliği, cesareti ve daha fazlası nedeniyle çoğumuzun sevdiği bir karakter yarattı.”

Hayran, Karlach’ın oyuncuyla birlikte Avernus’a döndüğü sonu ve bunun nasıl iyi olmadığını merak edenler için açıklıyor. Yine de diğer yoldaşlara daha eşit bir son yapmak için, Avernus’a dönüşün ardından oyuncuların “karanlıkta bırakılması” yerine “o eve götüren” bir olay örgüsü noktası olması gerektiğine inanıyorlar.

Diğer birçok kullanıcı, Karlach’ın Baldur’s Gate 3 sonları sırasında daha parlak bir geleceği hak ettiğini kabul ederek yanıt verdi. Şahsen, Avernus’a dönüşe rağmen oyuncunun karakteri ile kendi karakteri arasındaki hikayede biraz genişleme görmek istediğim konusunda hemfikir olabilirim, ancak Larian Studios’un her şeyi sonsuza dek mutlu edemediğini de takdir ediyorum. .

Karlach kadar sevimli bir karaktere sahip olduğunuzda, bir oyuncunun duygularını harekete geçirmenin onları geleceği hakkında zor bir karar vermeye zorlamaktan daha iyi bir yolu olabilir mi? Yazarların bunu neden bu şekilde yaptıklarını kesinlikle anlıyorum, ancak yine de Karlach’ın mutlu sonunu umut eden oyunculara daha fazla seçenek verildiğini görmek kesinlikle harika olurdu. Hayranların kendilerine yazdığı gibi, “Larian, lütfen bunu bir düşün.”

Baldur’s Gate 3’ü, özellikle Karlach’ı da seviyorsanız ve daha fazla içerik istiyorsanız, benzer eğlence için bu diğer harika Dungeons & Dragons oyunlarından bazılarına göz atmalısınız. Alternatif olarak, oyun içinde hangisini seçeceğiniz konusunda sorun yaşarsanız, her bir Baldur’s Gate 3 sınıfıyla ilgili açıklamalarımızdan birkaçına göz atabilirsiniz.oyun-2