Borsa sözcüsü TechCrunch’a verdiği demeçte, kredi kartı ödeme işlemcisi Checkout.com’un artık dünyanın en büyük kripto borsası Binance’e hizmet vermediğini söyledi.

Binance sözcüsü, “Hizmetlerimiz üzerinde herhangi bir etkisi yok ve kullanıcılar giriş ve çıkış rampalarını her zamanki gibi kullanmaya devam edebilir” diye ekledi.

Londra merkezli Checkout.com, 40 milyar dolar değerinde Ocak 2022’de, bir göre, ilişkiyi bu ayın başlarında bir çift mektupla sonlandırdı. rapor Forbes’tan. TechCrunch, Checkout.com’dan bir yorum almak için ulaştı ancak yayınlandığı sırada bir yanıt alamadı.

Makalede, iki gün arayla gönderilen iki mektupta “düzenleyicilerin ilgili yargı bölgelerindeki eylemleri ve emirlerine ilişkin raporlar” ve “ortaklardan gelen soruşturmalar” belirtildi. Ayrıca, Checkout’un Binance’in kara para aklamayla mücadele, yaptırımlar ve uyumluluk kontrolleri ile ilgili olduğunu iddia ettiği sorunlarla ilgili endişeleri olduğunu da sözlerine ekledi.

Binance’in sözcüsü, “Checkout’un sözde fesih gerekçesine katılmadığını ve yasal işlem seçeneklerimizi değerlendirdiklerini” söyledi. “Kullanıcılarımız için netlik ve en iyi hizmetleri ve korumaları sağlamak için dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler ve ortaklarla işbirliği yapmaya devam etmeye kararlı” olduğunu da sözlerine ekledi.

İlişkinin sona ermesi de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan birkaç ay sonra gelir. dosyalanmış Binance ve CEO’su Changpeng Zhao’ya, faaliyetleri ve menkul kıymet ihlalleri hakkında düzenleyicilere yalan söyleme de dahil olmak üzere iddialar nedeniyle 13 suçlama.

Bu haftanın başlarında, Binance ilan edildi Mart 2022’de başlattığı kendi kripto ödeme hizmeti Bifinity’yi kapatıyordu. Al-sat hizmeti Çarşamba günü kapandı.

Ayrı bir gelişmede, Binance Salı günü borsanın “temel iş alanlarına odaklanma” çabalarıyla uyum sağlamak için Binance Connect hizmetini de devre dışı bıraktı. cıvıldamak BNB Akıllı Zincir üzerinde merkezi olmayan bir borsa olan Biswap tarafından.

Binance Connect’in orijinal misyonu, Binance ile diğer blockchain tabanlı platformlar arasında özel itibari paradan kriptoya geçiş rampası olmaktı. Bir dizi kripto para birimi ve Visa ve Mastercard gibi geleneksel ödeme rayları için destek sağladı.

genel-24