Yakın zamanda, Earthbound, Undertale, Omori ve bu türdeki diğer harika başlıklar aracılığıyla görülen, yaşamın varlığına ve anlamına ilham veren No Body’nin Prologue ön izlemesine eriştik.

Oyun Adı: Vücut Yok
Platform(lar): PC
Yayıncı(lar): Hayalet Sahil Oyunları
Geliştirici(ler): Ghost Coast Games
Yayın Tarihi: Belirtilmesi Açıklanacak

Oyunun kendisi, karakterinizin dizüstü bilgisayarını tamir etmek için bir kablo ararken bir yetimhanenin etrafındaki arka sokaktan geçmesiyle başlar. Onu bulup düzelttikten sonra, ClownFace, Witch, Marked ve Angel’ın The End adlı bir zindanda olduğu bir yere yönlendirilirsiniz. Savaş açıklamasının devreye girdiği yer burasıdır.

No Body’deki savaşın ana noktası sıra tabanlıdır. Seçenekleriniz olarak saldırı, savunma, sezme, beceri, eşya veya kaçma özelliklerine sahip dört parti üyeniz var. Saldırı, temel bir fiziksel saldırıdır. Savunmak, herhangi bir eylem yapmamak pahasına bir karakterin aldığı hasarı azaltır. Sense, düşmanları hasara karşı daha duyarlı hale getirmenize veya istatistiklerini düşürmenize olanak tanır; hatta düşmanın kaçmasına veya anında yenilmesine bile neden olabilir.

Görmeyi, koklamayı, dokunmayı, tatmayı veya dinlemeyi duyular olarak kullanabilirsiniz. Belirli bir düşman üzerinde belirli bir duyguyu uygun şekilde kullanmak, bir duyu eylemi kullanıldığında ne olacağına karar veren şeydir. Beceriler, belirli bir karakterin gerçekleştirebileceği özel eylemlerdir. Öğeler, yalnızca envanterinizde biriktirdiğiniz öğelerin listesidir. Kaçmak, yüzde bir çalışma şansı ile kavgalardan kaçmaktır.

Gerçek dünya biraz odaklandıkça, yüzeyin altında pek çok şey oluyor ve sonra bu dünyanın atıfta bulunduğu rüya alemine geri dönüyoruz. Bir sahne için gerçek dünyanın başka bir görüntüsünü elde ettiğinizde, oyun sizi rüya dünyasında daha uzun bir aşamaya geri götürür. Artık sıra tabanlı oyunun yanı sıra bazı aksiyon oynanışları eklendi. Clownface’in hançeri ile karşınıza çıkan düşmanlara ve kabaklara saldırabilirsiniz. Blokları ayırmanız ve tüm hazine sandıklarına nasıl ulaşacağınızı bulmanız gereken daha fazla bulmaca var.

Dövüşlerde yazmak daha önemli hale gelmeye başladığından, artık biraz daha fazla stratejiye dahil oluyoruz. Beden tipi, Zihin Tipi ve Ruh Tipi vardır. Palyaço Surat, Kalp Tipidir ve diğer üç tiple aynı spektrumda değildir. Ayrıca No Body sendeleme sistemiyle tanışırsınız. Bir düşmana yeterince saldırdığınızda, onları şaşırtacak ve tüm dirençlerini kaybetmelerini sağlayacaksınız. Yaptığınız her vuruşa karşı zayıf olacaklar ve her karakterin onlara verebileceği hasarı artıracaklar. Bu modda olduklarında buna Vücut Yok denir.

Genel olarak, bu sistemle oynamak eğlencelidir ve özellikle Senses’i doğru şekilde kullanmanın tüm yollarını bulma konusunda çok fazla potansiyele sahiptir. Alabilecek herkesin demoyu kontrol ederek denemesini tavsiye ederim. Kickstarter sayfası veya No Body’e katılmak Anlaşmazlık. Konsola gelip gelmeyeceği, Kickstarter’dan No Body’nin aldığı finansman düzeyine bağlıdır. Umarım en azından konsollarda olmak için yeterli olur.oyun-4