Nothing Phone’un bir sonraki büyük güncellemesi olan Nothing OS 3.0’ın, Nothing Phone (2a) Topluluk Sürümü ile hemen hemen aynı zamanlarda tanıtılması bekleniyor. Bu cihaz, hayran kitlesi tarafından tasarlanan Nothing Phone’a (2a) yönelik donanım değişikliklerini içerecek. Telefonda ayrıca halk tarafından oluşturulan duvar kağıdı ve ambalaj da yer alacak. Hiçbir Şey Topluluğu da telefonun pazarlanmasına yardımcı olacak.
Nothing’in kurucusu ve CEO’su Carl Pei, Nothing OS 3.0’ın parçası olacak bazı yeni özellikleri gösteren bazı görseller paylaştı. Pei, kilit ekranı için bazı yeni yetenekleri ve Hızlı Ayarlar’a yakında gelecek olan etkileşimli nokta animasyonlarını açıkladı. Pei görüntüleri yayınladı “X” hesabında. Yönetici, tüm zamanların en iyi “X” kullanıcı adı olduğunu düşündüğüm “@getpeid”e sahip.
Pei tarafından paylaşılan bir görsel, Nothing kullanıcılarının kullanabileceği üç farklı kilit ekranı özelleştirmesini ortaya koyuyor. Saati, günü ve tarihi gösteren Varsayılan görünüm vardır. Saat + Widget seçeneği, ekranda bulunan üç widget, hava durumu, hızlı eylemler için bir kısayol ve tarih ile zamanı noktalar halinde gösterir. Üçüncü kilit ekranı özelleştirmesine Genişletilmiş Widget Alanı adı verilir. Bu örnekte büyük bir tarih kutucuğu ve hızlı eylemler, hava durumu ve kişiler için widget’lar içeren bir analog saat gösterilmektedir.

Pei ayrıca üç farklı katmandan oluşacak olan İnteraktif Nokta Animasyonu hakkında da bilgi paylaştı: giriş görüntü katmanı, canlı etkileşim katmanı ve son çıktı katmanı.

Hiçbir OS 3.0’ın yeni bir yerel galeri ve topluluk uygulaması içermesi beklenmiyor. Pei, Eylül ayında Nothing OS 3.0 ile ilgili resmi bir duyurunun yapılacağını söylüyor. Geçen ağustos, şirket tarafından Nothing OS 2.0’ın dağıtıldığı zamandı. Güncelleme, Nothing Phone (1), Nothing Phone (2) ve Nothing Phone (2a) için mevcut olacak.

Pei, yakında çıkacak olan Nothing OS 3.0 sürümü hakkında o kadar heyecanlıydı ki, kilit ekranı özelleştirmeleriyle ilgili bilgileri paylaşmak zorunda hissetti. Pei, tweet’inde “Bu sızıntı için şimdiden ekipten özür dilerim… ama çok heyecanlıyım!” diye yazdı. Ancak geçmişte kişisel sosyal medya hesaplarını hem OnePlus (ortak kurucusu olduğu) hem de Nothing’de gelecek telefonlar hakkında bilgi sızdırmak için kullandığının bilindiğini belirtmeliyiz.

telefon-1