The Last of Us Part II, yakında PS5 için yeni bir geliştirilmiş sürüm alabilir. Besteci Gustavo Santaolalla yakın tarihli bir röportajda, Naughty Dog’da oyunun “yeni sürümlerinin” üzerinde çalışıldığını ve bunun karakterinin minyatür görünümünü de genişleteceğini ima etti. Haberi ilk olarak İspanyolca yayın yapan Vandal sitesi Vandal, yeni sürümde oyuncuların “yapabileceklerini” sözlerine ekledi. [him/ Santaolalla’s character] belirli şarkıları çal.’ Bunun, orijinal versiyonda görüldüğü gibi, baş karakter Ellie’nin bir sürü nota arasında dolaşarak sayısız şarkıyı çalmasını sağlayabileceğiniz mini oyunlar şeklinde sunulması mümkündür.

Deneyimsiz olanlar için, Santaolalla’nın karakteri The Last of Us Part II’nin orijinal PS4 versiyonunda kısa bir süre göründü ve hareketli Jackson City’deki bir banjoda köpeğinin yanında bir sandalyede sallanırken sessizce tıngırdattı. Arjantinli müzisyen, orijinal 2013 oyununa ve oyundaki kamera hücresini açıklayan HBO’nun son televizyon uyarlamasına birçok parçayla katkıda bulundu. Geliştirici Naughty Dog’un, söz konusu PS5 sürümü için planlarla ilgili henüz herhangi bir açıklama yapmadığını belirtmekte fayda var. rapor. Çılgınca kutuplaşan devam oyunu, 2021’de 60 fps kare hızı çıkışını hedefleyen bir PS5 performans yaması alırken, stüdyonun deneyimi daha da geliştirmek istediği anlaşılıyor.

Raporlar geçen yıldan itibaren stüdyonun The Last of Us Part 2 için bir yönetmen kurgusu üzerinde çalıştığını ileri sürdü; bu doğruysa, bir bağlantı noktasının PC oyuncularına ulaşması muhtemeldir. Naughty Dog, daha önce The Last of Us Part I’i (remake) PC’ye, yaklaşık olarak Ağustos 2022’de PS5’in piyasaya sürülmesinden altı ay sonra taşımıştı.

Yayıncının, Death Stranding ve Ghost of Tsushima’nın “Director’s Cuts” aldığı, yakın zamanda piyasaya sürülen oyunların (2020’de piyasaya sürülen The Last of Us Part 2) PS5 sürümlerini geliştirmesi şaşırtıcı değil. The Last of Us’ın HBO’daki başarısı göz önüne alındığında, hatta Emmy’de 24 adaylık elde etmiş olsa bile, PS5 için geliştirilmiş bir sürüm, abartılı bir fikir gibi görünmüyor.

Yeni sürümler, genel olarak iyileştirilmiş görsel modeller ve performansın yanı sıra yeni erişilebilirlik özelliklerinden oluşur ve bir geliştiricinin ‘çift daldırma’ bir oyunun satışlarında. Yakında sadece Naughty Dog’a liderlik edecek olan Neil Druckmann, bir sonraki tek oyunculu hikayesinin ne olacağını açıklamadı ve The Last of Us Part III hakkında yorum yapmadı.

Destiny yapımcısı Bungie, projenin oyuncuları uzun süre meşgul tutma yeteneğiyle ilgili endişelerini dile getirdikten sonra, stüdyo yakın zamanda The Last of Us çok oyunculu oyunun geliştirme ölçeğini küçülttü. Geçen ay Microsoft’a karşı ABD FTC davası, The Last of Us Part II’nin bütçesini de ortaya çıkardı — yaklaşık 200 tam zamanlı çalışanın üzerinde çalıştığı 220 milyon dolar (yaklaşık 1.805 crore).

The Last of Us Part II şimdi PS4 ve PS5’te çıktı.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8