Valorant çalıştırması zor bir oyun değil. Çoğu oyun dizüstü bilgisayarında kolaylıkla sorunsuzca çalışabilir. Bunun nedeni çoğunlukla düşük grafik gereksinimleridir. Bununla birlikte, oyunda mevcut olan tüm farklı dokular ve efektler nedeniyle genel Valorant kurulum boyutu hala nispeten büyük olabilir.

İşte 2023’te Valorant’ın GB cinsinden büyüklüğü.

Valorant Dosya Boyutu

İlk lansman sırasında Valorant, yaklaşık 8 GB toplam yükleme boyutuyla başladı. Ancak, Riot Games oyuna daha fazla harita, yeni ajan ve diğer içerikler eklemeye başladıkça bu sayı hızla arttı.

Oyuna daha fazla güncelleme eklendikçe buradan daha da büyüyecek. Bu nedenle, özellikle depolama alanınız azalıyorsa, Valorant’ın cihazınızda ne kadar GB kapladığını sorgulamanız doğaldır.

Toplam Valorant boyutu şu anda 34,7 GB yazma zamanı itibariyle. Riot Vanguard için ek 100 MB’ı da eklerseniz, toplam Valorant boyutu yaklaşık 34,8 GB’a gelir.

34.8 GB bir oyun için çok gibi görünse de CS:GO, Fortnite ve Apex Legends gibi diğer nişancı oyunları 30 GB’ın oldukça üzerinde. The Last of Us, Call of Duty, Red Dead Redemption 2 ve Star Wars Jedi: Survivor gibi diğer modern oyunların tümü 100 GB veya daha büyük dosya boyutlarına sahiptir.

Valorant Dosya Boyutu Nasıl Belirlenir?

Ne yazık ki, size güvenilir bir Valorant dosya boyutu vermesi için yüklü programlar listenizi kontrol etmeye güvenemezsiniz. Sayı, oyunun ilk çıkışından bu yana her zaman kapalıydı. Ancak Valorant’ın bilgisayarınızda kaç GB yer kapladığını kontrol etmek isterseniz aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Masaüstünüzde bulunan Valorant başlatıcısına gidin, üzerine sağ tıklayın ve seçin Dosya konumunu aç.
  • Tıkla İsyan Oyunları Windows Dizini yolunda bulunan klasör.
  • VALORANT klasörüne sağ tıklayın ve seçin Özellikler. Buradan, toplam Valorant boyutunu görebilmeniz gerekir.
Geçerli Valorant dosya boyutunu gösteren bir fotoğraf.oyun-5