Fitbit Charge 5, Ağustos 2021’de piyasaya sürüldüğünde, şüphesiz piyasadaki en iyi fitness takipçilerinden biriydi ve fiyatına göre çok şey sunuyordu. Şimdi, iki yıl sonra spor bandı, antrenmanlarınızda size eşlik edecek harika bir giyilebilir cihaz olmaya devam ediyor ve hatta Google’dan aldığı Haziran Özellik İndirimi ile çok daha iyi hale geldi. henüz güncelleme, çünkü son haberler, aynı Haziran Özellik İndiriminin küçük fitness takipçisini pratikte kullanılamaz hale getirdiğini gösteriyor (AndroidPolice aracılığıyla). Fitbit ile ilgili raporlar topluluk forumları en son yazılım sürümüne (v194.61) güncelledikten sonra, Ücret 5’in çok sayıda sorun yaşamaya başladığını söylüyorlar.

Daha spesifik olarak, burada iki büyük sorun var. Birincisi, pil son derece hızlı bitiyor gibi görünüyor ve ikincisi, çoğu kişi ekranın karardığını bildiriyor. İkincisi, özellikle sinir bozucu, çünkü cihaz çalışmaya ve şarj olmaya devam ediyor, ancak ekran aktif değil.

Fitbit moderatörleri, bu sorunları bildiren kullanıcıların çoğunun aslında Charge 5’i yeni sürüm 194.61 yazılımına güncellemediği ve 188.58 sürümündeyken pilin bitmesi ve ekran kararması yaşadığı konusunda ısrar ediyor. Ancak birçok kişi bunun böyle olmadığını söylüyor.

En kötü yanı – ve bunu gerçekten bir felaket yapan şey – Fitbit Charge 5’inizin bu sorunları bir kez yaşadığında, hiçbir şekilde yeniden canlanmadan esasen ölmesidir. En azından şimdiye kadar durum böyle görünüyor.

Görünüşe göre Google, Ücret 5’in garantisi devam edenlere %35’lik bir indirim kodu sunarak ve bazı nadir durumlarda yedek birim sunarak memnuniyetsizliğin bir kısmını hafifletmeye çalışıyor.

Ne yazık ki, bunun olmasını önlemek istiyorsanız en iyi seçeneğiniz, güncelleme otomatik olarak gerçekleştiğinden ve kullanıcıların üzerinde hiçbir kontrolü olmadığından, Fitbit Charge 5’inizin telefonunuzla ve herhangi bir internet bağlantısıyla bağlantısını kesmektir.telefon-1