Bazı Twitter kullanıcıları artık tweetlerine verilen yanıtlardaki reklamlar üzerinden para kazanıyor.

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, gelir paylaşım programını Şubat ayında duyurdu ve Perşembe günü dahil olanlardan bazıları ilk ödemelerinin ayrıntılarını paylaştı.

Yaklaşık 750.000 takipçisi olan yazar Brian Krassenstein, Twitter’ın kendisine 24.000 doların biraz üzerinde ödeme yaptığını söyledi. TechCrunch bildirildi. Başka bir yaratıcı olan SK’nin yaklaşık 230.000 takipçisi var ve mikroblog platformundan 2.236 dolar topladığını iddia ederken, 1.7 milyon takipçisi olan siyasi yorumcu Benny Johnson’a yaklaşık 10.000 dolar ödendiği anlaşılıyor. Twitter, ilk ödeme turunun önümüzdeki 72 saat içinde gönderileceğini söyledi.

Görünüşe göre alınan miktar Şubat ayından bu yana artıyor. bir tweet Perşembe günü Musk tarafından.

Twitter’ın sahibi, yeni gelir paylaşımı özelliğinin daha fazla insanı, özellikle Musk hesaplarını kaldırdıktan sonra kaydolmayı reddeden ve çok sayıda takipçisi olan yüksek profilli kullanıcıları, program için bir gereklilik olan abonelik tabanlı Twitter Mavi katmanına katılmaya teşvik edeceğini umuyor olacak. doğrulama sisteminin bu yılın başlarında elden geçirilmesinde mavi onay işareti.

Ekim ayında işletmeyi satın aldığından bu yana Twitter topluluğundan çok şey kaybettikten sonra – üçüncü taraf uygulamaları, orijinallik işaretlerini, ücretsiz bir TweetDeck’i düşünün – platformun sonunda bir şeyler geri verdiğini görmek güzel, ancak yalnızca çok sayıda olanların olduğu doğru takipçi ve bol etkileşim fayda sağlayacaktır.

Twitter’ın gelir paylaşımı özelliği için ödeme almaya hak kazanmak için Twitter Blue veya Onaylı Kuruluşlara abone olmanız, son üç ayın her birinde gönderilerinizde en az beş milyon gösterim olması ve içerik oluşturucunun para kazanma standartları için insan incelemesinden geçmeniz gerekir. . Ayrıca ödemeler için bir Stripe hesabına ihtiyacınız var. Twitter, yakında gelir paylaşım programı için bir başvuru süreci başlatacağını söyledi.

İlk ödemeler, Twitter’ın Facebook’un sahibi Meta tarafından geçen hafta başlatılan yeni bir rakip uygulama olan Threads’in güçlü rekabetini engellemeye çalışmasıyla geldi. Instagram ile entegrasyonundan güç alan Threads, şimdiden en az 100 milyon kullanıcı topladı – Twitter topluluğunun neredeyse üçte biri – ancak buralarda takılıp kalmayacaklarını söylemek için henüz çok erken.


genel-19