Kovboy olmak istiyorsan bebeğim, şimdi parlama vaktin. Sims 4 Horse Ranch genişlemesine bir haftadan az bir süre kaldı ve en kibar sim’lerinizin bile “Yee-Haw!” demesine neden olacak çeşitli özellikler içerecek.

Tamam, şimdi Vahşi Batı şakaları yoldan çıktığına göre, pakette neler olduğunu inceleyelim. The Sims’in ekibi tarafından bu ayın başlarında paylaşılan fragman hayranlara yaklaşmakta olan genişletmeye oldukça iyi bir bakış sunsa da, GameSpot kısa süre önce oyuncuların neler bekleyebileceğine biraz daha netlik katan bir ön izleme etkinliğine katılma fırsatı buldu.

Şimdi oynuyor: The Sims 4 Horse Ranch: Resmi Oynanış Fragmanı

The Sims 4 Horse Ranch, Chestnut Ridge kasabasını oyuna ekliyor – atların özgürce dolaşabildiği ve oyuncuların hayallerindeki çiftliği ve/veya bağı yaratması için yeterince büyük bir kır cenneti. Chestnut Ridge, New Appaloosa, Galloping Gulch ve Rider’s Glen olmak üzere üç yeni mahalle ve oyuncuların üzerine inşa edebileceği 13 yeni arsa içeriyor. Ek olarak, bu alanlar, özellikle Galloping Gulch olmak üzere önceki genişletmelerde yer alan alanlara kıyasla oldukça büyük olacaktır.

Bu arsaların büyüklüğü göz önüne alındığında, bu kadar geniş bir alana yönelme fikrinin göz korkutucu görünmesine şaşırmam. Neyse ki Maxis, oyuncuların mülklerinin önüne yerleştirebilecekleri ve diğer şeylerin yanı sıra bir çiftlik görevlisi kiralamalarına olanak tanıyan yeni bir çiftlik tahtası ekledi. Çiftlik kurulu ayrıca oyuncuların hayvan satın almasına, atlarını eğitmesine, yarışlara girmesine ve daha pek çok şeye izin verecek.

Satın alınabilecek yeni hayvanlar arasında keçiler ve kuzular yer alır ve her ikisi de sevimli. Cottage Living genişleme paketi ile birleştirildiğinde, oyuncular onları koyun yünü ve keçi sütü için kırpabilir ve sağabilir. Bunlar daha sonra lama yünü ve inek sütünün kullanılacağı her yerde kullanılabilir.

Tüm bu yeni özelliklerin eklenmesiyle birlikte doğal olarak yeni özellikler ve özlemler gelir. Oyuncular artık sim’leri için “Çiftlikçi” ve “At Aşığı” özelliklerini seçebilir ve “Şampiyonluk Binicisi” ve “Uzman Nektar Yapıcı” özlemlerini tamamlamaya çalışabilirler. Maxis ayrıca atların agresif, cesur, meydan okuyan, özgür ruhlu, yumuşak huylu ve enerjik gibi köpekler ve kedilerden farklı özelliklere sahip olacağını da doğruladı. Atların ancak üreme yoluyla elde edebilecekleri gizli özellikler de vardır.

Şeylerin hayvan tarafıyla daha az ilgileniyorsanız ve oyunun çiftçilik sistemiyle daha fazla ilgileniyorsanız, genişleme paketi ayrıca üzüm, elma, çilek ve diğer ürünleri kullanarak şarap – er, nektar – yapma yeteneği ekler. çiftliğinizde büyütün. Hatta yarattığınız nektarı yaşlandırabilir, zamanla değerini artırabilirsiniz. Ek olarak, oyunun yeni batı ve yerli tarzı mobilyaları ve İnşa Modu nesneleri, hayallerinizdeki rustik bağı yaratmanıza izin verecek.

Ekip, dahil edilebilecek herhangi bir riskli veya ürkütücü unsuru merak eden oyuncular için, Horse Ranch genişlemesine dahil edilen yeni ölümler veya “woohoo” noktaları olmayacağını belirtti. Ancak yeni lokasyonda, özellikle Galloping Gulch’ta “gizemli şeyler” olacak. Gulch’ta, Dreadhorse Caverns’ı ve diğer birkaç ürkütücü noktayı keşfedebilirsiniz – eğer şanslıysanız, bir hayalet ata bile rastlayabilirsiniz.

Son olarak ekip, temel oyuna gelen yeni bir özelliğin yanı sıra gelmeyen bir özelliği de onayladı. Horse Ranch genişlemesinin lansmanının yanı sıra, The Sims 4’e tüm oyuncular için tavan özelleştirmesi geliyor. Yeni özellik, zemin desenlerinin yanında Yapı Modunda bulunabilir.

GameSpot daha sonra, evcil hayvanların ve atların hızla eklenmesinin işleri biraz daha sıkı hale getirdiği düşünüldüğünde, ekibin The Sims 4’te bulunan aile yuvalarının miktarını artırmayı planlayıp planlamadığını sorma şansı buldu. Ekip, oyunun standart, sekiz kişilik aile büyüklüğünü genişletme konusunda mevcut bir plan olmadığını belirterek, bunu yapmanın oyunu belirli bilgisayarların çalıştırmasını biraz zorlaştırabileceğini açıkladı.

The Sims 4: Horse Ranch, 20 Temmuz’da çıkıyor ve 40$’a satılacak. Genişletme paketini 31 Ağustos’tan önce satın alan oyuncular, rezonatör gitar, vagon tekerleği sanatı ve sallanan sandalye gibi birkaç ön sipariş ürünü de alacaklar.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1