Tuhaf battle royale oyunu Fall Guys’tan ilham alan popüler bir mobil ve PC oyunu Stumble Guys, platformlar arası ilerlemeyle konsola geliyor.

ID@Xbox Vitrini sırasında ortaya çıkan Stumble Guys’ın konsol sürümü önce Xbox’a, daha sonra diğer platformlara gelecek. ön kayıt StumbleGuys.com şu anda Xbox için açık ve insanlar erken beta erişimi ve kayıt karşılığında dijital hediyeler gibi avantajlar kazanabiliyor.

Geliştirici Scopely’ye göre Stumble Guys’ın her hafta on milyonlarca oyuncusu var. Oyun Fall Guys’tan sonra piyasaya çıktı ve kısmen Fall Guys’ın mobil bir versiyonu olmadığı ve hala da olmadığı için çok popüler oldu.

Halihazırda Stumble Guys’ı mobil cihazlarda oynayan herkes, çıkış yaptığında ilerlemelerini konsol sürümüne taşıyabilecek. Bu arada çapraz oynama, lansmandan sonra kullanılabilecek. Bu, mobil, konsol ve PC kullanıcılarının birlikte oynamasına izin verecektir.

Stumble Guys, Kitka Games tarafından yaratıldı. Scopely, oyunu 2022’de satın aldı ve şu anda oyunun tasarımcısı, operatörü ve yayıncısı.

Scopely, yakın zamanda Suudi Arabistan Kamu Yatırım Fonu’nun bir bölümü olan Savvy Games Group tarafından 4,9 milyar dolara satın alındı. Bu, video oyunları tarihindeki en büyük altıncı kazanımı temsil ediyordu.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1