iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max için söylentilere konu olan renk seçenekleri, kime sorduğunuza bağlı olarak haritanın her yerinde bulunuyor. Geçen ay, tahminci bilinmeyenz21 Daha önceki söylentilere rağmen iPhone 15 Pro modelleri için dört renkten “Hiçbiri kırmızı değil” dedi. Bu, diğer tahmincilerin sosyal medya gönderileriyle çelişmekle kalmadı, aynı zamanda Çin’in Weibo platformunda geçen yıl iPhone 14 Pro modellerinin Koyu Mor rengi hakkında önceden paylaşım yapan bir ihbarcıya da karşı çıktı.
Weibo tipster, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro için “özel” rengin kıpkırmızı olacağını söyledi. Ancak bilinmeyenz21 ikiye katlandı ve tweet attı MacRumors in Blue ile ortaklaşa oluşturduğu bir iPhone 15 Pro görüntüsünü gösteriyor. Tweet’te, bilinmeyenz21 “Sadece bir ayrıntı – bu rengin var olduğunu kesin olarak bilsek de, bunun bir test konfigürasyonu olması, yeni titanyum malzeme üzerindeki PVD kaplamanın dayanıklılığını test etmek için bir şey olması her zaman mümkündür. Garanti edemem” Aslında sonunda onu kullanacağım.”

Tipster, Mavi’nin bu yıl iPhone 15 Pro modellerine “özel” renk olacağını söylüyor

Tipster, iPhone 15 Pro serisi bir model satın alanlara sunulacak dört renk seçeneğini tamamlamak için Mavi rengin Gümüş, Uzay Grisi/Uzay Siyahı ve Titanyum Gri’ye katılmasının mümkün olduğunu söylüyor. Pro olmayan iPhone 15 modellerine gelince, şimdiye kadar bu telefonlar için söylentilere konu olan renkler arasında Parlak Pembe, Parlak Mavi ve Yeşil yer alıyor.

Apple’ın Eylül ayında iPhone 15 serisini tanıtması bekleniyor. iPhone 15 ve iPhone 15 Plus, Dynamic Island’a, iPhone 14 Pro modellerinden eski A16 Bionic çipe ve bu modellerin arkasındaki Geniş kamerayı destekleyen 48 MP kamera sensörüne sahip olacak. iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max, bu yıl 3nm işlem düğümü (A17 Bionic) kullanılarak yapılan bir yonga seti ile çalışan ilk ve tek telefonlar olacak.

iPhone 15 Pro Max, telefonun içinde bükülen ve lensten gelen ışığı görüntü sensörüne doğru bükmek için prizmalar kullanan bir periskop lens ile donatılacak. Periskop lensin kullanılması, iPhone 15 Pro Max’teki optik yakınlaştırma özelliklerinin iPhone 14 Pro Max’teki 3x’ten yeni en üst düzey modelde 5x-6x’e çıkmasına olanak tanır. Periskop lensin kullanılması, iPhone 15 Pro Max’in teleskopik işlevselliğinin telefonun fiziksel boyutuyla sınırlı olmadığı anlamına gelir

iPhone 15 Pro Max’in fiyatı 200 $ artırılabilir ve 1.299 $’dan başlayabilir.

Her iki iPhone 15 Pro ünitesi de bir titanyum kasaya sahip olacak ve dört iPhone 15 telefonun tümü, önceki yılın modeline göre artırılmış ilgili pil kapasitesine sahip olacak. Ve iPhone 15 serisinde, telefonun alt kısmındaki bir USB-C bağlantı noktasının tescilli Lightning bağlantı noktasının yerini aldığını unutmayın.

telefon-1