Samsung bugün, 26 Temmuz’da başlayacak olan Unpacked etkinliğinin tarihini ve saatini resmen onayladı. Yeni nesil katlanır katlanabilir için de bir teaser var. Galaxy Tab S9 serisi ve Samsung Galaxy Z Fold 5 dahil olmak üzere cihazların resmi yüksek çözünürlüklü görüntüleri de sızdırıldı.


Samsung Unpacked canlı yayın programı

Samsung’un bu yılki ikinci Unpacked etkinliğinin yerini açıkladıktan sonra, şirket şimdi etkinlikle ilgili daha fazla ayrıntı açıkladı. Bir basın açıklaması, Unpacked etkinliğinin ilk kez Güney Kore’de düzenleneceğini belirtiyor. Ayrıca açılış konuşması, Pasifik Saati ile 04:00’te veya Güney Kore saati ile 20:00’de web sitesinde, haber odasında ve Samsung’un YouTube kanalında canlı olarak yayınlanacak.

Kısa bir klipte Samsung, duyurulmamış Galaxy Z Flip 5 ile de dalga geçti. Klibin kendisi, yan görünüm dışında cihaz hakkında pek bir şey açıklamasa da, Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Fold 5’in iddia edilen fotoğrafları birçok kez sızdırıldı, bu nedenle teaser herhangi bir sürpriz içermiyordu. Şimdi bile, bu cihazların yeni render görüntüleri ortaya çıktı.

Samsung Unpacked Etkinlik Duyurusu

Samsung Unpacked, 26 Temmuz’da yerel saatle 04:00 AM PT veya 20:00 PM’de canlı olarak yayınlanacak. / ©Samsung

Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 yeni renklere kavuşuyor

Nezaket Gelecek Kazan Galaxy Z Fold 5, üç renk çeşidiyle gösterilir. Açık altın renginin yanı sıra mor ipuçlarıyla siyah ve açık mavi vardır. Tasarım açısından katlanabilir amiral gemisi telefon, arka taraftaki küçük değişiklikler dışında Galaxy Z Fold 4’ten (inceleme) yalnızca biraz farklı. Ayrıca cihazın katlanmış bir görünümü yok, bu nedenle söylentideki boşluğun tamamen ortadan kalkıp kalkmadığını söylemek zor.

Samsung Galaxy Z Katlama 5

Samsung Galaxy Z Fold 5’in renkleri. / © WinFuture.de

Samsung Galaxy Z Flip 5, pembe ve yepyeni bir yeşil olmak üzere dört renkte piyasaya sürüldü. Bunun da ötesinde, optimize edilmiş Samsung ve Google uygulamalarını çalıştırdığı söylenen daha büyük sekmeli başlık ekranı görüldü. Yine cihazın Galaxy Z Fold 5 benzeri kusursuz bir tasarıma sahip olup olmayacağı henüz bilinmiyor.

Samsung Galaxy Z Flip 5

Kapaklı tasarıma sahip Samsung’un yeni Galaxy Z Flip 5./ © WinFuture.de

Samsung Galaxy Tab S9, Galaxy Tab S8’den neredeyse hiç değişmedi

Samsung’un, yine test ettiğimiz Galaxy Tab S8 (Plus) ve Galaxy Tab S8 Ultra ile neredeyse aynı tasarımı gösteren üç Galaxy Tab S9 modelinin render görüntüleri de ortaya çıktı. Vanilya versiyonundaki Galaxy Tab S9’un, plus versiyonuna göre biraz daha kalın kenarlara sahip olduğu dikkat çekti. Ayrıca, Plus ve Ultra’daki çift kameraların aksine arkada yalnızca bir kamera var.

Samsung Galaxy Sekme S9

Samsung Galaxy Tab S9 (sol üst), Galaxy Tab S9 Plus (sol üst) ve Galaxy Tab S9 Ultra (orta). / © WinFuture.de

Galaxy Tab S9 Ultra’nın ön tarafındaki kesik korundu ve iki ön kamerayı barındırdığı söyleniyor. Çerçeveler, daha ucuz olan iki modelden açıkça daha incedir. Ne yazık ki, üçlü için yalnızca tek bir gri tonu gösterildi, bu nedenle piyasaya sürüldüğünde yeni tonlar alıp almayacağımız belli değil.

Görünüşe göre, bu cihazların tümü muhtemelen hız aşırtmalı bir Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alıyor. Ek olarak, lansman sırasında Android 13’ü temel alan ancak bu yıl Android 14’e güncellenmesi planlanan OneUI 5.1.1 ile çalışacakları söyleniyor.genel-27