Diablo 4‘nin sunucuları ve Aşırı İzleme 2 Battle.net Blizzard DDoS saldırısı devam ediyor gibi göründüğü ve farklı çok oyunculu oyunlara erişimi etkilediği için mağaza kapandı. Blizzard’ın en yeni oyununa erişemiyorsanız ve Diablo 4’ün geçerli bir lisans bulamadığını görmeye devam ediyorsanız, nedeni bu olacaktır.

Diablo 4’te “geçerli bir lisans bulunamıyor” gibi mesajlar görüyorsanız bunun nedeni, devam eden bir Blizzard DDoS saldırısı olabilir. Görünüşe göre Overwatch 2 mağazası da düzensiz raporlar nedeniyle kapalı, ancak bunun aynı nedenden olup olmadığı şu anda net değil.

The America’s Blizzard müşteri destek hesabı bugün erken saatlerde “Şu anda kimlik doğrulama sunucularımızı etkileyen, başarısız veya yavaş oturum açma girişimleriyle sonuçlanabilecek bir sorunu araştırıyoruz” dedi ve ekledi: “Devam eden bir DDOS saldırısını aktif olarak izlemeye devam ediyoruz. oyunlarımıza ilişkin gecikmeyi/bağlantıları etkileyen [on Battle.net]”

Gerçek Battle.net başlatıcısı biraz daha bağlam sağlar, açılan bir mesajda “Şu anda bir DDoS saldırısı yaşıyoruz, bu da bazı oyuncular için yüksek gecikme süresine ve bağlantı kesilmesine neden olabilir. Bu sorunu azaltmak için aktif olarak çalışıyoruz.”

Yayın tarihi itibariyle, Battle.net’in tekrar ne zaman tam güce sahip olacağı belli değil, ancak PCGamesN’de şu anda başlatıcıda Diablo 4’e bakarken bir hata mesajı alıyoruz. Diablo 4 sunucuları son zamanlarda kapatıldı ve bu durum çok iyi ilişkili olabilir, diğer oyuncular da bir Diablo 4 hata kodu 315306 mesajı bildiriyor.

Güncellemeleri takip edeceğiz ve herhangi bir değişiklik olursa sizi bilgilendireceğiz, ancak şimdilik Battle.net’te Diablo 4, Overwatch 2, Call of Duty Modern Warfare 2 ve Warzone 2 gibi oyunları oynamakta zorlanabilirsiniz.

Bu arada, Diablo 4 ve Overwatch 2’yi kaçırıyorsanız neden en iyi RPG oyunlarına ve FPS oyunlarına göz atmıyorsunuz?oyun-2