Adobe, üretici yapay zekayı Photoshop gibi en popüler araçlarına entegre etmesiyle manşetlere çıkıyor. Üretken dolgu gibi özellikler, fotoğraf düzenlemeyi bir sonraki seviyeye taşıyarak tek bir tıklamayla bir fotoğrafa gerçekçi öğelerin eklenmesine olanak tanır.

PERŞEMBE, Adobe duyurdu pazarlama ekiplerine yönelik tasarım uygulaması olan Express, el ilanları, posterler, sosyal medya gönderileri, PDF’ler ve daha fazlasını oluşturmaya yardımcı olan üretken yapay zeka araçlarından kendi payına düşeni alıyordu.

Adobe, somut olarak, Adobe Firefly AI görüntü oluşturucunun beta sürümünü Express’te entegre eder.

Projeniz için kullanmak istediğiniz tam görüntüyü oluşturun

Express’te bir sonraki tasarımınızı oluşturduğunuzda, projeniz için tam olarak kullanmak istediğiniz görüntüyü kolayca oluşturabilirsiniz. Metin efektleri gibi projenizin diğer yönlerini değiştirmek için bilgi istemlerini de kullanabilirsiniz.

Express, şablonlar, resimler, video ve ses varlıkları, yazı tipleri, simgeler, arka planlar ve şekiller dahil olmak üzere 200 milyondan fazla varlıktan oluşan genişletilmiş bir koleksiyonla güncellendi.

En iyi kaynakları bulmayı kolaylaştırmak için AI, ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılayan özel şablonlar önerir.

Yeni PDF Yetenekleri

“Adobe Express’in yeni sürümü, Photoshop, Illustrator, Premiere ve Acrobat teknolojilerini Firefly yapay zeka modellerimizle bir araya getirerek, bireylerden büyük şirketlere kadar herkesin öne çıkan içerikler oluşturmasını sağlayan basit ve eğlenceli bir web uygulamasında bir araya getiriyor.” Adobe’nin Dijital Medya İşletmesi başkanı David Wadhwani dedi.

Diğer özellikler arasında, PDF’leri Express’te içe aktarmayı ve düzenlemeyi kolaylaştıran yeni PDF özellikleri ve tasarım öğelerinize daha fazla karakter kazandırmaya yardımcı olan yeni animasyonlar yer alır.

İşbirliğini kolaylaştırmak için Express ayrıca gerçek zamanlı inceleme ve yorum işlevlerine sahiptir.

Mobil sürüm çok yakında

Adobe Express’in bu sürümü beta olarak mevcuttur ve tüm masaüstü bilgisayar kullanıcıları için ücretsizdir. Mobil versiyonu yakında kullanıma sunulacaktır.

Tüm bu yeni özellikler, Express’i popüler tasarım aracı Canva’nın doğrudan rakibi haline getiriyor. Ancak Canva’nın gelişmiş yapay zeka özelliklerine erişim ücretlidir ve bu da Express’e küçük bir avantaj sağlar.

Adobe de duyurdu Express bugün işletmelerin kullanımına sunuldu ve Firefly, 2023’ün ikinci yarısında işletmelerin kullanımına sunulacak.


Kaynak : “ZDNet.com”genel-15