Microsoft, Google ve Zoom'dan sonra Cisco da yapay zeka özelliklerini çevrimiçi toplantılara getiriyor

Teknoloji devleri, üretken yapay zekayı ürün ve hizmetlerine dahil etmek için yarışırken, dijital iletişim şirketi Cisco web konferansı platformu Webex’te özetleme yeteneklerini tanıttı.

ABD, Las Vegas’ta devam eden Cisco Live etkinliğinde Cisco, iş gücü için üretkenliği artırmak üzere İşbirliği ve Güvenlik portföylerinde büyük dil modellerinden (LLM’ler) yararlanacağını söyledi.

“Cisco’da yıllardır yapay zeka kullanıyoruz. Cisco Başkan Yardımcısı ve Güvenlik ve İşbirliği Genel Müdürü Jeetu Patel, “Şimdi, üretken yapay zekayı mevcut ürünlerimize nasıl dahil ettiğimizi ve müşterilerin mümkün olan en güvenli, rakipsiz iş deneyimlerini ortaya çıkarmak için gerçek değeri artırmasına nasıl yardımcı olduğumuzu açıklıyoruz” dedi. .

Ayrıca Oku

OpenAI, ChatGPT halüsinasyonlarını düzeltmek istiyor, işte nasıl

Cisco tarafından Webex’te ‘Beni Yakala’
“Beni Yakala”, kullanıcıların toplantılar, aramalar, sohbetler ve daha fazlası dahil olmak üzere kaçırılan etkileşimleri hızla yakalamasına olanak tanır. Bu özetlerde, toplantıya katılamayanlara zaman kazandırmayı amaçlayan önemli noktalar ve eylem maddeleri yer alacaktır.

Şirket ayrıca şirketin görüntülü mesajlaşma aracı Vidcast’te özetler getiriyor. Bu özellik, izleyicilerin videonun en önemli bölümlerine hızlı bir şekilde gidebilmesi için öne çıkanlar ve bölümler oluşturacaktır.

Cisco tarafından Webex’teki “Beni Yakala” şuna benzer: MicrosoftTeams’in GPT destekli özet özelliği ve GoogleMeet için özet özelliği.

Ayrıca Oku

8 Haziran son teslim tarihi yaklaşırken Google39'un yeni girişimlere yaptığı 39notice39 daha fazlası mahkemeye gidebilir

Üstelik geliştirme, video konferans platformundan bir gün sonra geliyor yakınlaştır toplantı özeti özelliğini duyurdu Yakınlaştırma IQ’su – AI destekli akıllı arkadaşı. Şirket ayrıca, kullanıcıların Zoom Team Chat’te içerik kaydetmeden ve taslak oluşturmadan Zoom Toplantılarını hızlı bir şekilde özetlemelerini sağlayacak Team Chat oluşturma özelliğini getirdiğini duyurdu.

güvenlikte yapay zeka
Cisco ayrıca, güvenliği artırmak için AI ve makine öğrenimindeki yeniliklere yatırım yaptığını söyledi. İlke yönetimini basitleştirmek ve tehdit yanıtını iyileştirmek için yeni üretken yapay zeka yeteneklerini önizliyor.

Benzer yetenekler Google ve Alphabet CEO’su Sundar Pichai tarafından I/O 2023 sırasında duyurulmuştu.

FacebooktwitterLinkedinmakalenin sonugenel-9