Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5’in Temmuz ayının son haftasında gerçekleşeceği onaylanan Galaxy Unpacked etkinliğinde tanıtılması bekleniyor. Güney Koreli marka, katlanabilir akıllı telefonların herhangi bir özelliğini henüz doğrulamadı, ancak birçok söylenti var. Şimdi, yeni bir sızıntı, Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5’in gelişmiş IP derecelendirmesi sunacağını gösteriyor. Bu, seleflerinin su direnci özelliklerine göre bir yükseltme olacaktır. Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4, IPX8 dereceli yapıya sahiptir. Bununla birlikte, mevcut modeller toza karşı dayanıklı değildir.

Tipster No name (@chunvn8888) on Twitter talep edildi Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5’in toza ve suya dayanıklılık için IP58 dereceli bir yapıya sahip olacağı. Bu söylenti doğru çıkarsa bu, Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4’te bulunan IPX8 su direncinin bir yükseltmesi olacaktır. Mevcut Galaxy Z serisi katlanabilir telefonlar toza dayanıklılık sunmuyor.

Google’ın kısa süre önce piyasaya sürdüğü Pixel Fold akıllı telefonu, IPX8 dereceli yapıya sahiptir. Bu arada Motorola Razr 40 Ultra ve Motorola Razr 40 da suya dayanıklı IP52 yapısına sahip.

Samsung bugün, bir sonraki Galaxy Unpacked etkinliğinin Temmuz sonunda düzenleneceğini onayladı. Bu yıl etkinlik Güney Kore’de gerçekleşecek. Samsung, etkinlik sırasında şirketin neyi tanıtacağını henüz açıklamasa da, yeni katlanabilir telefonlarını tanıtması bekleniyor.

Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5’in kaputun altında bir Snapdragon 8 Gen 2 SoC’ye sahip olması bekleniyor. Android 13 tabanlı One UI 5.1.1 üzerinde çalışması bekleniyor. Galaxy Z Flip 5’in 25W şarj destekli 3.700mAh batarya ile destekleneceği söyleniyor.

Fiyat bölümünde, Galaxy Z Fold 5’in 1.799 $ (kabaca 1.47.000 Rs) fiyat etiketi taşıdığı söylenirken, Galaxy Z Flip 5’in ABD’de 999 $ (kabaca 82.400 Rs) olarak fiyatlandırılabileceği söyleniyor.


Samsung Galaxy A34 5G kısa süre önce şirket tarafından daha pahalı Galaxy A54 5G akıllı telefonun yanında Hindistan’da piyasaya sürüldü. Bu telefon, Nothing Phone 1 ve iQoo Neo 7’ye karşı ne durumda? Bunu ve daha fazlasını Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

genel-8