Onur ayı, LGBTQ+ topluluğu üyeleri ve müttefikleri için bir zamandır. hem kutlamak queer insanların dünya çapında kaydettiği ilerleme ve tavır alıp direnmek bağnaz hareketler hala onlara meydan okumaya, azaltmaya ve yok etmeye çalışıyorlar. Aynı zamanda gemiye binmek için oldukça iyi bir zaman. yılın prömiyeri lezbiyen mecha draması, Mobile Suit Gundam: Merkür’den Gelen Cadı.

Şunu belirtmeliyim ki, daha önce ne kadar yorum yaptıysam ve yapmaya da devam edeceğim, ikonik dizideki son giriş Gundam franchise var İnanılmaz Lezbiyen Vibes, Merkür’den Gelen Cadı– şimdi iyice içine ikinci sezonunun son oyunu– kadın döteragonistleri, Gundam Aerial’ın pilotu Suletta Mercury ve daha önce nişanlı olduğu yıldızlararası iş filizi Miorine Rembran ile henüz tamamen metinsel olarak açık bir şekilde sapphic olmadı. Ama biraz önce Gundam pilotunun müstakbel eşiyle nişanlı olduğunu söylediğim kısmı görüyorsun değil mi? Sağ? Nadiren bir şov, Yapmak Üzere olmaya bu kadar yakın olmuştur. Merkür’den Gelen Cadı neredeyse başından beri olmuştur.

Bu Gurur Ayı, Merkür'den Gelen Cadı'nın Travma Geçirmiş Sapphic'lerini Yakalayın başlıklı makale için resim

Ekran görüntüsü: gevrek rulo

Ama her neyse, ikinci sezonu, daha önce tanımlanmış olan çatışma kaynaklı travma ve endişe türlerine gittikçe daha fazla eğilmiş olsa da. Gundam gösteriler, dizi kalıntılar inanılmaz şekilde gey, yukarıda belirtilen travma Miorine ve Suletta’nın ilişkisini ve onların Gelin ve Damat statüsünü yönlendirmiş olsa dabir kırılma noktasına. Neredeyse her bölüm G-Cadıhayranlar tarafından sevgiyle bilindiği üzere, beraberinde bir çeşit getirdi korkunç şiddet eylemi kahramanlarımızın ve yörüngelerindeki insanların hayatlarını sonsuza dek değiştirmek için ya da bir çeşit şok edici açıklayıcı arka plan açıklaması yapmak için tasarlandı hemen hemen aynı şey Ve yine de, tüm bunlara ve hikayenin, savaş çatışmalarını büyük ölçüde kaynadıktan sonra kaçınılmaz olarak ön plana çıkarmasına rağmen. birinci sezonun arka planıdramın kalbi G-Cadı‘in ikinci sezonu her zaman Suletta ve Miorine’in iste-yapmayacaklar-onlar hikayesi ve ikisinin birbirlerine karşı besledikleri son derece net duygular olmuştur.

İkilinin bu sezonki anlatısı, bu iki karaktere karşı belirgin bir şekilde homoseksüel bir kaygı hissetmeniz için lazer odaklı romantik mecazlarla dolu, kesinlikle haklısınız. hasret kendi şartlarında yeniden bir araya geldiğini görmek. Sezonun büyük bir bölümünde Miorine ve Suletta hem mesafe hem de koşullar nedeniyle ayrıldı. İlk başta Miorine, birinci sezonun zirvesinde Suletta’nın onu korumak için yaptığı seçimleri kabul etmekte zorlandı; sezon ilerledikçe Miorine, Suletta’nın iyiliğini ne kadar önemsediğini fark etti.kontrol eden intikam planlarında gezinen varlık ve mutluluk ikincisinin annesi Lady Prosperaama o mutluluğu sağlamak için ne kadar çok şeyden geçmeye ve feda etmeye istekli … şu anda bunun bir parçası olmasa bile.

Bu Gurur Ayı, Merkür'den Gelen Cadı'nın Travma Geçirmiş Sapphic'lerini Yakalayın başlıklı makale için resim

Ekran görüntüsü: gevrek rulo

Her Miorine ve Suletta bu sezon birlikte ekrana çıktıklarında, BİR elektrik kimyası; BT her seferinde yapar onların dünyaları çekmek ayrı ayrı biraz acıtıyorlar daha fazlası—her zaman olduğu gibi Miorine denerken yanlış anlama Suletta’yı hem Prospera’nın entrikalarından hem de miras olarak alacağı tehlikeli askeri sanayi kompleksinden uzaklaştırmak için. görmek olağanüstü bir şey Gundam Shakespea ile ilgili bükülmelerin nerede daha az olduğunu gösterinne kadar güçlü ve zorlayıcı olsalar da intikam planları veya siyasi manevralar G-Cadıve bunun ne kadar travma yarattığı hakkında daha fazlası tekrar birlikte ve mutlu olmalarına izin verilmeden önce bu iki çocuğu atlatabilir.

Pride ayı için, henüz açıkça metinsel olarak queer olmayan bir şovu yakalamanız gerektiğini söylemek oldukça tuhaf bir şey – şov, niyetini pratik olarak ilk bölümden itibaren olacağı bir noktaya giderken haykırmış olsa bile – ama aynı zamanda, queer-sunum ilişkisini her hafta mutlak sıkıntıdan geçirmesi anlamında da queer. Yine de kendime engel olamıyorum çünkü bu hafta Suletta ve arkadaşlarının başına ne kadar şok edici veya korkunç bir şey gelebileceğini görmek için izliyorum – anlatılmamış savaş suçları neler olabilir? G-Cadı Muhtemelen bize, son birkaç aydır ikinci sezon boyunca henüz fırlatılmadığını söylüyor.– Suletta ve Miorine’in zorluklar karşısında zafer kazandığını görme ve birlikte olma arzumu daha da artırdı.

Bu Gurur Ayı, Merkür'den Gelen Cadı'nın Travma Geçirmiş Sapphic'lerini Yakalayın başlıklı makale için resim

Ekran görüntüsü: gevrek rulo

Belki olmayacaklar ve bu nihai trajedi Merkür’den Gelen Cadı mevcut hikayesinin son birkaç bölümüne girerken sunmak istiyor (şov henüz 24 bölümden fazla yenilenmedi, ancak görülmemiş başarısıbir tür devam dizisi veya ikinci sezon tarafından onaylanan bir devam dizisi görmemek neredeyse çılgınca olurdusonu olması gerektiği gibi Olumsuz Suletta ve Miorine’in bir araya gelmesine bakın). Ancak serinin şu anki hikayesi için başka bir çıkış yolu düşünemiyorum; bu hikaye, döngülerden ve nesiller boyu süren çatışmalardan bağlantı ve anlayış yoluyla kaçmaya çalışan insanlar hakkındaydı. hepsi iyi Gundam gerçektenromantik ya da başka bir şekilde – haftalarca süren endişeden sonra bazı Sapphic neşesinin tatlı, katartik rahatlamasıyla bitirmektense.

Mobile Suit Gundam: Merkür’den Gelen Cadı sezon 1-2’si şu anda yayınlanıyor gevrek rulove üzerinde Gundam.Info’dan YouTube kanalı seçili ülkelerde. İzleyin yoksa özellikle bana homofobik davranıyorsunuz.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7