Oyun direktörü Naoki Hamaguchi’ye göre Final Fantasy VII Rebirth dünyası “yüksek derecede özgürlük” sunacak ve hayranların Final Fantasy 7 Remake projesinin Cloud ve Cloud’dan hemen sonra devam eden ikinci girişi hakkında sahip olabilecekleri soruları yanıtlıyor. çetesi, madencilerin evi olan şirin Kalm köyüne vararak Midgar duvarlarını terk etti. Yorumları bir açık dünya formatını doğrudan doğrulamasa da, yan içerikle başa çıkmada daha fazla esnekliğin yanı sıra daha geniş alanların keşfedilmesini bekleyebiliriz. Ayrı bir tweet’te yapımcı Yoshinori Kitase, oyundaki gelişimin “sorunsuz ve plana göre ilerlediğini” doğrulayarak oyunun bu kış piyasaya sürülme yolunda olduğunu öne sürdü.

Square Enix, Final Fantasy VII için söylentiye konu olan 26. yıl dönümü kutlamasını henüz doğrulamasa da, muhtemelen yayıncının önemli bir ortak olarak listelendiği yaklaşan Yaz Oyunu Festivali etkinliği sırasında açıklanabilir. Tabii ki, 22 Haziran’da PS5’e özel olarak piyasaya sürülmesinden önce, yüksek oktanlı aksiyon odaklı Final Fantasy XVI’nın bazı son detaylarının da açıklanması bekleniyor. PC sürümü de zamanında yayınlanacak, ancak optimizasyon altı aydan uzun sürebilir. Final Fantasy VII Rebirth’e geri dönen geliştiriciler, yapımcı Kitase’nin geçen yıl onayladığı somut bir çıkış tarihi belirlemek için çalışıyorlar ve 2023’ün sonları veya 2024’ün başlarında bir lansman penceresine işaret ederek ‘önümüzdeki kış piyasaya sürülecek’.

Yazar Kazushige Nojima, ayrı bir açıklamada, “Oyuncular, her karakterin kaderini keşfederken Final Fantasy VII hikayesinin tam kalbinde yer alan bir anlatı geliştirme zincirine tanık olacaklar” dedi. cıvıldamak. Promosyon, basitçe, her karakterin eğrisini ortaya çıkaracak ipliklerle bir hikayesi olacağını belirtiyor. İçinde basın bülteni Final Fantasy VII Rebirth’ün duyurusundan yapımcı Kitase, devam oyununun yeni oyuncuların önceki bağlam hakkında endişelenmeden doğrudan atlayabilecekleri şekilde geliştirildiğini iddia etti.

“Bir üçlemenin orta bölümünü çekmenin kendine has zorlukları var ama film dünyasında çarpıcı hikaye kıvrımları ve karakterlerinin daha derin keşifleriyle tanımlanan pek çok klasik ikinci taksit var. Final Fantasy VII Rebirth’ü 2020’nin Final Fantasy VII Remake’inden daha sürükleyici hale getirmeyi umarak, genellikle bu ikinci taksitler hayranlar arasında favori haline geliyor,” diye ekledi. Remake projesi, esasen orijinal 1997 PlayStation oyununu yeni bir izleyici kitlesi için yeniden tasavvur ederek oyuncuları distopik siberpunk metropolü Midgar’a sürüklüyor ve bölümleri üç bağımsız deneyime ayırıyor. Evet, bu bir üçleme, son kısımda bazı çalışmalar yapılıyor.

Olay örgüsü, bombalaması şehri ateşli bir kaosa sürükleyen ve uzun süredir öldüğüne inanılan acı bir düşmanın vizyonlarını getiren Mako Reactor 1’in yok edilmesine yardım etmek için Avalanche adlı idealistlerden oluşan bir ayak takımı grubuna katılan eski bir SOLDIER ajanı olan Cloud Strife’ın etrafında dönüyor. . Orijinalin sıra tabanlı dövüş sistemini terk eden Final Fantasy VII Remake, parti üyeleri/karakterler arasında anında geçiş yapmanızı sağlayan gerçek zamanlı bir savaş sistemi kullandı. Üçlemenin birinci bölümü 2020’de PS4 için yayınlandı ve sonunda bir sonraki yıl PC ve PS5’e çıktı. Ancak yukarıda belirtilen devam oyunu FF7 Rebirth, önceki nesil PS4’te yayınlanmayacak.

Mevcut geliştirme zaman çizelgesine göre Final Fantasy VII Rebirth’ün bu kış PS5’te piyasaya sürülmesi bekleniyor.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

genel-8