Hızlı Linkler

Drive Ölçer olarak da bilinen Drive Gauge, sokak dövüşçüsü 6 yeni ve geliştirilmiş V Ölçer için yedek ile ilgili sokak dövüşçüsü 5. Ek bir sayaç sistemi, stratejik olarak kullanıldığında oyuncuların saldırılarını artırmasına olanak tanır. Ancak, erken ustalaşılmazsa, diğer dövüşçüler onu kolayca cezalandırabilir.


Sürücü Göstergesi onu etkileyen beş hareket ya boşaltarak ya da yeniden doldurarak ve bunlar Drive Impact, Overdrive, Drive Parry, Drive Rush ve Drive Reversal. Bunların hepsi, her dövüş modunda her dövüşçü için harika varlıklardır. sokak dövüşçüsü 6ancak sayacı tamamen boşaltma konusunda dikkatli olun, bu da dövüşçüleri zor durumda bırakacaktır. tükenmişlik devlet, onları çok savunmasız hale getiriyor.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSUİÇERİKLE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

eğer içinde Tükenmişlik durum, Drive Gauge kullanan hiçbir hareket yok mevcut olacak ve savaşçılar çip hasarı alacakbloke edilen her vuruş için küçük bir hasar anlamına gelir.

Sürücü Göstergesi Nedir?

Drive Gauge, belirtildiği gibi, The V Gauge’un yerini almıştır. sokak dövüşçüsü 5, bu daha çok bir geri dönüş mekaniğiydi. Dövüşçüler savunmadayken veya hasar alırken ve savunma oyununu güçlü bir şekilde ödüllendirirken V Gauge boş başladı ve yavaşça doldu. Buna karşılık, Tahrik Göstergesi ile ilgili sokak dövüşçüsü 6 tam başlar ve savaşçıların seçilen hareketlerle stratejik olarak tüketerek avantaj elde etmelerini sağlar. Ayrıca, çok şey var daha fazla denge Drive Gauge ile eski V Gauge sisteminden daha fazla.

Drive Gauge, oyuncuların savunma oyununu cezalandırmak hala varken kendi savunmaları ile akıllı. Örneğin, Sürüş Göstergesi isabetleri bloke ederken boşal Ancak başarılı bir şekilde savuşturursa yeniden doldurun. Ek olarak, Sersemletme Çubuğunun kaybına rağmen Sokak Dövüşçüsü 6′Oyunun oynanışına göre, dövüşçüler hala sersemlemiş bir duruma itilebilir. Bu, şu durumlarda elde edilir: Tükenmişlik takip eden devlet tamamen boşaltılmış Tahrik Göstergesi, aynı dövüşçü, onları duvara çarpan bir Tahrik Etkisini Engellemeye çalışır. Bu, anımsatan Sersemletilmiş Duruma ulaşacak ve dövüşçüyü tamamen savunmasız bırakacaktır.

Sürücü Göstergesi Nasıl Kullanılır

Drive Gauge'un 5'i de Street Fighter 6'da hareket ediyor

Drive Gauge’u etkileyen beş hareket vardır. sokak dövüşçüsü 6, yukarıda tartışıldığı gibi, bunlar Drive Impact, Overdrive, Drive Parry, Drive Rush ve Drive Reversal’dır. Drive Gauge üzerinde her birinin kendi etkileri vardır. değişen maliyetler, Parry gibi bazıları ise doğru kullanıldığında yeniden doldurulmasına bile yardımcı olabilir. Bu hareketlerin hepsi doğru kullanılırsa dövüşçü için avantajlıdırancak yanlış kullanılırsa veya atlanırsa, bunlar da kolayca cezalandırılabilir rakip tarafından.

Taşınmak

Giriş

Tahrik Göstergesi Maliyeti

Sürücü Etkisi

Ağır Yumruk + Ağır Tekme

x1

aşırı hız

Özel Hareket Girişi + Saldırı Türü x2

x2

Sürüş Siperliği

Orta Yumruk + Orta Tekme

x0,5 (dokunurken, aksi takdirde aşağıda açıklanan diğer faktörlere bağlıdır)

Hızlı Sürüş

x2 ileri

x1 (Parry’den), x2 veya x3 (Birleşik hamleye bağlıdır)

Sürücü Tersine Çevirme

Bloklu Bir Duruştan Forvet + (Ağır Yumruk + Ağır Tekme)

x2

Sürücü Etkisi

Street Fighter 6'da Drive Impact

Drive Impact, her ikisine de basılarak etkinleştirilir Ağır Yumruk ve Ağır Tekme eşzamanlı. Street Fighter’ın tecrübeli oyuncuları için, Odak Saldırılarını anımsatan itibaren sokak dövüşçüsü 4 çünkü bu bir saldırı uzun kurma Ve üç vuruş süper zırhyani dövüşçüler yapabilir kesintiye uğramadan iki vuruş yapın. Bu öncelikle bir karşı atak Dövüşçülerin bir rakibin saldırılarını yarmasına ve bir karşı vuruş yapmasına izin vermek için rakipler sendeledi ve savunmasız bir takip saldırısına.

JP gibi rakipler sokak dövüşçüsü 6 Drive Impact’i engelleyebilir, ancak yine de geri itildi ve kendi Drive Göstergesinin bir kısmını kaybetti. “Duvar Uyarısı” olarak da bilinen duvara geri itilirlerse, sokak dövüşçüsü 6, onları biraz şaşırtacak. Ek olarak, Tahrik Etkisi şu şekilde olabilir: başka bir Drive Impact ile karşılık verildi. Bu nedenle, rakipler bir tanesine giriyorsa ve oyuncular kendi Drive Impact’lerini başlatmak için yeterince hızlı tepki verirlerse, çünkü onlar inisiyeden sonra ikincil konumdadırlar, darbeyi alacaklar ve rakibi sendeleme durumuna sokacaklar. Drive Impact’in ayrıca bir kepçe ile tamamen kesintiye uğrayabilir.

aşırı hız

Street Fighter 6'da aşırı hız

Aşırı hız hareketleri çoğu şeye benzer sokak dövüşçüsü oyuncular bilecek EX hareketleri, ancak artık SA Göstergesine veya “Süper Metreye” bağlı değiller ve artık Sürücü Göstergesine bağlılar. Bu, herhangi bir oynanabilir karakterin süper saldırılarını güçlendirmenin bir yöntemidir. sokak dövüşçüsü 6. Herhangi bir özel harekette aşırı hızı etkinleştirmek için, komutları normal olarak ve aynı türden saldırılardan ikisini girin. Her Overdrive Saldırısı, o saldırının güçlendirilmiş bir versiyonudur ve her zaman hareketin normal versiyonundan daha fazla hasar verir. aşırı hız ayrıca bir dövüşçünün kombosunu genişletebilir Takibe izin veren belirli saldırılar için.

Sürüş Siperliği

Street Fighter 6'da Drive Parry

Drive Parry’yi etkinleştirmek için basın Orta Yumruk ve Orta Tekme eşzamanlı. Bu, dövüşçüyü savuşturma durumuna sokar. bu iki düğme basılı tutulduğu sürece. Alınan her darbe bir blok olarak ele alınacak ve Drive Gauge’un boşalacağı normal bir bloğun aksine, Drive Gauge bunun yerine yeniden doldurulacak. Ancak, eğer rakip atak yapmıyorsa ve oyuncu aktif olarak darbe almıyor, bunun yerine gösterge boşalacak.

Bunlara ek olarak, savuşturma sırasında reaksiyon süresi daha yavaştırancak oyuncular bir yere inerse mükemmel savuşturma içinde sokak dövüşçüsü 6tam olarak rakibin saldırısı inerken, dövüşçüler kontra atak avantajı. Bunun gerçekleşip gerçekleşmediği ekranda açıkça belirtilecektir. Son olarak, Drive Impact’e benzer şekilde, bir Siper de bir kapma ile tamamen kesintiye uğratılabilir.

Hızlı Sürüş

Street Fighter 6'da Rush'ı Sürün

Drive Rush’ı kullanmanın iki ana yolu vardır. sokak dövüşçüsü 6. Birincisi, eğer savaşçılar bir savuşturma durumundan ileriye doğru iki kez dokununolabilecek bir tire oluşturacaktır herhangi bir saldırı anında iptal edildi. İptal edilse bile, atılmanın ivmesi hala saldırıya devam edecek, dövüşçülerin bir saldırıyı sonlandırırken aynı zamanda mesafeyi kapatmasına izin veriyor. Aceleyi kullanmanın ikinci yolu, ileri doğru çift tıklamaktır, ancak herhangi bir normal saldırı dışında bu iptal edilebilir.

Drive Rush’ta ustalaşmayı iyi bir şekilde ele almak daha zor olsa da, çok zor olabilir. özellikle genişleyen kombolarda çok yönlü ağır bir saldırının orta saldırıya dönüşmesi gibi normalde bir araya gelmeyen belirli hareketler için. Ağır Saldırılar genellikle orta saldırının bir uzantısı olsa da, ağır saldırının saldırı süresini hızlandırabileceğinden ustalaşılırsa bunun tersi bir acele ile gerçekleştirilebilir. dövüşçülerin kombolarını tamamen yeniden keşfetmelerine izin vermek.

İlgili: Street Fighter 6’da Marisa Nasıl Oynanır (Karakter Rehberi)

Sürücü Tersine Çevirme

Street Fighter 6'da Geri Sürüş

Drive Reversal, V-Reversal’a benzer. sokak dövüşçüsü 5. Vurarak etkinleştirilir ileri artı ağır bir yumruk ve ağır bir tekme, ancak bloke bir duruştan. Bu, esas olarak biraz alan yaratmanın bir yolu olarak tasarlanmıştır. Sürücü Tersine Çevirme rakibi geri itmek hem de biraz zarar vermek. Bunun birincil kullanımı, dövüşçülere baskı altındayken ve bir köşeye sıkıştırıldığında biraz nefes alma alanı vermektir. Geri itme oluştursa da, sokak dövüşçüsü 6 avantajla savaşır. Sadece her şeyi nötr zemine sıfırlayacaktır.

 • Street Fighter 6 oyun afişi

  sokak dövüşçüsü 6

  Bayilik:
  sokak dövüşçüsü

  platformu:
  PlayStation 4, PC, PlayStation 5, Xbox X/S Serisi

  Piyasaya sürülmüş:
  2023-06-02

  Geliştirici:
  Capcom

  Yayımcı:
  Capcom

  Tür:
  Savaş

  çok oyunculu:
  Capcom

  ESRB:
  T

  Özet:
  Dünya savaşçıları, 35 yıllık Street Fighter serisinin son oyunu Street Fighter 6 ile geri dönüyor. Bu altıncı giriş, zaman çizelgesinin en uzak noktasında, 90’ların sonunda piyasaya sürülen Street Fighter 3rd Strike sonrası gerçekleşir. SF6, son derece stilize edilmiş bir grafiti sanatı stili ve hip-hop odaklı bir film müziği ile kentsel / sokak stili vurgusuna sahip olacak ve onu üçüncü girişle daha yakından hizalayacak. Birkaç klasik dünya savaşçısı ve Jamie ve Kimberly gibi yepyeni bir savaşçı koleksiyonu geri dönecek ve önceki girişlerdeki karakterleri anımsatan benzersiz dövüş stilleri getirecek. gen sistemleri ve PC. Oyun ayrıca, oyuncuların kendi dövüşçülerini yarattıkları ve tam anlamıyla gerçekleştirilmiş tek oyunculu bir deneyim yaşadıkları kapsamlı bir “Dünya Turu” moduna sahip serinin ilk oyunu olacak.

  Ne Kadar Süre Yenilir:
  4 saat

  Öncesi niteliğinde:
  sokak dövüşçüsü 5sinema-1