Stranger Things oyunlarının arkasındaki stüdyo olan BonusXP kapandığını duyurdu. Geliştirici, duyuruyu Twitter’da yaptı ve “operasyonları durdurmanın zorlu sürecini başlattığını” belirtti.

Şirket, “Son 11 yılda sizin için oyunlar yapmaktan keyif aldık” dedi. Tweet’te açıklandığı gibi, şirketin şu anda ana önceliği, ekibinin iş bulmasına yardımcı olmaktır. İşverenler, boş pozisyonları doldurma hakkında daha fazla bilgi için şirkete [email protected] adresinden e-posta gönderebilir.

BonusXP, 2012 yılında Allen, Teksas’ta kuruldu. Kurulduktan kısa bir süre sonra Monster Crew ve The Incorruptibles gibi birden fazla oyun geliştirirken stüdyo, Stranger Things: 1984’ü piyasaya sürerek yeni bir popülerlik düzeyi kazandı. Bu mobil oyun 2017’de piyasaya sürüldü. Netflix ile yapılan iş birliğinin parçası olarak.

Ardından ekip, serinin 2019’daki üçüncü sezonuna denk gelen Stranger Things 3: The Game üzerinde çalıştı. BonusXP, dizinin ilk ve tek sezonundan yola çıkarak bir başka Netflix iş birliği olan Dark Crystal: Age of Resistance Tactics’i de geliştirdi.

BonusXP, faaliyetlerini neden durdurduğunu belirtmedi, ancak stüdyo kapanışları ne yazık ki yaygın. BonusXP’nin kapatılacağı haberi, Kirby oyunlarının yanı sıra diğer Nintendo oyunlarında çalışan bir destek ekibi olan Vanpool’un da kapanacağının duyurulmasından birkaç gün sonra geldi. Amazon gibi canavarlar bile, yakın zamanda oyun bölümünden yaklaşık 100 çalışanını işten çıkardığı için kapatmalara ve işten çıkarmalara karşı bağışık değil.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.

oyun-1